Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket vittetek/visztek oviba...

Miket vittetek/visztek oviba a farsangra? Miket szokás?

Figyelt kérdés
Most lesz az első farsangunk kedden. Én vettem egy 1.5 literes sió üdítőt,két csomag tuc kekszet, egy nagy csomag győri vaniliáskarikát meg két csomag győri málnás piskótatallért. Ez elég vagy esetleg sok? Tejérzékeny a lányom Ő így valószínű csak ezeket eheti majd, de túl sokat se szeretnék vinni... Jó lesz ez így?
2016. febr. 6. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ki van írva egy papír. Fel kell írni, ki visz sütit, és ki visz üdítőt. Én üdítőt viszek, anyukám meg süt valami sütit. Így csináljuk 4. éve. Szerintem ennyi elég, nem kell több.
2016. febr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is így csinálták az oviban, volt egy nagy táblázat, rajta, hogy innivaló, édes rágcsa, sós rágcsa, stb., és mindenki odaírta a nevét ahhoz, amit vállal. Így lehetett látni, hogy miből hogy állunk. Én általában sütöttem muffint, ha volt rá időm, ha meg nem, akkor vittem innivalót. Mondjuk nálunk szabad volt otthon készült sütit vinni, csak annyi volt a kérés, hogy ne krémes dolog legyen.
2016. febr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
3 hete beteg a lányom így nem sok mindent tudok róla mi hogy lesz. Majd akkor hétfőn megnézem nálunk van e ilyen táblázat...
2016. febr. 6. 09:39
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Én biztos nem veszek annyi mindent, amennyit te vettél.

Gondolj bele, ezek csak nassolni valók. Ha minden szülő bevisz kb. ugyanennyit, a negyedét sem eszik meg a gyerekek.

Pedagógusgyerek vagyok, tudom hogy mennek a dolgok az ovikban, megsúgom, a maradékból mindig visznek haza az óvónők. Nos, mi nem állunk olyan jól anyagilag, hogy az óvónő gyerekeinek vegyem a rágicsát, így szerintem max. 2 csomag valamit fogok majd bevinni farsangra.

2016. febr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk meg lett beszélve szülőin, hogy a fiúk üdítőt visznek, a lányok sütit (boltit, mert nálunk nem lehet házit bevinni, csak cukrászdait a megfelelő eü. papírral együtt).


Külön kérték, hogy ne legyen sok, lehetőleg minden fogyjon el. Nekünk jó óvodánk van, nem viszik haza a maradékot, hanem felteszik a polcra, és a hétköznapok során aki ügyesen megeszi az ebédet, annak adnak mindig valami nassolnivalót. Így legalább a fényevők is motiváltabbak, hogy egyenek rendesen. :)


Két kisfiam 1-1 liter üdítőt vitt idén, még ez is sok egy főre, hisz egy kisgyerek nem iszik meg egy liternyit pár óra alatt.

2016. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk innivalót és rágcsát kértek mindenkitől. Nemhogy házi sütit, de cukrászdait sem lehet vinni, mivel ősszel egy egész csoport kidőlt ételmérgezés miatt egy szülinapozás után. A fél csoport kórházba került.

Mivel mindenki visz, nekem úgy logikus, hogy kb. annyit viszek, amennyit egy gyerek megeszik, illetve egy kicsit többet. Gyümölcsléből 1 litert fogok vinni és 1, max. 2 csomag rágcsálnivalót. (Még nem tudom konkrétan mit.) Szerintem bőven elég, amit vettél, még sok is.

2016. febr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk csak azt írták ki, hogy üdítőt és finomságot vigyünk.

Én vittem egy nagy doboz őszilevet, 1 Győri Édest, meg egy kakaós kekszet.

Volt,aki ropit vitt, fánkot, muffint, bolti sütiket, kekszeket. Rengeteg minden megmaradt, úh szerintem ha hasonló lesz a helyzet mint nálunk, akkor bőven elég, amit vettél.

2016. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 üdítő kell, bár nem hiszem, hogy egy gyerek megiszik egy litert. Ill. fel kell iratkozni, kikötötték, hogy a süti házi legyen (szerintem tök jó), sós vagy édes avgy szendvics, 3 közül vmelyik.
2016. febr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12 muffint és 12 szelet süteményt, plusz 4 l rostos üdítőt.
2016. febr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kell vinni semmit. Sütnek fánkot az dadák, abba lehet beszállni hozzávaló téren, meg lesz tea.
2016. febr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!