Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Majdnem 3 éves kisfiamat...

Majdnem 3 éves kisfiamat játszóházba kezdtem hordani 1,5 hete álláskeresés, állásinterjúk miatt, azzal a céllal, hogy egy idő után ottmaradjon, mint egy bölcsiben vagy oviban. Hogyan kezeljem az elszakadás miatti dühkitörését?

Figyelt kérdés
Az első hét nagyon jól telt, fokozatosan később mentem érte, szeretett ott lenni.Ezen a héten viszont már tudatosult benne, hogy ez szinte egész napra szól és már reggel, a játszóházba érkezésünkkor ordít, hogy maradjak én is vagy elmegy velem.A gondozó azt mondta menjek el nyugodtan, pár perc és megnyugszik, de nem így lett.Állítólag több mint fél órát ordított, dobálta a játékokat, semmit nem tudtak vele csinálni:(((Tapasztalat, ötlet, kinél mi vált be?

2012. szept. 6. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseriteni de ha a gyerektarsasag es uj hely szokasa miatt volt a jatszohaz a cel akkor nem sokat segit sajnos. Tapasztalatbol tudom. mert megszokja vegre azt a helyet, azt a tarsasagot aztan majd a bolcsibel egy teljesen mas hely, tarsasag es szituacio jon amit ismet meg kell szokni. Kisfiam sajnos 1 evesen kezdte a bolcsit. Ez volt a legeslegkonnyebb beszoktatas. Soha de soha nem sirt, szinte fel sem fogta, tusl sok volt az uj es erdekesseg... Aztan 14 honaposan atkerult egy amsik csoportba mert mar nem maradhatott a baba csoportba ha stabilan jar es szaladgal. Ez mar nehezebb volt. Hiaba volt ugyan az a bolcsi csak eppen masik terem nehez volt. Az elso napokban nem aladt, reggel kicsit sirt... Meg is lepodtem. 2 evesen atkerult a kisgyerek csoportba. Ugyan ez a bolcsode csak ismet mas csoport/terem, mas gondozokkal es par uj gyerekkel (akik 2 evesne kezdtek). Az elso hetet vegig orditotta. Ilyennek meg sosem lattam. Pedig mar 1 eve gyerktarsasagba volt. Ez volt a elgnehezebb.

A kisgyerekeket megviseli az uj kornyezet, a valtozas hiaba volt mar gyerekcsoportba elotte. Ezert en azt tanacsolom, hogy ha csak emiatt hordod jatszohazba akkor nem erdemes mert az ujat majd ugyan ugy meg kell szokni es ugyan ugy fog sirni. Sokat szerintem nem segitesz vele. Ksifiam majd par honap mulva megy az ovis csoportba. Ez is ugyan ott van csak ez mar mas reszlege a bolcsinek. Tudom, hogy hiaba jar mar 2 eve ugyis fog sirni. :( meg minket felotteket is megvisel az uj helyzet, az uj munkahely... csak mi tudjuk kezelni az erzeseinket ezzel kapcsolatba ok meg nem. Nekik megszokas kerdese sajnos. Es van akinel konnyebb es van akinel nehezebb.

2012. szept. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi az ovival vagyunk ugyanígy. Első héten mikor még csak 3-4 órát volt bent a kislányom jól elszórakozott, de a hétre leesett neki hogy ez bizony mindennapos és nem csak akkor megyünk, mikor neki is kedve van. Nálunk is megy az ordítás reggel, egész úton cipelni kell és bent is rákezd. Tőlem elveszik az ovónők és akkor ott kell hagyni, bár mennyire is fáj a szívem hogy zokogva hagyom ott. Ezen csak az idő segíthet, majd megszokja.
2012. szept. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!