Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ennyi pénzből tényleg kényelme...

Ennyi pénzből tényleg kényelmesen meg kellene tudnunk élni? Vagy valamit nagyon elrontok?

Figyelt kérdés

A lányom 4,5 éves. A havi bevételünk mindennel együtt kb. 200.000 Ft. Egyedül nevelem, ebben már a gyerektartás is benne van. Hó végén van, hogy nem kell kuporgatni, de olyan is van, hogy az utolsó 2-3 napban már filléreznem kell. Vagyis van azért pénzem, de nyilván nem akkor csinálok már nagybevásárlást. Természetesen kajára mindig van pénz.

De megkaptam tesómtól, hogy ebből a pénzből még simán félre is lehetne tenni, hó végén bőven kellene maradnia.

Kertes házban lakunk, van autó is. A csekkek olyan 80-100 ezer körül szoktak lenni, változó. De ebben van 2 megtakarítás, vagy biztosítás, amit fizetek.

Aztán még kell tankolni, az mondjuk legyen 15-20 ezer egy hónapra. Tehát marad olyan 80-100 ezer megélhetésre. De ebből kell a ruhákat venni, cipőt, ha szükséges, élelmiszer, programok, van kutyánk-macskánk is, az is nyilván pénzbe kerül.

Tényleg én vagyok a balek? Tényleg ki lehetne ebből jobban is jönni?


2015. dec. 27. 09:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%

Semmiképp, ez elég minimál jövedelem a mai árakhoz képest.


A legnagyobb árrés az élelmiszereken van amik ráadásul mind kiszerelésben, mind összetételben LE VANNAK BUTÍTVA!


Valós tápérték nélküli összevissza kevert vizezett meg cukrozott vackokat árulnak az embereknek, horror árakon.


A mai világban nem a csekkek a kiadás nagyrésze, ha valaki normálisan korszerűsített vagy legalább ésszel használ dolgokat.


Nézd meg mennyit esztek meg egy héten, vagy abból mennyi megy kárba.


A másik fele meg az öltözködés, cipők a "divat" nah azok minőségére is lehet mit mondani.


Húszezerért veszel egy cipőt, 2 hónapig hordod aztán kuka?

Ráadásul annyira nem kötelezik a gyártókat, hogy csúszásmentes talpat tegyenek rá, és ez bármelyik divatcipőre érvényes.


Egy munkavédelmi harmadannyiért legalább kibír egy évet manapság és az használva is van.


Egyébkénta nagybevásárlásoknak semmi értelme nincs kivéve akkor, ha tartós élelmiszert tehát konzervet, vagy porokat veszel, vagy mosóport fogkrémet egyéb vegyiárut amikor akciós..


Élelmiszernél semmi értelme a nagybevásárlásnak, mert mi a fenének pörgeted meg rohazstod a hűtőbe amikor bármikor lemész a boltba aztán ott a friss..

2015. dec. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem értek egyet a tesóddal. Nem mindegy, hogy ő mit eszik és Te milyen élelmiszereket vásárolsz. Lehet, ő tesco gazdaságos termékeket, míg Te annál jobb minőséget veszel. Vagy még esetleg úgy gondolhatja, hogy tudna lecsippenteni és félretenni, mert nem lenne program és állatkák tartása, etetése. Szerintem nem rontasz el semmit sem.
2015. dec. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%

Egyébként mi a fenét fizettek ti 80-100 ezret csekkekre?

Nyáron is ennyi? Mekkora a ház? A megtakarításnak szerinted valóban van értelme? Nem jobb lenne egy széfbe takarítgatni aztán néha itt ott megforgatni?

2015. dec. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Élelmiszereknél igyekszem a jobb minőséget venni, figyelek, hogy ne gagyit vásároljak. Tesómék a prémium minőséget eszik, de nekik több százezres a bevételük.

Az egész azon bukott ki, hogy karácsony előtt 1 nappal az autóm bemondta az unalmast, 18.000 volt az új akkumulátor, plusz 7000 egy alkatrész, ami még tönkrement. Így a szervízből nem tudtam elhozni a tabot, ami 20.000 lett volna. És ezért kaptam meg, hogy nem igaz, hogy nincs már hó végén pénzem, miért nem tudok jobban odafigyelni a kiadásokra.

