Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek már csak alváshoz...

Akinek már csak alváshoz használta a gyereke a cumit, hogy szoktatta le róla?

Figyelt kérdés
Kisfiam másfél éves, nappali alvásához kap cumit, este már nem, gond nélkül el is alszik nélküle, de ha éjszaka felébred és sír, oda szoktuk adni neki, utána alszik tovább.
2016. jan. 27. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell leszoktatni róla, leszokik magától. Minél kevésbe erölteted, annál hamarébb. (Az eröltetés/leszoktatásba beletartozik a szóbeli piszkálódás is!!!!)


HAgyd a gyereknek a cumit, ekkorának még nagyon is szüksége van rá.

Viszont napoközben, játszáskor ne add oda neki, mert az fölösleges.

2016. jan. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1.5 évest szerintem sem kell még leszoktatni róla, alváshoz hagyd meg neki. A 3 éves fiam este még cumisüveggel a szájában alszik el, szüksége van rá. 1.5 évesen eszembe sem jutott volna leszoktatni róla.

Az a baj, hogy egy ilyen picinek hiába érvelsz, nem fogja érteni hogy most miért is nem kaphatja meg a cumiját. Én a 3 évesemnek 1 hónapja már eltudtam magyarázni hogy miért kell leszoknia a cumisüvegről nappal, megértette, így könnyen ment.

2016. jan. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ennyi idősen az én kislányom is úgy volt vele,mint a kisfiad,hogy egy ideje már csak a délutáni alváshoz kellett a cumi,örültem is neki,majd fél év után újra kérte az estihez is (pontos okát nem tudom,fogai is jöttek,öccse is született stb...). Végül 2 éves és 1 hónapos korában szétrágta a cumiját (már csak 1 volt neki ekkor) és gondoltam,teszek egy próbát. A délutáni alvás után elmondtam neki,hogy elszakadt,elromlott,ki kell dobni és ő dobta ki a kukába,néha még mostanában is mondja,hogy pillangós cumija volt,amit kidobtunk :) (2,5 éves lesz a jövő hónapban) Aznap este minden rendben volt,másnap délután kesergett kicsit csak,később nem,szóval jól fogadta és persze sokat dícsértük,büszke is volt magára. Egyébként vettünk pótcumit a biztonság kedvéért,ha nem menne ilyen flottul a dolog,erőltetni semmiképp sem szerettük volna még. Szerintem megpróbálhatod,ha kész van rá,egy kis bíztatás elég,mint nálunk,de én sem forszíroznám nagyon,ráér még vele egy fél év is sokat számít ilyenkor,akkor már több mindent megért! Én a trükközésnek nem vagyok a híve,ezért is mondtam neki el kerek perec,nem ködösítettem.
2016. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pici még ő!

Az én fiam 3 éves volt, amikor hazafelé a kocsiban vhogy elkeveredett. Mondtam neki,hogy megkeressük. Az apja meg is találta, de kipróbáltuk,hogy mi van,ha azt mondjuk nem lett meg. Nálam egyébként is a 3 éves kor volt a max. határ a cumiban. Úgy volt,hogy két hét múlva a Mikulás viszi el ajándékért cserébe, de konkrétan két napig kereste és annyi. Könnyebb volt,mint gondoltam.

2016. jan. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még nem láttam,öltönyös felnőttet cumival a szájában. Abbahagyják maguktól,nemte döntesz.
2016. febr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!