Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen gyakran eszi ezeket az...

Milyen gyakran eszi ezeket az ételeket a gyereked?

Figyelt kérdés

Hány éves? Őszinte válaszokat várok, mert azt szeretném tudni, én vajon túl gyakran adok e neki ilyen dolgokat? (senki se mondta, én magam érzem így)

pl:

-háztartási keksz (két naponta)

-rizspehely (hetente kétszer háromszor)

-sütemény (házi készítésű) hetente kétszer

-lekváros kenyér (hetente háromszor)

-Dörmi (hetente egyszer-kétszer)


jellemzően uzsonnára eszi ezeket. Válaszokat köszi.


2016. febr. 15. 14:12
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
még annyit hogy egy nap ebből is abból is ritkán kap, de előfordul hogy két féle édességet is eszik...és elmondható hogy minden nap kap egy valamit a fentiekből - tehát nincs olyan nap hogy ezekből egyiket se kapná
2016. febr. 15. 14:13
 2/41 anonim ***** válasza:
26%

2 éves körüli

szinte soha, mert nincsenek ilyenek itthon

ha ritkán látott rokonok hoznak pl házi készítésű sajtos rudat, v túrórudit, azt nem vonom meg tőle(max lerágom a csokit a rudiról)vagy ha pont a belváros közepén fog bele hatalmas bömböésbe, pékségben is veszek sajtos rudat.

Dörmiben sok a tiltott összetevő, azt speciel nem is értem miért gyártják kicsi gyerekeknek.

rizspelyhet nem tudom, de gabonapehely tuti van a bölcsiben, láttam egyszer kiírva hogy az volt az uzsonna, kakaós gabonapehely.

2016. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
55%

3 éves, 17 hónapos

Háztartásit most ettek először, süteményt kb havi egyszer, amikor süt valaki. Dörmit a 3 éves eddig talán 5-ször ha evett, a kicsi 1-2-szer.

2016. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
38%

4 éves

Háztartási keksz soha

Rizspehely soha

Sütemény kb. két hetente

Lekváros kenyér ahányszor a bölcsiben adnak neki

Dörmi régebben heti többször, most soha

2016. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

és mit esznek akkor uzsonnára?

úgy értem a lányom iszik reggel tejet, eszik pár falat kenyeret felvágottal zöldségkrémmel esetleg lekvárral.

aztán eszik 10kor gyümölcsöt zabbal, joghurtal...általában már csak 10 óraira lemegy neki 2 gyümölcs...ebédelni alig eszik mert olyan fáradt már délben....pár kanál főtt étel. Ami ebből meg marad, azt eszi vacsira, mert nem szeretném ha vacsira is kenyeret enne. Mégis előfordul hogy nem marad ebédről annyi hogy elég legyen és akkor vacsira is megy az mint reggel...

uzsonnára ha marad a délelőtti gyümölcsből, azt megkapja, de ez mindig kevés, és utána kér még enni - mostanában jellemzően kekszet, mert a dörmit letagadom hogy van itthon, a kekszet nem tudom letagadni mert most várandós vagyok és én is eszegetem gyomorfájás miatt.

Most akkor mi a jobb...ha ilyesmikből kap egy keveset gyümölcs után, vagy inkább hagyjam uzsira a gyümölcsöt, kapjon akkor is kenyeret? csak gyümölcs uzsira tuti nem elég neki, mivel ugye az ebéd nem sok.

2016. febr. 15. 14:21
 6/41 A kérdező kommentje:
1,5 éves
2016. febr. 15. 14:21
 7/41 anonim ***** válasza:
56%

6 éves

-háztartási keksz: soha, illetve oviban kap havi 1x uszira, joghurttal.

-rizspehely: soha, se itthon, se óvodában

-sütemény: minden hétvégén sütünk sütit és amíg van, addig azt esszük, tehát 2-3 nap is vacsi után.

-lekváros kenyér: itthon nincs ilyen se, oviban biztos van 2-3 hetente. itthon nutellás kenyeret eszik 2-3 hetente

-Dörmi: havi 1-2 megeszik, az mindig van itthon, de nem édesszájú, nem eszik ilyeneket

2016. febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
2 évesem ezekből csak Dörmit eszik néha, a többit nem szereti vgy nincs itthon, de töltött gabonapárnákat, csokit, meg gyümölcspürét is eszik, néha csokis zabkekszet, puffasztott kukoricát is. Uzsonnára gyümölcspürét eszik, tízórait nem eszik.
2016. febr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
56%

4 és 3 éves lányaim vannak.

- háztartási keksz: nincs itthon, nem esznek.

- rizspehely: szintén nem esznek.

- sütemény: hétvégente szoktam én, vagy anyukám sütni, akkor esznek belőle, meg ünnepeken is van.

- lekváros kenyér: pirítósként megeszik, hetente 1-2 alkalommal reggelire.

- Dörmi: kóstolták már, de nem veszek ilyeneket.

2016. febr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
28%
14hónapos ikrek, nálunk így néz ki: kora reggel éhenhalnak, így 6.45kor egy-egy Szívecske joghurt (egyik málnás, másik epres, nagyon szertik). 8.00 2ésfél deci teát vagy gyümölcslevet megisznak. 9.30 tejpép-6-8 íz van itthon, mindig váltogatom. 10.30 alvás, 12.30 ebéd. 14.00 tea, egy-egy szem keksz, vagy sütök vmit uzsira (croissant, napraforgó, pogácsa-nem csak nekik, a nagyobbak addigra hazajönnek oviból). Túrórudi, tejszelet... A keksz nálunk kakaós győri édes, dörmit nem szoktak enni. Minden nap van vmi, de kevés, kb egy szem keksznyi. Tehát felezzük a rudit, a tejszeletet...15.30 uzsi: krémtúró (aldiban kapható 6 kis pohár krémtúró egyben, 2-2 málnás, epres, banános). Ketten eszik meg a 6poharat. Itt szoktunk bontani gyümölcsöt, most éppen narancs a favorit, vagy banán..18.30 vacsi. Kenyér, fonott kalács, krémek, sonka, sajt.... zöldségfélék, vagy almaszeletek. Mindenki válogat magának.
2016. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!