Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítottad meg ovis...

Hogy tanítottad meg ovis gyerekedet olvasni? Milyen módszerrel?

Figyelt kérdés
Tudom, arra ott a suli. De nekünk még az messze van, és már nagyon szeretné.

2015. febr. 2. 20:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
40%
Sehogy. Mindig kerdezte, h mi van odairva, milyen betu az, igy jott ra magatol 5 es fel evesen.Az osszeolvasasban kellett segiteni, mert a kalapot kb igy olvasta, ka-el-a-pe. Ekezeteket kepzeld oda, sajna nincs a telomon, remelem, h azert ertheto.
2015. febr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 sandrachnologic ***** válasza:
45%

Az első válaszoló gyerekének osszeolvadasi "hibajat" ki lehet küszöbölni egy egyszeru módszerrel: Nem a betűt mondod es tanítod neki, hanem a hozza kapcsolódó hangot.


Pl. B betunel, nem azt mondod hogy be betű, hanem b. Igy nem kapcsol a massalhangzokhoz magánhangzót fölöslegesen ami megzavarhatja. 😊


Amugy nekem is a fiam 3,5 eves es szinte az osszes betűt igy tudja mar, mert érdekli. 😊

2015. febr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
48%

2-es mi 20 éve már az iskolában is így tanultuk a betűket, ahogy te írod, nem tudom miért pontoztak le. Anyukám nekem is így tanította, 3,5 éves koromra én is olvastam, igaz csak nyomtatott betűket.


Anyukám mondta, hogy amúgy nem is érti, miért úgy tanítják néhol a betűket, hogy pé, el, meg cé meg ká, aztán meg csodálkoznak, hogy a gyerek szenved az összeolvasással, hogy péáelcéikáa... pálcika???

2015. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
59%
sehogy ha kérdez válaszolok ,de direkt nem tanitom .
2015. febr. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
28%

Nahat a sok okos lepontozo...

Nyilvan nem akartam olvasni tanitani, ezert mondtam ugy, h be, ez nem hiba volt, de feleslegesnek tartom, h egy ovodas olvasson.

Nyilvan mindenki mas otthon ugy valaszol a gyereknek, h szepen hangoztatja a betuket, igaz? 😃

Mivel alsos tanitoneni vagyok, pontosan tudom, h mennyit arthat a sok szulo a sajat tanitgatasaval, szepen berogzulnek a hibak, aztan lehet javitgatni az iskolaban.

Egyebkent a fiam olvas, szamol otvenes szamkorben, tizesatlepessel, pedig egyikre sem tanitottam. Es meg valami, logopedian is mgh-val tanitjak a gyereket a helyes alakra, a b hangot pl hiaba akarod mgh nelkul mondani 😃

2015. febr. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 sandrachnologic ***** válasza:
97%

Idézőjelben irtam, hogy hiba, nem megbántani akarlak, es én nem pontoztam le a te válaszod...


Ettol fuggetlenul azt sem ertem az enyem miert lett lepontozva, amikor a legtobb helyen igy tanulnak/tak a gyerekek olvasni. En sem tanitom direkt a fiam, de ha kérdez válaszolok, mert ha nem akkor joggalberezheti, hogy minek érdeklődjön, ha ugysem kap valaszt...

2015. febr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
23%
Itt most valasztol fuggetlenul mindenkit lepontoztak, nem rad ertettem, h lepontoztal.
2015. febr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
22%

Sose tanítanám direkt módon. Főleg ha nem lenne tanítói diplomám. Aki már érett erre, az szinte észrevétlenül megtanulja. Kérdezgeti, ez milyen betű, az milyen betű, és egyszer csak összeolvas egy szót. Onnantól már határ a csillagos ég.


De otthon, szakértelen nélkül nekiállni olvasástanításnak... Hát műtétet se végez az ember a konyhaasztalon! Internetes fórumozók ötletei alapján! Ez is legalább annyira fontos és igen sok kockázata is van.

2015. febr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
28%

Utolsó vagyok, ahogy előttem nagyon helyesn írták, természetesen nem PÉ betű és KÁ betű, hanem lehetőleg magánhangzó nélkül kiejtett P és K betűnek kell nevezni azt a bizonyos betűt. Amit pedig kiejtünk, az nem betű, hanem hang, tehát a "nem tudja kimondani az err betűt" típusú mondatoknak semmi értelmük nincsen. A betű az, amit leírunk vagy olvasunk, a hang az, amit kiejtünk vagy hallunk. Figyeljünk ezekre, ne zavarjuk össze a gyerekeket.

Anyanyelvi tantárgypedagógia, első félév...

2015. febr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

"Sose tanítanám direkt módon. Főleg ha nem lenne tanítói diplomám. "



Basszus, ha semmit nem tanítana az ember a gyerekének, amire van tanár jól néznénk ki. Hagyjuk már, már a takarításhoz is papír kell, pár év múlva azt is tanártól tanulja?

2015. febr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!