Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislànyom màr...

2 éves kislànyom màr lassan két hete nem akar nappal semmiképpen elalunni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Hagyd egy kicsit magára a besötétített szobában, a megszokott ágyában és pihenj le egy kicsit. Ne idegesítsen, hogy hallod, szöszmötöl, beszélget esetleg sír, kiabál. Hagyjad, majd ha fáradt igazán úgy is abbahagyja és meglátod el fog aludni. Ha egy óra múlva sem alszik, akkor menj be, és mintha aludt volna folytassátok a napotokat. Ha így csinálod minden nap, akkor egy idő után délutánonként úgy fog aludni, minta kisangyal, megszokja, hogy pihenő idő van. Ne idegeskedj, még ha nem is alszik, de volt egy kis csendespihenőn és te is! NEm kell babusgatni. Az én lányom két és fél éves, és kb. 2 éve egyedül, így alszik el.
2011. aug. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én lányom is nem sokkal a kétéves szülinapja után beszüntette a délutáni alvást. Cserébe viszont este nyolckor gond nélkül ágyba dugom és alszik reggel hétig kb. Ha néha véletlenül pl. a kocsiban elalszik délután, akkor este 11 előtt nem tud elaludni. Ezért én ráhagytam. Amíg a kisebbem alszik délután, a nagyobbnak berakok egy mese dvd-t, azt nézheti, közben legalább pihen is, és nekem is jut szusszanásnyi idő - most pl. itt ülök a gép előtt ugye. :-)
2011. aug. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!