Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire tárazzunk be pelenkából?

Mennyire tárazzunk be pelenkából?

Figyelt kérdés

Ami nem romlandó, de állandó fogyóeszköz, abból inkább ritkán, de nagy mennyiséget veszünk. Ilyen az ásványvíz, WC papír, stb.

Pelenkánál is felmerült. 20 hónapos a lányom, gondolom még többé-kevésbé egy évig szükség lesz pelenkára.

Most 80 cm, 10.5 kg, jelenleg 6-os Liberot használunk.


Szobatisztaságig vajon jó lesz rá a méret, vagy elképzelhető, hogy még nagyobb is kell rá (létezik egyáltalán nagyobb..?)?


2016. jan. 4. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem táraznék be 1 évre, az tuti (már ha csak a fiamból indulok ki, aki 22 hónaposan éjjel-nappal szobatiszta lett). Itt lesz a nyár, akár már próbálkozhattok is majd a szobatisztaságra neveléssel. 2 csomagnál többet egyszerre nem vennék.
2016. jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igazából a méret jó lesz, kérdés, hogy nektek megfelel-e, hisz rá még a 4es lenne való (gondozónő vagyok, hidd el, látok sok mindent, a tiedre nagy a 6os :))

de ha ennyire nagyobbat adsz egy 10 kilósra, akkor nem biztos, hogy 1 év múlva is hajlandó leszel rá, bár nem nagyon van nagyobb. van egy gyerekem, 3 éves, 25 kiló, na ő hordja a 6os és elég szűk rá :D

2016. jan. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már az ötös is szűk rá, a négyest szerintem nem tudnánk hova ragasztani.

Elég nagy a pocakja.

A hatos az, aminél két ujjnyi hely van a két ragasztás között (kb. pont a logó látszik ki). Az ötösből már kijön reggelre az este bevitt folyadék.


Nem a teljes készletet vennénk meg, de egy csomag kb. két hét. Így arra gondoltam, hogy vennék tíz csomaggal, ami szűk fél évig kitartana.


Bölcsődébe jár, ott, ha látják az érettséget, akkor ők is próbálkoznak a szobatisztaságra szoktatással majd. Egyelőre még arra sem válaszol, ha megkérdezzük, hogy van-e kaki (pedig csatornaszag lengi körbe...). A pelenkájára rámutat, de független attól, hogy tényleg van-e benne valami. Emiatt gondolom, hogy a májusi születésnapja előtt próbálkozni is felesleges, szerintem még elég messze van a szobatisztaságra szoktatástól.

2016. jan. 4. 19:23
 4/6 anonim ***** válasza:

A fiam 26 hónaposan lett szobatiszta viszont alváshoz délután még kellett neki a pelenka 3-4 hónapig, éjszakára meg még mindig kell neki, most 34 hós (3 éves lesz, csak a viszonyítás miatt írtam hót). Liberoból létezik 7-es 8-as, a fiam ezeket is kinőtte már, vagyis reggelre átázik így mi már felnőttpelenkát veszünk neki... :/

Szerintem fél évre elegendő pelenkát nyugodtan vegyél neki, ha fél éven belül szobatiszta lenne akkor is alváshoz még rátudod adni a maradék pelenkákat. Szerintem a 6-os jó lesz még egy ideig, a lányod akkora mint az én 1 évesem, ő is 6-os Liberot hord és szerintem még jó pár hónapig bele fog bőven férni.

2016. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 évesen tényleg szó szerint egyik napról a másikra lett szobatiszta. Semmi jele nem volt a hajlandóságnak, soha nem ült rá a vécére, bilire, egyik nap valami megfordult benne, és az naptól szobatiszta. Azért nem ennyit, de vagy 4 csomaggal vettem akciósan, és adhattam el..Én nem vennék, nem is értem miért jó így beraktározni. Mondjuk egy hónapra előre ok, de több hónapra..??
2016. jan. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fél évre valót szerintem betárazhatsz nyugodtan.
2016. jan. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!