Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire közvetít jó üzenetet,...

Mennyire közvetít jó üzenetet, ha valamire azt mondjuk, hogy azért nem, mert nincs rá pénzünk?

Figyelt kérdés
Például ha más gyerekek lehetőségeihez mérten kapja meg a szülő a gyerektől az igényt.
2016. márc. 13. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jó üzenet nincs a pénztelenségben. Nem is értem igazán, hogy mire gondolsz itt.
2016. márc. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Attól függ hány eves a gyerek, mit nem kap meg es valóban errol van-e szo.
2016. márc. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nekem a szüleim voltak ilyenek, de szerintem azért akad más példa is.


Való igaz, hogy szegények voltunk, de az életvitel okozata a szegénység (legalábbis szerintem).

A szülő aki ilyet mond, az innentől nem hiteles, amikor tanácsokat osztogat.

Más felnőttektől akikkel anno beszéltem, pedig közönyt tapasztaltam a témában, hogy "ez egy ilyen ország" stb.


Mint írtam a kortárs közösség "más gyerekek lehetőségeihez" képest egy állandóra gondolok. Tehát ruházkodás, zsebpénz, sportok, az aktuális játék marhaság.

Vagy esetleg még meg is magyarázza, hogy tulajdonképp erre nekem semmi szükségem.

2016. márc. 13. 15:38
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem nagyon látom az összefüggést, hogy miért nem hiteles a szülő. De mindegy.
2016. márc. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azért nem az, mert a szegénység egy okozat, azzal kapcsolatban amit tud de mégsem csinál.

Például, hogy a jobb keresetért tanulni kell, és ezt elvára a gyerekétől, de ő mégsem teszi.

2016. márc. 13. 17:31
 6/13 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Mi nem állunk rosszul anyagilag, de igenis szoktam mondani a gyereknek, hogy márpedig nem veszem meg ezt a játékot, amiért hisztizel, mert túl sokba kerül.

Ne ám, hogy mindent, amit megkíván alanyi jogon megkapjon?! Szerintem meg az nem közvetít túl jó üzenetet. Még akkor sem, ha a barátnője szülei megveszik. Az az ő dolguk, ez meg az enyém.

Amúgy nem érti, még a 8 éves lányom sem. Kb. úgy szoktam neki elmagyarázni, hogy ezért a játékért én egy hétig dolgoznék folyamatosan, és ezért nem veszem meg neked, mert nem éri meg. De szerintem még így sem igazán érti.

De azt jobb, ha megszokja, hogy nem kap meg mindent, amit megkíván, mert annak nincs túl jó jellemépítő hatása. Majd megkapja karácsonyra, vagy a szülinapjára vagy ha szép lesz a bizonyítványa.

Gondolom te egy sértett tini vagy, akinek nem veszik meg a szülei az új mobiltelefont. Hát, ilyen az élet.

2016. márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok
2016. márc. 13. 22:28
 8/13 anonim ***** válasza:

Jó üzenetet? Azt nem közvetìt,de rosszat sem. Az hogy nincs pénz vmire az tény.

Mi sem vagyunk gazdagok,de pl 150.000Ft ért nem fogok 1,5 M magas gumisàrkànyt venni,mert a 3 éves ovisnak tetszik. Ilyenkor elmondom,hogy dràga nincs rà pénzünk,de nem is tudna jàtszani vele.

Hazudni meg nem fogok. Azt a mennyiségű jàtékot pedig,amit a gyerekem szeretne még egy vastagabb pénztàrcàjú ember is megszenvedné anyagilag. Mérlegelni kell,hogy mi az amit szeretne tényleg és mi az ami csak megtetszett hirtelen.


De pl az osztàlykiràndulàs stb ha arra nincs az szomorú. Azt vhogy tuti megoldanàm,hogy elmehessen,de a legújabb slàgerjàték az pont nem érdekel,mert tudom,hogy két hét és utàna màr nem érdekli.

Pl volt Thomas làz. Sokàig tartottam magam nem kapott. Aztàn vmi ünnepre vettem neki egyet. Nagyon örült tényleg akarta. Kb egy hónapig kellett neki.

Bakugan, na azt semmiképp nem akartam venni,több ezer forintért egy értelmetlen marhasàg. De ez meg màr mindenkinek volt, és nagyon nagy hiszti volt érte,megbeszéltünk vmi teljesìtményt és cserébe kapott egyet. Két hétig kellett neki.

Kukabúvàr- nem vettem és mivel lecsengett a dolog magàtól ràjött,hogy tudott élni nélküle és nincs most egyel több kacatja.


Nem kell mindent megvenni,sőt...

2016. márc. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Atol függ mire nincs pénz ,erdei tábora,osztálykirándulásra az baj de ha ,valami divat játékra.akkor nem baj nem kell mindent megveni amit gyerek megkiván .
2016. márc. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha mindent megkap egy gyerek amit kitalál,meglát akkor követelözö lesz csak .
2016. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!