2015. dec. 27. 09:25
 5/16 A kérdező kommentje:
80-100 ezer úgy jön ki, hogy víz, villany, gáz, telefon/tv/internet, lakásbiztosítás, egyéb biztosítás, kötelező, súlyadó, építmény adó, szemétdíj, mobiltelefon, plusz a két megtakarítás. Nyilván nem minden hónapban vannak ezek, de kb ennyire jön ki. Van 60 ezres hónap is azért.
2015. dec. 27. 09:27
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem semmit sem rontasz el ha tisztán megmarad 80.100.000.e ft az nem egy nagy összeg egy gyerekkel!!

Megha csak a kaját is számoljuk napi szinten.

Szinte szukoson de megvagytok!!

Nem ertem a tesodat miert ő havi szinten mennyiből el hanyad magával es mennyit tesz fére?



Utolsó válaszoló,nem mindegy hogy mire megyek ki havi szinten 100.000.ft?

Gondolom van hitelje a kerdezinek ami nem tartozik ránk!

2015. dec. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tesómék négyen vannak, de több százezres fizetéssel. Vállalkozó, saját cége van, szóval nagyon jól keres. A felesége is dolgozik, bár szerintem ő nem a pénz miatt, mert simán tesóm fizetéséből kijönnének.
2015. dec. 27. 09:32
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Hát, nem is tudom. Mi hárman élünk ennyiből, és nem érezzük kevésnek egyáltalán. igaz, nekünk autónk nincs, úgyhogy benzinre nem kell költeni, de a két felnőtt és a tanuló bérlet is megvan 15 ezer egy hónapra.

Egy felnőttre plusz egy gyerekre szerintem nem kevés havi 80-100 ezer forint egyáltalán. Persze a kutya-macska szintén viszi a pénzt, sőt, ha nagyon gondos gazdi vagy, akkor nem is keveset.

De szerintem próbáld meg egy-két hónapig összeírni az összes kiadást, hogy lásd, mi az, amire esetleg irreálisan sokat költesz, mert valami biztos, hogy nagyon viszi nálatok a pénzt, ha hónap végére már az aprót kell számolni. Ruhát-cipőt például biztos nem vesztek minden hónapban, hiszen akkor már nem lenne hová tenni, annyi lenne. Programokra nem tudom, mennyit költötök, de szerintem az is túlzás, ha minden hónapban fizetős programok vannak. Mi is szeretünk kimozdulni, de gyakran van, hogy egy hónapban nem olyan programot csinálunk, ami pénzbe kerül.

Az sem mindegy, hogy élelmiszerre mennyi megy el, meg hogy egyáltalán, milyen típusú élelmiszereket vesztek, vagy hogy hol vásárolsz általában.

2015. dec. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

Ja, értem! Szóval nekik jobban fut a szekér, mindent megvesznek és még félre is tudnak tenni, mert jól keresnek.

Én biztos mondtam volna, hogy elméletben akkor is ott mondja már el ugyan, hogy miből és hogy tegyél félre. Normális esetben pedig nem leszoljuk a tesónkat, meg oltogatjuk. Én vagy ha a tesóm úgy adódott hogy lett egy nagyobb kiadás, akkor segítettük egymást. Mondjuk mint a Te esetedben, hogy én a helyében kihoztam volna a tabodat, és majd megadod, ha lesz rá lehetőséged, nekem meg van rá pénzem.

2015. dec. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Szia. Írok mert hasonló anyagiak közt vagyok. Bár nem egyedül állóként. De külön kasszán.

Össz.bevétel 200ezer.

Áll. kiadás 100ezer(csekk edzés bérlet iskolai étkezés telefon) a maradék 100-ból 30ezer tankolás, étkezés, ruházkodásra elegendő. Nem fillérezek,de van hogy nem tudok félre tenni.

Hogy kerek legyen a helyzet: Párom fizeti a kaját és a 70 ezres lakás hitelt...igy már tudok félre is tenni (a gyerek nem közös)

Szóval nem olyan sok ez...vagy valamit én is nagyon elrontok ;)

Egyébként felső vezető vagyok tizen éve....nagyon nem követi a fizetés az árakat.... :(

2015. dec. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!