Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elrontok valamit azért hisztiz...

Elrontok valamit azért hisztizik és azért dacol 3és fél éves kisfiam?

Figyelt kérdés
Valamire nemet mondunk azonnal bőgni ,hisztizni kezd ... vagy a legújabb hiába mondjuk neki ,hogy köszönjön a Nagypapának azért sem :( Persze azért mi meg megkapjuk ,hogy ti sosem voltatok ilyenek !
2013. ápr. 22. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi biztos hogy sok mindenben hibáztunk a nevelésével kapcsolatban... Az én 2 és fél éves lányom is ilyen egyébként. Pl. nem engedtem meg, hogy a szekrényt firkálta ceruzával, erre mikor rászóltam, elkezdte a szekrényt csapkodni.. A sokadik alkalommal már rácsaptam a kezére, akkor még rosszabb lett.. Ha valamit nem kap meg, vagy nem úgy van, ahogy ő akarja, azonnal jön a hiszti, kiabálás,stb...
2013. ápr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez egy ilyen kor, kitartás.. Következetesség kell, a szülő részéről nyugalom, és majd szépen lehiggad. 4 éves kor után már sokkal jobb lesz.
2013. ápr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem rontasz el semmit - legalábbis így látatlanban :) - ezen szerintem minden gyerek és szülő átesik, ki kicsit zajosabban, ki kevésbé. (Azért azt nem hiszem el, hogy egyikünk sem volt hisztis dacos gyerek, az tény, hogy nem volt ennyi választék a csokikból, meg játékokból, na de hogy nem voltunk akaratosak... akkor megkérdezném, hogy én miért kaptam minden nap piramis szeletet a cukiban ovi után, meg a fogászati ellenőrzés után sárga fodros ruhácskát :) )

na de a lényeg: a gyerekek ebben a korban feszegetik a határokat, és minél többet hallják tőletek, hogy "nem" ők annál többször mondják vissza. Az én tapasztalatom -mert hogy az én drága kisfiam sem kivétel - az, hogy meg kell tanítani kompromisszumot kötni. Pl: most nem vesszük meg a chipset, mert a piros kis hajót szeretnéd megvenni vasárnap a piacon... ami fontos, hogy be is tartsd, amit ígérsz, illetve, ha nagyon nem enged, akkor ne erőltesd. A köszönés nálunk sem mindenkinél sikerül, van mikor még idegennek is akkorát köszön, hogy az felkapja a fejét, máskor meg még nekem sem ad puszit, mert épp nincs kedve.

Az egyéb hisztiknél a részletes magyarázat, ami nálunk sikeres, néha ezek légből kapott történetek, ott kitalált sztorik, de legtöbbször beválik. Pl az 5. pöttyös labdát azért nem vesszük meg ,mert azt már egy másik kisgyereké, csak még nem vitték el, stb.

2013. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem te rontottad, el, hanem ez életkori sajátosság. Nekem is ezt mondják. De nagyon észnél kell lenni, és őrült nehéz, hogy ne jöjjek ki én se a sodromból állandóan. Az én kislányom két és fél éves. Eddig is volt akarata, de mostanában egyre nehezebben lehet beszélni a fejével. Eddig elég volt neki, hogy "majd később", vagy "majd máskor", most már nem elégszik meg vele. Csak fújja a magáét. És sír, zokog. Mindent bevet. Sajnos sokszor kell, hogy nemet mondjak neki, mert hajmeresztő dolgokat csinál. És elképesztően gyorsan változik a hangulata.

A múltkor ebéd közben akart valami lehetetlent, nem engedtem, szépen magyaráztam, hiába. Teljesen belehergelte magát a sírásba, elég kellemetlen úgy ebédelni. Mondtam neki, hogy ezt rossz hallgatni, és hogy akkor én inkább bemegyek a nappaliba. Fogtam a tányéromat, bementem. Rögtön hangnemet váltott, és hívott vissza kedvesen. Én visszamentem, és nagyon vidám lett.

2013. ápr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én 3,5 éves kisfiam is most ugyanezt csinálja. Ha valamire azt mondom, hogy nem, akkor csak azért is csinálja. Mi már sokszor azt szoktuk csinálni, hogy Perszee, csináld csak ezt v azt semmi gond, és lám....nem csinálja :)))) Ez a Nagypapának nem köszönés sztori nálunk is megy.....Tök kellemetlen!!! De igazából nem erőltetem, csak elmagyarázom, hogy a buta gyerekeknek nem köszönnek, és akkor köszön.

Ma a boltban az eladóval beszéltem, akinek a kislánya a kisfiammal egyidős, és áldott jó kislány. Nah, az anyukája azt mesélte, h ő is mindennek ellenáll, rá sem ismernék. Akkor kicsit megnyugodtam, h talán nem én rontottam el valamit, és lehet h csak életkori sajátosság.

2013. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam egy órát ordított, hogy nem eszi meg a szendvicset, de nem igazán érdekelt, így végül megette és nagyon büszke is volt magára. Ez életkori sajátosság. Nálunk amúgy általában az a hiszti tárgya, hogy megkérem valamire, hogy csinálja meg, de azért sem, végül én megcsinálom, erre elkezd ordítani, hogy meg szeretné csinálni. Teljesen apróságok, pl. hogy adja oda a tesó body-ját, vagy poharát.
2013. ápr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!