Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismertek olyan anyukát, aki...

Ismertek olyan anyukát, aki tudatosan szoktatta le másfél - 2 év körüli gyermekét az éjszakai kelésekről? Tehát eldöntötte és sikerült is. Mennyi idő volt ez?

Figyelt kérdés

2015. máj. 4. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Bekattantam volna, ha varok masfel evig. 8 honaposan leszoktattam kb 2-3 ejszakat vett igenybe. Azota jo alvo mindkdet babamnal igy volt. Persze ha megfazas van vagy fog jott az kivetel, de hal istennek a 3 evesrm is es a masfel evesem is alszik mint a bunda ejjel.
2015. máj. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem én pontoztalak le. Hogyan csináltad? Leírod?
2015. máj. 4. 18:17
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem adtam cicit. Hagytam sirni.
2015. máj. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

sírni hagytad? hát ez nekem nem eszközöm, mert a sírni hagyástól megromlik az anyába vetett bizalma.

"hiába sírok, anya ugysem jön" állítólag ez hosszútávon nem éppen nyerő.

2015. máj. 4. 19:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnos erre nem tudok válaszolni, de nagyon kíváncsi lennék. A lányom 14 hónapos, már teljesen ki vagyok készülve az éjszakáktól. Csak cicivel alszik vissza. A sírni hagyás nálunk nem működik: 2 órát sír, összehányja magát, ki kell ugyebár vennem. Megint két óra hossza ordítás, ekkor bekakil, megint ki kell vennem és ez megy reggelig. Teljesen kikészíti magát. Úgyhogy nálunk a sírni hagyás nem opció. Valaki esetleg még valamit?
2015. máj. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
Akkor minek kerdezel? Mar ne haragudj! Fiammal kulonleges a kapcsolatunk, harom eves. Imadjuk egymast. 8 honaposan ot is hagytam sirni par ejszakat. Azota alszik ejjel. Nem birtam mar fizikailag, hogy orankent kelek cicizni hozza. Neki is jobb lett, hogy ejjel pihen es nekem is jobb lett az eletem. Egy szoval sem mondtam, hogy nem elegitem ki az igenyet, ha valosm pl natha, betegseg, fogfajas. Olyankor mentem, keltem, kelek a mai napig hozza. Kislanyomat szinten 8 hos koraban szoktattam le az ejszakazasrol. Ot is imadom es viszont igy van. Ha ugy gondolod, hogy azon mulik a kotodesetek, hogy kicsinalod magad, mert 1,5-2 evesen meg mindig boldogit ejjel, akkor lelked rajta. Nekem jobb ejjel aludni es a gyerek idegrendszerenek fejlodesenek is az tesz jot, ha ejjel alszik, pihen.
2015. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én 1 éves kora után szoktattam le. Úgy csináltam, hogy tettem egy széket az ágya mellé. A karomban simogattam, paskolgattam, amikor elbágyadt betettem az ágyba, simogattam a hátát ilyesmi.Persze felkelt, akkor ismét a karomba, simogatás, ágyba stb. stb. Egy idő után elfáradt, elaludt. Lényegében ennyi. Egyre kevesebb ideig tartott az altatás. Most 22 hónapos, már a pizsi felvétele után lekapcsolom a villanyt és magától kéredzkedik az ágyba.
2015. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: Karomban ringattam én is, de az idők folyamán egyre többször igényelte ezt éjjel. Sokszor volt beteg, ezért nem szoktattam le erről korábban. Ezért tartunk másfél évnél. Egyébként 13 hónapos koráig aludt. Utána jöttek a beteg időszakok.

A 8 hónapos gyerekek anyukájától kérdezem: Meddig hagytad sírni? Egyáltalán nem mentél be hozzá? Nem én pontozok.

Félre ne értsd. Annyi hogy én nem tudom ezt megtenni, de nekem is fontos a nyugodt éjszaka

2015. máj. 5. 00:49
 9/12 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Értem. Az én lányom hálistennek eddig nem volt beteges. Viszont az jutott még eszembe, hogy az enyém kezdettől nem cumizott, de 1 éves kora után rászokott és alváshoz nagyon kell neki. Lehet ezért alszik el könnyen, mert megnyugtatja.
2015. máj. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

7-es: köszönöm, nagyon tetszik a módszered, én is hasonlóképpen szeretném csinálni. Simogatni az ágyában, és nem felvenni.

szerinted előbb-utóbb megtanulja, hogy akkor éjjel nem vesszük fel akár 7x is ölbe?

2015. máj. 5. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!