Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akikhez átjár hajnalban a...

Akikhez átjár hajnalban a gyermekük, visszakísérik aludni, vagy hagyják, hogy ottmaradjon?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves. 2 hónapja átjár hozzánk hajnali 3 és 5 között valamikor. Mikor elkezdődött,visszakísértem az ágyába,visszafeküdt. De úgy vettem észre,hogy ezzel elveszítettem a bizalmát és nem jött be többrt,hanem kijött a nappaliba tv-t nézni,aludni. Nem mert bejönni hozzánk,vagy nem is tudom mi zajlott le benne! Ha végigaludt egy éjszakát ,akkor reggel 7-kor felkelt és volt olyan,hogy nem hallottam és én 8-kor ébredtem. Minden este altatásnal elmondtam,hogy keltsen fel reggel ha ébred. Aztmondta jó,de mégsem.


Utána stratègiát vàltottam és mondtam,hogy bármikor átjöhet hozzánk aludni,csak hozza a párnáját. Na azóta heti 5x jön,hozza a kis maciját is. De tegnap akkor zajjal jött,hogy azonnal kipattantunk megnézni,kiesett az ágyból. 1 fokos lépcsőn belépős ágya van. Azóta azon gondolkodom,hogy még jó,hogy nem törte el valamijét.


Szeretném,ha az ágyában végigaludná az éjszakát,de újabban ritka!


Èn szoktattam hozzá? Azért kelhet ilyen sűrűn,mert tudatalatt tudja,hogy átjöhet? Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás! Engem nem zavar,hogy ott van,az apukáját viszont igen,mert mind a ketten "másznak" éjszaka és kiturják egymást.


Hogy kezeljem a helyzetet?


2016. febr. 3. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:

mi gond volt azzal, hogy ébredés utén 8akár hajnalban is) lefoglalja magát, visszaaltatja magát? mondjuk a tévézés az nem a legjobb, de azt lehetne neki mondani, hogy nem baj, ha csendben eljátszik addig, amíg nem keltek, vagy nem akar benneteket felkelteni.


én a két kezemet összetenném, ha ilyen éjjeleink lennének, pedig 5 éves a gyerek :o


nálunk én megyek paplannal mellé... éjfél körül.

2016. febr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ja,mert azt kihagytam,hogy bár lefekszik,de bekapcsolja a tv-t :) a távirányítót egy ideig minden este behordtam magammal aludni,de akkor meg órákig képes ülni a kanapén és mérgelődik. Volt ,hogy az apukája éjfèlig dolgozott,mikor hazaért,tv-t néző gyereket talált,én meg aludtam mint a tej. Nem a legjobb így. És attól is félek,hogy rosszalkodna.


Ugye jelen pillanatban nem jár ki a nappaliba,hanem hozzánk,de ha újra aztmondom neki,hogy maradjon az ágyában éjszaka(persze kedvesen),akkor kezdődik a nappalis dolog megint.


Ha 6 órakkor jönne ki azon nem problémáznék ennyit,de hajnali 3,4,5 (főleg a 3-4) igen korán van.

2016. febr. 3. 09:24
 3/9 anonim ***** válasza:

3 éves a fiam, néha felébred éjjel éjfél után valamivel, vagy hajnal 4 körül, lefekszik a lábunkhoz, mindig visszakísérem, legtöbb esetben vissza is alszik de van hogy fél óra múlva arra ébredek hogy pakol a szobájában. Mi arra tanítottuk, hogy ha felébred akkor csendesen játsszon a szobájában, ha baj van akkor persze jöjjön és szóljon. Ő általában 5-6 között kel, nekem fél7-7kor szól az ébresztőm.

A tv-t még bekapcsolni sem tudja, nem tanítottam meg neki mert minek is... akkor nézhet tv-t amikor én engedem. A távkapcsolót rakd el és mond meg a gyerkőcödnek hogy reggel csendes foglalkozás van, menjen és játsszon a szobájában ha nem tud aludni.

Minket is így neveltek egyébként a férjemmel, mi sem rontottunk be anyuékhoz 5kor ha épp akkor keltünk, megvártuk míg felébrednek. Nem kapcsoltuk be a tv-t sem. Ha baj volt akkor természetesen szóltunk és felkeltek.

2016. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én alapból nem kísérem vissza őket, csak ha nagyon zavaróak, pl. rugdosnak vagy beszélgetni akarnak az éjszaka közepén. A nagyobbik már 5 éves, de nem hiszem, hogy baj lenne. Én is átjártam hajnalban a szüleimhez, nagyon szerettem.

Amúgy az enyémeknek időszakaik vannak, hetekig átjárkálnak, aztán hetekig nem.

2016. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egészen 5 éves koráig nem járt át hozzánk. Aztán mostanában ha a hajnali forgalom zajára megébred, akkor egy héten 2-3 alkalommal átjön a mi hálónkba, és kettőnk közé bevackolódik, hozza az alvómaciját is, és köztünk alszik tovább. Ha észreveszem, megsimogatom a buksiját, esetleg ha srégen telepedett le, irányba igazítom, hogy párhuzamosak legyünk, és alszom tovább. Szerencsére jó alvókánk van, és mindnyájan bagoly típusok vagyunk (későn szeretünk lefeküdni és későn kelni).

Szóval én hagyom. Egyikőnket sem zavarja.

Még bő tíz év, és örülni fogok, ha egyáltalán otthon alszik, és nem máshol. Naná, hogy hagyom, és pár másodpercet gyönyörködök az okos buksijában, de hamar elnyom az álom.

2016. febr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Engem nem is zavarna. De apát igen. Imádja,de nem férnek el egymástól. Hol egy láb,hol egy kéz,vagy orr landol hajnalban a szájában :)


180-as az ágyunk,de ők ketten a 220-as ágyon sem férnének el :)

2016. febr. 3. 11:31
 7/9 anonim ***** válasza:
2 eves a kisfiunk,a helyen elalszik,de minden hajnalban atjon,nem kiserjuk vissza.
2016. febr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 6 eves. Nagyon ritka amikor nem jon at hozzank es vegigalussza az ejszakat a sajat agyaban. Viszont o annyira csendben jon at es maszik be kozenk, hogy legtobbszor meg sem ebredunk. :) Csak reggel 7-kor vesszuk eszre, hogy o is ott van.

Este 8-kor szokott elaludni a sajat agyaban es olyan hajnali 4-5 korul jon at es alszik tovabb 7-ig (ekkor ebresztem).

2016. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2,5 éves a lányom is átjön hozzánk hajnalban aludni, soha nem szoktam vissza vinni
2016. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!