Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent ha a kisfiam...

Mit jelent ha a kisfiam "hümmög" magában mesenézés közben?

Figyelt kérdés
Egy ideje a kisfiam(5 èves lesz) hangokat ad mesenèzès közben, "hümmög". Nem nèzhetett soha túl sok vagy nem az èletkorának megfelelő rajzfilmet általában Thomas a gőzmozdonyt Bogyó ès babócát mostanában Marsha-t nèz.Eleinte azt hittem fáj a torka mert köszörülni is szokott, de már lassan 2hónapja csinálja.

2016. jan. 6. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:

hiányzik neki az inetraktivitás

(bábszínházban pl kérdezni szokták a gyerekeket, szerintetek hol a nyuszi? meg stb. ilyen korban az fejlődő agysejtjeik még interaktív kapcsolatokból tanulnak. eleinte látszik is, hogy meg akarja fogni ami a képernyőn van, aztán rájön, hogy nem tudja, ez egyfajta kudarc élmény, aztán arra is rájön hogy az eseményeket sem tudja irányítani, abba beleszólni sem..a hümmögé, még kapcsolatfellvételt akarna jelenteni, szólni szeretne a mozdonyhoz, vagy babócához...nem tanácsos 6 év alatt a tv...)

a gyermekek ösztönösen tudják mi szükséges a fejlődésükhöz. inkább bábozz neki.

2016. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*interaktivitás
2016. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a választ!
2016. jan. 6. 22:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Én meg arra gondoltam, vagy énekel magában (nem megy ki a fejéből egy dallam, pl a mese zenéje), vagy fejben utánozza a mesében a beszélőt, ami kívülről csak hümmögésnek tűnik, de az is lehet, hogy ticje van.
2016. jan. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!