Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesem nem akar nappal már...

2 évesem nem akar nappal már aludni?

Figyelt kérdés

2 évesem egyre gyakrabban hagyja ki a nappali alvást. Eddig 12:30-13:30 között aludt, de kb 2 hete el elmaradt a nappali alvás. Ilyenkor persze délutánra fáradt, nyűgös, hisztis, ebből gondolom, hogy azért kéne neki még az alvás...

Délelőtt mindig kimozdulunk, jászóház, bolt, séta, motorozás. Itthon is aktív, pakol, jászik, "segít" :)

Más is tapasztal ilyet?

Szeptemberben megyünk bölcsibe, aggaszt hogy majd ott se alszik?


2016. febr. 15. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Nemrég múlt kettő a fiam, és volt 1-2 ilyen próbálkozása, de nem hagytam. Ha kellett 2ig voltunk a sötét szobában, de akkor is, legalább egy óra hosszát aludnia kellett. Elfogadta, most ugyanúgy lefekszik fél1kor mint korábban és most még alszik, 14:30 van. Szerintem 3 körül ébred majd. Nálunk megmaradt, de nem azért, mert ő akarta, hanem mert én ragaszkodtam hozzá. Szerintem egy ennyi idősnek még kell az alvás, mert estére szétcsúszik nagyon. Majd ovi közepe táján ha már nagyon nem akarja megértem. De pihenni akkor is fogunk, csak max. nem alszunk, hanem összebújva olvasunk kicsit.
2016. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fiam is 2 éves kora korül kezdte a nem alvást.

Nem tudtunk vele mit csinálni. Amikor nyaralni voltunk, 30 fokban egész nap!!! motorozott, de így sem volt hajlandó aludni délután. Persze fáradt és sokszor hisztis emiatt. Mondja is néha, h menjünk aludni. De 2 perc fekvés után már megy is játszani.

2 hete kezdte az ovit, egyelőre ebéd után elhozom. Azt mondták, hogy 1-2 hét múlva megpróbáljuk az ott alvást, de ha nem megy, akkor továbbra is ebd után el kell hoznom. Míg nem dolgozok, meg tudom ezt tenni, de utána már muszáj lesz neki ott maradnia és nyugiban lenni.

2016. febr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 évesemnek is sok már a nap közbeni alvás, a nem alvás meg kevés. Így ha alszik nap közben, akkor is csak délután 3 körül, és akkor este 11-ig pörög, ha nem alszik akkor 8-9 felé már alszik. Nem hiszem, hogy érdemes erőltetni. A gyerekek nem egyformák, mindegyik máskor hagyja abba a nappali alvást.
2016. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam sem aludt mar 2 eves kora korul. Viszont este 7-kor mar kidolt es aludt reggel 7-8-ig. :)

Ugyhogy este/keso delutan 6-kor mar fudetni kellett. Aztan 3 eves korara mar kitolodott a furdes normalis idore, este 7-re.

Bolcsibe is feladtak a probalkozast, amig a tobbi gyerkoc aludt o addig kepeskonyvet nezegetett, festett, firkalt... A lenyeg, hogy csendben kellett neki lenni. Aludni soha nem aldut sem bolcsibe, sem oviba.

2016. febr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kislányomnak is volt ilyen korszaka,már épp elgondolkoztam,hogy talán el is lehetne hagyni a délutáni alvást,de pont akkoriban ment bölcsibe és bizony az új környezet,a társasági események,a sok foglalkozás és inger úgy lefárasztotta,hogy 2 órákat simàn aludt. Ithhon kevesebbet,de itthon is alszik. Az idegendszer fejlődéséhez még szükségük van az alvásra ennyi idősen,de szerintem ugyanakkor ebben a korban már sokkal többmindent képesek befogadni,pl. a jàrás,ami eddig folyamatos figyelmet igényelt,mostanra már automatizàlódott,tehát nem fáradnak le úgy és akkora bennük a felfedezési vàgy,hogy nem akarnak aludni. Éppen ezért azt tanácsolom,hogy lehetőségeidhez mérten próbálj meg változatos programokat kínálni neki. Egy új környezet (barát otthona,másik játszótér) vagy egy másfajta foglalkozás sok új felfedeznivalót,ingert tartogat számára ill. más gyerekekkel való együtt jàtszás is jobban lefárasztja,úgyhogy próbálj többször összejárni másokkal.... Ha nem sikerül, a bölcsi majd megoldja,de addig is próbálj kitartani az alvás mellett! Sok sikert!
2016. febr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam.

Nem szeretnèm én sem hagyni, mert lászik rajta hogy kell neki az alvás. Csak túl érdekes a világ, megértem :)

4 után viszont már nem szoktam hagyni, mert akkor éjjel nem alszik, másnap sokáig, és borul minden.

Félek a bölcsiben lesz emiatt gondunk :( Ha nem itthon vagyunk, hanem.pl Anyukámnál, heti 2x, az borzalom :( Náluk nincs redőny, csak reluxa, ès így mivel lát, játszik inkább...

Januárban voltunk nagyimnál 2 napot, első napi semmit nem aludt, az éjszaka felét végigsírta szegénykém torka szakadtából, nagyon népszerűek voltunk a szállodában :/, reggel pedig 7kor már pörgött.

Másnap dettó nem aludt, délután f5-kor aludt 12 percet a kocsiban. Éjszaka megint óránként ébredt.

De már itthon is kezdi sajnos.


Az oviban is "kötelező" az alvás. És haza kell vinni? :o

Én emlészem, sokszor nem aludtam oviban, más gyerekek se, mi csendben játszhattunk egy félreeső zugban, és ennyi. Nemmég hazaküldeni?

2016. febr. 15. 15:11
 7/7 anonim ***** válasza:

ne aggódj, a bölcsiben aludni fog!

kisfiam 14-15 körül aludt minden délután, addigra dőlt ki. amikor ott kezdett aludni a bölcsiben, már a 4. nap gond nélkül elaludt ebéd után, a 3. héttől meg ő volt az, aki már rég horpasztott, mikor a többiek még csak kezet mosni mentek ki ebéd után.

2016. febr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!