Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesnek sok a 15 kg? Viszony...

2 évesnek sok a 15 kg? Viszonylag magas kislány.

Figyelt kérdés
Nagyon erős és jó fizikumu. Az arca kicsit telt, de összességében nem tűnik kövérnek, inkább erre mondják, hogy jó húsban van. Az apja diétáztatni akarja, vagyis megvonni a gyerektől a joghurtot, túrókrémet, rudit, banánt... melyeket egyébként is ritkán kap. Kenyeret alig eszik, sok főzi és gyümi van így is listán mégis hízik. Én örülök, hogy jó étvágya van, és ha pl nem ízlik neki a meleg vacsora, kínálok neki hideget, amit mindig szívesen fogad. Nem kellene? Segítsetek, hogyan egyen?
2010. ápr. 1. 22:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha csak "jó húsban van", akkor szerintem nincs gond, ha ennél több, akkor vigyázni kell, mert az igaz, hogy azok a gyerekek, akik kis korban túlsúlyosak, felnőtt korban hajlamosabbak lesznek a kövérségre.

De azért "bepánikolni" sem kell, hiszen a gyerekek növekedése "széltében és hosszában" nem egyenletes.

A sajátjaimon látom, hogy egyszer nyurgábbak és hosszabbak, aztán nem növekednek csak híznak egy ideig.


Ha gyanúsat észleltek, meg kell kérdezni az orvost, hogy hogy látja.

A sok zöldség és gyümölcs biztos hogy jó, ha alig eszik szénhidrátot és mégis hízik, akkor meg kell nézetni, nincs-e vmi anyagcsere zavar, de erre van a doki, hogy megmondja, mert lehet, hogy csak egy "jól kikerekedett" egészséges kislányról van szó, és nincs semmi gond!

Minden jót nektek!

2010. ápr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Tudni kellene a magasságát is!De egy 2 évesnek szerintem picit sok a 15 kiló!De ha a magassága megfelelő akkor nincs miért aggódni!Butaság elvenni azokat a dolgokat ami pont egészséges, és kell a csontok fejlődéséhez, mint pl a joghurt, vagy a banán!
2010. ápr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
:) köszi, amúgy makk egészséges, eddig kétszer volt beteg, az is olyan volt, hogy..szinte semmi :) Aggódom egyébként, az anyagcseréje eléggé gyors, 2-3 kaki is van egy nap, de az apja ilyen, én pedig jóhusis vagyok, remélem, csak örökölte. Míg az apja gyerkkorában soványgerek volt és világéletemben jó húsban voltam. Engem anyukám etetett állandóan, szoktatott rossz étkezésre, most persze ez megváltozott, más étkezési szokásaink vannak, de a gyereknek megveszem néha a fent felsorolt édességeket. De ritkán kap és pl kekszet szinte soha. Szerintem a gyümölcscukor hízlalja, mert a süteményeket, tortákat és pudingokat sem szereti, sőt.. Talán még a tészta, tejfölöshusival, még az egy kedvenc, a nokedli... de ezt is adnom kell neki egy héten egyszer. Hát nem tudom, remélem nincs gond, de nem úgy tűnik, mert eszik és fejlődik és virul :)
2010. ápr. 1. 23:02
 4/18 anonim ***** válasza:

Én lányom a 16. hónapos szurinál volt mérve, 12 kg és 81 cm. Nagyobb, mint az átlag, a két éves kisfiúk és kisebbek nála ránézésre.


Tegnap egész véletlenül összefutottunk egy anyukával, aki a 2 éves kislányával volt, és végre láttam egy 2 évest, aki nagyobb az én lányomnál :)


Enyém sem eszik sokat, kenyeret csak reggel, abból is két-három csipettel. De naponta egy joghurt és egy csoki nélküli túrórudi az azért elmegy nála is. Almát és más gyümiket is eszik, banánt nagyon ritkán. És mégis nő, mint a gomba.


Mi is magasak vagyunk a férjemmel. Gyerekkorunkban mindketten nagyon vékonyak voltunk, a férjem mostmár 100 kg, én pedig 72 (a 175 cm-hez).

2010. ápr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%
Az én fiam másfél éves,és 13kg!nehogy már 15sok legyen egy 2évesnek....
2010. ápr. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
3 éves fiam 15kg.és 105 cm a magassága.Minden gyerek más.Fiam magas de kicsit soványka,peddig megeszik mindent..
2010. ápr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Fiam 27 hós, 18 kg és 99 cm, 28 cipőt hordunk. Az apja 198 cm, én 175. 3-4 évesre való ruhákat veszünk neki, de EGYÁLTALÁN NEM kövér, csak az a "masszív" testalkat, nem dönti fel a szél... :-) jó egészsget, az a legfontosabb. üdv (én is állandóan azt hallgatom, hogy MEKKORA EZ A GYEREK!?!Hát ekkora, na.)
2010. ápr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányom 2,5 éves mult s még nincs 11kg sem. Katasztrofális az étvágya. Bár vannak napok mikor rendesen eszik. Egyébként a korához képest alacsonyabb is. (86cm) Szóval én azt mondom ,hogy teljesen rendben van a kislányod. Inkább ilyen legyen mint ne egyen. Hidd el ez sem jó.

2010. ápr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, mifelénk minden 2 2és fél éves legalább 94 cm, a fiam a 96 cm jével teljesen átlagnak számít.

Van 2 kisfiú itt akik ehhez a magassághoz 15-16 kilók hát nekem jó nagy darabnak tűnnek:) Persze felesleges erről így beszélni, mert ha szerinted oké az étrendje és amit leírsz szinte semmi hízlalót nem eszik soha a gyereked, vagy csak nagyon ritkán, akkor úgyse tudsz vele mit csinálni, hiszen a diéta is ebből állna hogy minimális édesség, sok gyümi zöldség.

Mondjuk az én fiam meg vékony (állítólag) 12.8 kiló a 96 cm-hez.

2010. ápr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

5 éves fiam 15 kg :(

Szinte alig eszik :(

2010. ápr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!