5 évesnek kutya?

Figyelt kérdés

Panelből kertes házba költöztünk. A lányom azóta rágja a fülem, hogy kutyát szeretne. Elmondtam neki, hogy ez óriási felelősség, nem csak simogatásból áll a kutyatartás, ugyanúgy naponta ki kell vinni sétálni, gondozni, ápolni stb. Alig várjuk, hogy jöjjön a jó idő és mehessünk a kertbe játszani, nem szeretnék minden nap kutyakakit szedegetni a fűből (nyilván az 5 évesem nem csinálná).

Ha elmegyünk nyáron nyaralni, akkor is szívességet kell kérnünk, hogy valaki etesse a kutyát és odafigyeljen rá.

Nekem meg a napi 8 órás munka után, amikor 5-kor hazaesek, nem igazán van kedvem még kutyával, gyerekkel sétálgatni.

Viszont azt is látom a lányomon, hogy a legnagyobb boldogságot okoznám neki, ha lehetne saját kutyusa.

Mit tanácsoltok? Érvek/ellenérvek?



2016. febr. 1. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem van kutyám is, és gyerekem is.

A kutya előbb volt.


Azt látom, hogy te eldöntötted ezt a kérdést.


"a legnagyobb boldogságot okoznám neki, ha lehetne saját kutyusa"

Ha egy Ferrari lenne az a kívánság, akkor is teljesítenéd?



Naygon jól látod, de azt hozzátenném, hogy egy kutya nemcsak rengeteg idő, hanem pénz is. Ha pl babéziás (amit kullancstól könnyen elkaphat), azonnal kell neki orvos, és alsó hangon 20.000 a kezelés. És ha más baja van, lehet a csillagos ég is. A megfelelő táplálás is költséges.


Szóval ha te és a férjed nem szeretnétek kutyát, akkor ne legyen. Nektek kell nevelni, foglalkozni vele, és 10-15 évig gondoskodni róla. Ha a lányod megunta 1 év után, akkor is!

2016. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sok gyerek akar kutyát. Ugye tudod, hogy az a kutya nem a gyereké lenne, hanem a családé? A gyerekek amúgy is könnyen ráunnak bármire, amit éppen előtte nagyon akartak.
2016. febr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A gyereknek nem vennék. Gyerek mellé igen.


Remélem, érezhető a különbség. Egy 5 éves gyerek nem tud gondoskodni egy kutyáról, még ha most égre-földre esküdözik is, hogy mindig törődni fog vele, egy ilyen kicsi gyerektől nem várható el, hogy felérje ésszel, ez mivel is jár.


Ettől függetlenül jó dolog, ha van állat a háznál, felelősségre tanít és hűséges társ is. De csakis akkor menjetek bele, ha TI szeretnétek és tudjátok is vállalni. Úgy gondoljátok át, mintha nem lenne gyereketek, és minden feladat rátok várna a kutyával kapcsolatban. Úgy is lenne kedvetek hozzá?


A kutya az első években inkább a ti felelősségetek és feladatotok lesz, később, ahogy nő a gyerkőc, jobban rá lehet bízni a dolgokat. Ezt mérlegeljétek.


Ha nemleges a válasz, érdemes elgondolkozni "kárpótlásul" olyan kisállaton, ami kevesebb gonddal jár. Nekünk például egy nyuszi volt a kompromisszum és imádjuk.

2016. febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A ti kutyátok lenne, minden feladat rátok hárulna.

Szóval ha te és a férjed szeretnétek kutyát, akkor oké.

De csak azért, mert a gyerek szeretné, nem.

2016. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy elsősorban rám hárulna a legtöbb feladat... Annyira szereti a lányom a kutyákat, amíg az oviba elérünk, szinte minden második háznál meg kell állni valamelyik kutyust megcsodálni. A nagymamáknál is van kutya, oda is csak azért szeret menni, nem a mamák miatt, hanem a kutyusok miatt, viszi sétáltatni a papájával.

Én is nagy kutyás voltam, és volt kutyusom is gyerekként, tudom, hogy óriási felelősség és nem kevés kiadás is. Nyilván családtag lenne nálunk a kutya, nem pedig egy kellék a lányom játékai mellé.

2016. febr. 1. 13:26
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kutyásként (van két 70 kilós maci) és két gyerek apukájaként azt mondom, hogy kutyát sohasem veszünk a gyereknek! A kutya családtag, akkor álltok rá készen, ha ti felnőttek is akarjátok és minden velejáró felelősséget ti vállaltok! A gyerek nem lehet felelős egy másik élőlényért. Nem is képes rá és nagy butaság olyasmit a nyakába varrni, ami nyílvánvalóan meghaladja a képességeit. Ha van kutya akkor természetesen az életkorának megfelelő feladatokat megkaphatja a kutya körül, de mindig úgy, hogy a szülő tisztában legyen vele, hogy ez nem a gyerek felelőssége. Sajnos sokszor látni, hogy a szülők a "te akartad, gondoskodj róla te" felkiáltással elintézik az ilyen jellegű problémákat és rákenik a saját hibájukat a gyerekre. Nyarali pedig nem mennék a kutyáim nélkül, pedig elfoglalják a kombi autó csomagtartóját és akkor még a mi csomagjainkat sehová se tettük. Tehát ezt még nekem is meg kell oldanom, de egyelőre nem fenyeget az a veszély, hogy nyaralni tudjunk menni. Valószínűleg béreli kell egy zárható utánfutót, abban elférnek a csomagok, az emberek és kutyák pedig utaznak az autóban.


Én úgy látom, hogy te nem állsz készen arra, hogy kutyátok legyen. Egy kölyök kutya majdnem olyan, mintha lenne mégegy gyereked. Kutyaiskola, tanítás, sétáltatás, takarítás utána, szőrös ruhák, tappancsnyomok és sorolhatnám...

2016. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha a mamáéknál van kutya, akkor ott kiélheti a szeretetét irántuk.
2016. febr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Mi egy ideje eljárunk egy menhelyre segíteni, játszani a kutyusokkal, sétálni velük. Abszolút kiélik a gyerekek a kutyára való igényt, esetleg nektek is kellene nézni valami hasonló lehetőséget.
2016. febr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vegyél neki hörcsögöt vagy tengeri malacot, degut. Ha azt gondozza rendesen, akkor pár év múlva jöhet a kutya.
2016. febr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ugye senki nem gondolta komolyan, hogy majd az 5 éves felelősségteljes gazdi lesz? Viszont anyaként és kutyagazdiként elmondhatom, hogy nincs életünk a kutyánk nélkül, a gyerek imádja és ha a családfő éjjel dolgozik vagy nappal senki sincs otthon, nyugodtak vagyunk mert azért a kutya "teszi a dolgát". Igen, van vele dolog, kiadás, de családtagként tartjuk és ami örömünk van benne, beleértve azt is amikor a gyerek játszik vele, ezt nem lehet pénzben kifejezni, az etetésről pedig annyit, hogy a kutyaeledel mellett maradékot is kap, amit amúgy kidobnánk.Tervezzétek meg, hogy van-e a kertben akkora hely amekkorát bitorolhat gond nélkül. Én se járok vele sétálni minden nap de hatalmas a mozgástere. Mi menhelyről hoztuk ki, boldogan és imádjuk, a kutyus is minket. Gondolkozzatok el azon, hogy kis vagy nagy termetű legyen, kinti vagy benti. A részletekben van a válasz, tudjátok-e vállalni örömmel és felelősséggel.
2016. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!