Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérek egy szobában, de...

Testvérek egy szobában, de milyen ágyban?

Figyelt kérdés

2,5 év a korkülönbség, lányok. A szoba nem túl kicsi, de nem is nagy, egy ággyal éppen minden kényelmesen elfért. Plusz egy ággyal már alig maradna hely játszani.

Szeretnénk a kisebbet is a gyerekszobába költöztetni, de még nem sikerült dönteni, milyen ágyat kapjon/kapjanak.

emeletes - kicsit idegenkedem tőle, és a nagyobbik csak anyával alszik el,

két külön ágy - nagyobb helyigény

kihúzható ágy - van olyan, amiben jobb minőségű matrac van, nem csak gyenge szivacs? (gyerekváltozatban!)

szekrényágy - helytakarékos, de elég drága

Érdekelne, kinek mi vált be!



2016. jan. 3. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az 5 gyerek mellett volt emeletes ágy, volt olyan gy is, amelyik alatt kisebb szekrények voltak. Nekünk mindkettő bevált.
2016. jan. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok az 5 gyerekhez! :)
2016. jan. 3. 16:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 17 hó van a gyerekek között, már 6 és 7,5 évesek. Övék a legnagyobb szoba, de hogy legyen hely játszani, emeletes ágyuk van.



A kihúzható ágyakba is lehet tenni premium matracot, ami elég drága, de legalább alkalmas rendszeres alvásra - viszont azt gondoljátok át, hogy akkor a bentebb alvónak át kell mászni a tesóján, ha pl éjjel ki kell mennie pisilni... de ha mindenképp ilyet akartok és árban nem mindegy a dolog, akkor ne gyerekváltozatot vegyetek, hanem rendes felnőtt méretűt, amit hosszútávon is használhattok. Leesésgátlót lehet rá szerelni, de várhatóan kisiskoláskorban úgyis le kéne cserélni normál méretűre az ágyat (a keresztlányom 10 éves, és 170 cm. A keresztfiam 9 éves, és közel 160 cm. De még az én gyerekeimnek is kell a felnőtt méretű ágy, mert hiába csak 130 centis a gyerek, ha a lábánál ott van az 5-6 db kedvenc plüss - pont elférnek így kényelmesen a 200-as ágyukban. Szóval szerintem nem érdemes ifjúsági ágyat venni, ha hosszabb távon, vagy költségtakarékosan akarod megoldani a dolgot.)

Ja, és szerintem fekvőbetétet mindenképp érdemes a matracra venni, főleg, ha még kicsik a gyerekek. Könnyebb tisztítani, meg idővel lecserélni, ha nagyon kifekszik stb.


Nálunk a nagy szó szerint egy matrica, a mai naig, kicsinek még inkább az volt.... Ő alszik lent, míg énekelek odafekszem mellé, aztán fentre is ének, és vissza kell ülnöm pár percig fogni a kezét. A kisebb nagyon jó alvó, nyugis, ő alszik fent, a nővére viszont mászkál éjjel, őt nem mertem volna feltenni.

A kisebb 4 éves korától alszik fent, nekünk bevált ez így. Szerintem 1-2 év és külön szobába mennek (két félszobánk van + a mostani gyerekszoba ami nagy), a fiam galériágyat fog kapni, alatta íróasztallal/szekrényekkel, de a lányom maximum egy emelt ágyat aminek az aljában van pár fiók vagy hasonló, őt nem merem magasra tenni.

2016. jan. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk a nagyobbik igazi matrica, egyedül nem akar aludni menni, a kisebbiknél még nem lehet tudni, mennyire fog ragaszkodni az esti odabújáshoz. Ezért is óckodok az emeletes ágytól, mert mi van, ha mindkettő azt akarja, hogy odabújjak hozzá? Meg fentre már én sem szívesen megyek. Gondoltam, ha egymás mellett lennének, nem éreznék úgy, hogy egyedül kell elaludniuk vagy várni kell, míg egyik után a másikhoz eljutok.
2016. jan. 4. 12:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, habitusfüggő! Míg a nagy nálunk is matrica, az öcskös egyáltalán nem bújós elalváskor, sőt, őt zavarja a nővére mocorgása, elalvási szokásai ("belesúgja" a macija fülébe az aznapi titkokat stb). Kicsinek is simán elaludt minden különösebb teketória nélkül és cak akkor hagyja hogy mellette aludjak, amikor rettentő beteg. Igazándiból ő nagyon is szeretne már külön szobát, a nővére meg félne még egyedül... az éjjeli fény is a csajszi miatt van, az öcskösre néha rájön a zúgolódás és mindig ez az első ami miatt reklamál (nagyon halovány fény, tényleg csak ara jó, hogy könnyebb kitalálni a szobából. Ráadásul olyan mélyen alszik a fiam, hogy soha nem ébred meg semmire. Konkrétan: múltkor éjjel rosszul lett a lány, telehányta az ágyat, a falat is... lámpa felkapcs, ágynemű lehúz, szőnyeg+fal+ágykeret sikálás, másik ágynemű felhúz, szellőztetés, síró-rívó lánnyal mászkálás fürdőbe-vissza, lázmérés és gyógyszeradoglás miatt a gyógyszeres szekrényben matatás stb, jó egy órás kolompolás volt, konkrétan a fele az ő szobájukban - a fiam meg az egésznek az elején átfordult a másik oldalára és reggel meg csodálkozott, hogy hol a panna? miért nem alszik alattam?... totál nem volt képben. Úgy egy éve átaludta azt is, hogy kigyulladt a szomszéd háztömb, és 4 tűzoltókocsi vonult ki teljes harci készültségben, mentették a lakókat, egész éjjel megafonnal irányították a műveletet, mentők is kint voltak pár kocsival, nagy hacacáré volt. Szerintem a fiam volt az egyetlen ember 5 kilométeres körzetben, aki aludt aznap éjjel.

A lányom meg arra is felkel, ha egy teherautó végigdübörög a ház előtti úton....

2016. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Irigylem az alvókáját! :)
2016. jan. 5. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!