Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik nem gazdagok, átlagosan...

Akik nem gazdagok, átlagosan élnek ( bár kinek mi az átlagos), mi a fontos számotokra, legyen testvére a gyereknek, vagy úgy felnevelni ahogy szeretnéd, és mindent megadni neki?

Figyelt kérdés
2016. jan. 26. 17:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Mindent megadni alatt azt értem, hogy pl. nem csak otthon ülni egész nyáron, hanem elmenni minden nyáron nyaralni (nem konkrétan külföld), élményeket adni a gyerkőcnek.Kisfiunk 7 éves, szeptembertől sulis, oda is sok minden kell majd. Nem vagyunk gazdagok, átlagosan élünk. Albérletbe lakunk, hitel mentes autó is van.Minden nyáron eltudunk menni nyaralni a hegyekbe egy pár napra pihenni. Nyáron sokat megyünk strandra. Nem okoz gondot ha hónap végén lesz beteg, nem kell kuporgatnom a pénztárcámat a hónap végén. Én pont ezért nem szeretnék az eszemmel 2. gyermeket, a szívemmel persze igen, de az észre hallgatok.
2016. jan. 26. 17:28
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk egyenlőre ez miatt mem lesz tesó. Most jó minden, nem szórjuk a pénzt, de van amure kell, és jut szórakozásra, játékra, nyaralásra.

Mi is szeretnénk, de szeretetből nem lehet eltartani egy gyereket.

2016. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem átlagosan élünk. Hitelmentes ház és autó. Szórakozni is járunk, télen szoktunk pár napot fürdőkben pihenni, nyáron pedig elmegyünk nyaralni meg ide-oda....Nekünk ez a második gyerekünkkel is simán belefér, nem kell megvonni magunktól semmit. Persze nem szórjuk ész nélkül a pénzt, de ha pl ruhát/cipőt akarok venni magamnak, vagy a gyerekeknek, nem kell számolgatnom. Ha nem így lenne, akkor valószínű,hogy csak egy gyerek lenne :) Mert nem elég a gyereknek (és a felnőttnek sem) az, hogy van mit enni-inni meg felvenni.....
2016. jan. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az átlagnál talán valamivel jobban keresünk, van hitel a házunkon, két hitelmentes fiatal autónk van. Két gyereket szerettünk volna, kettő is született. A mindent megadni neki helyett inkább a mindent megmutatnit szeretném. Sportolnak, magánoviba járnak, rendszeresek a családi programok, jövünk-megyünk ha úgy tartja kedvünk. Évente 2 alkalommal belföld, 1x külföldi nyaralás - ez volt eddig, remélem később is tudjuk ezeket nyújtani. Nekem a 2 gyerek tette kerekké a mi családunkat, többre nem vágytunk, nem azért, mert az már necces lenne az oviban, inkább attól tartok, hogy velük nem tudnék annyit foglalkozni, főleg, hogy az utóbbi fél évben már dolgozok. Szerintem jó, ha van valakinek testvére (a férjemen látom, hogy hiányzik neki), ha tisztességes körülmények között fel tudja őket nevelni az ember. Én pl sokkal több játékot meg tudnék nekik venni, de nem látom értelmét. Szóval a mindent megadninak is van egy határa.
2016. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha nem is mindent megadni, de nem szulok ugy 2-3 gyereket, ha az az ara hogy egyiknek sem tudok elmenyeket adni. mondom ezt ugy hogy vallasos vagyok es nagyon fontos szamomra a csalad...de azert hogy egesz evben parizsit egyen h tonkre mennyen a gyomra 40 evesen es mindezt azert hogy megtudjam.neki venni a tankonyveit nyaralasrol mozirol meg szo sem lehet....hat akkor inkabb vallalok egyet vagy egyet sem. szoval a mindent es a letminimum kozott van azert nehany arnyalat.

ket gyermeket fogunk vallalni mert nalam a "mindent" kategoriaba tartozik hogy legyen egy-egy lakasuk.huszon.eves korukra hogy ne nullarol induljon az eletuk. ha harmat vallalnank, harom lakast mar nem tudnank kigazdalkodni.

de azt viszont nem tartom fontosnak hogy tablete legyen 5 evesen...szoval kinek mi a minden.l

2016. jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi egyet vállaltunk ,lehetne kettö is de akkor már semmi "luxus" nem férne bele.Én öszintén ,magamat sem szeretném sanyargatni.4 tesóm volt ,nem voltunk gazdagok.Láttam ,ahogy anyukám a 15 éves kopott ruháiban ,az állandó utánunk való robotolásban és idegeskedésben hogy ment tönkreNyilván ezzel nem azt akarom mondani ,hogy akinek 4 gyereke van az tönkremegy ,de ha ezmellé állandó anyagi problémái vannak akkor biztosan.Soha egy nyaralásra ,egy kirándulásra nem futotta.Nem volt autónk ,albérletböl albérletbe vándoroltunk.

Szóval igen tudom ,hogy a szeretet a lényeg ésatöbbi ,de amikor kicsi voltam sokszor veszekedtem anyával ,mert nem értettem hogy miért nem mehetek osztálykirándulásra éppen.

2016. jan. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%

Én nem kaptam meg mindent, nem voltunk sokat nyaralni a családommal, nem volt sok ruhám, de volt egy szerető, törődő családom és nem cserélném el őket, nem sajnálom, hogy nem nyaraltunk, hogy nem volt laptopom vagy kettővel több ruhám...


Lehet nevezni akárminek, de én ezért úgy vagyok, hogy egy szerető család, az minden anyagi javat pótol.

2016. jan. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egy hugom van, az átlagosnál valamivel többet megengedhetünk magunknak, és szeretem, hogy van egy testvérem, sokszor jókat tudok vele beszéllgetni amikor más haverokkal nem lehet. És annyira nem számit az, hogy minden folosleges dolgot amit megkivanna a szemem meg is kapjak, csak ami szükséges. A mai világban így is nagyon nehéz, egyedül meg pláne.
2016. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!