Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vigyem le a kisfiam...

Hogyan vigyem le a kisfiam lázát? 23 hónapos

Figyelt kérdés

Tegnap este hirtelen belázasodott(39,9), bevittük az ügyeletre, adtak neki egy kúpot és hazaküldtek.

Ma délelőtt teljesen jól volt, de délutánra megint belázasodott, egy órája pedig megint 39,9 volt a láza.

Adtam neki nurofen kúpot, a doktornő azt mondta, hogy 12 óránként adhatok neki 1-et.De mi lesz ha éjszaka megint felmegy a láza? Adjak neki még 1 kúpot?

A másik probléma, hogy nem akar inni. Hogyan itassam, ha nem kéri?



2016. jan. 25. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen tényleg nem tudod hogyan kell lázat csillapítani? ügyeletre viszed, hogy ők adják be a kúpot? :O


egyrészt ha este lázasodik be, akkor ne vény nélkül kapható kúpot adj neki, az nem véletlenül kapható recept nélkül.

2 évesnek szerintem a noraminophenazon kell éjszakára, de a germicid is még jó lehet ha nem sok kiló.


4 óránként lehet neki különböző hatóanyagú lázcsillapítót adni, nora-nurofen-panadol mondjuk, így 12 óránként kap egyfajtát, de 4 óránként lehet adni ha kell.


de ez persze a másodlagos, ha 40 fokos a láza, akkor beadod, majd 20 perc múlva viheted hűtőfüdőzni. ha elkapod a lázat, akkor már az elején hűtőfürdővel kéne kezdeni, mondjuk 39 fokig az első, utána add be a lázcsillapítót és úgy menjetek fürödni.

azt tudod hogyan kell hűtőfürdőt csinálni?


itatni mindegy hogyan, ahogy tudod! szívószál, kispohár, cumisüveg, csőrös pohár, mesehősös pohár, kulacs, kubus üveg... ha nem megy, akkor fecskendővel kortyonként nyomni a szájába

2016. jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Legjobb a hűtőfürdő, ahol játszani is lehet a vízben. 30°C körülről indulva lassan lehet szobahőmérsékletig hűteni a vizet. Ha már kissé kezd kékülni a szája, akkor már erősen fázik, ki kell venni. A priznicet valószínűleg csak ordítással viseli el, de játszással sok mindent el lehet érni. Sajnos akár hűtőfürdő, akár priznic, akár 1 órát is eltart, míg mérséklődik a láz. Folyamatosan ellenőrizni kell a lázát. Fárasztó, de a kevesebb gyógyszer miatt megéri. A napi hőingadozás jellegzetessége, hogy a testhőmérséklet estére felszökik, míg nap közben csak enyhe hőemelkedés lehet. Itatni szinte kortyonként kell, csaknem folyamatosan, add neki azt, amit a legjobban kedvel.
2016. jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!

Nem tudom, hogyan kell mert még nem volt lázas!!!

Most került a bölcsibe és elkapott valami vírust.

A kúpot a doktornő írta fel receptre.

Hűtőfürdőt ki fogom próbálni, köszönöm a tippet.


2. Neked is köszönöm!

2016. jan. 25. 21:40
 4/5 A kérdező kommentje:
Fecskendő bejött! Köszönöm!
2016. jan. 25. 21:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Nurofen (Germicid, talán jól írtam) kúpot és Nurofen vagy Panadol baby szirupot felváltva 4 óránként adhatsz neki. Nekem az a tapasztalatom hogy a kúp jobb. Eddig mi a Germicidet kaptuk de 3 napja amikor a lányom belázasodott Nurofen kúpot adott a doktornő és az is jónak bizonyult. Próbáld úgy alakítani hogy éjszakára kapja a kúpot, én is így csináltam és így nyugodtan tudtam aludni mert az jobban levitte éjjel a lázát.

Ha a gyógyszer nem használ akkor hűtőfürdő, esetleg vizes lepedőbe tekerés, csukló hűtés vizes törölközővel.

Jobbulást kívánok!

2016. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!