Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit teszel, ha testvéred,...

Mit teszel, ha testvéred, nagyszülők, egyéb rokon nem érti meg, hogy ha te a gyerekeddel kapcsolatban valamire nemet mondasz, az nem?

Figyelt kérdés
2013. nov. 2. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Par keres utan egyszerűen fogom magam es megakadalyozom a dolgot. Pl kiveszema a csokit a kezéből, ha nem ehet a gyerek, vagy kikapcsolom a tvt, ha nem nézheti, stb.
2013. nov. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát ha 1-2 felszólításra nem hallgatnak rám, akkor azt teszem mint amit az első írt és közbevágok az folyamatnak.

Ha viszont régóta visszatérő problémáról van szó, akkor lehet, hogy csúnya dolog, de egy darabig nem engedném, hogy találkozzanak.

Sajnos ismerek olyan esetet, ahol a gyerek pl lisztérzékeny volt, de a nagymama az istenért nem fogta fel, hogy mennyire ártalmas ha ilyen dolgokkal tömi a gyereket. De tudnám még sorolni az ilyen húzásokat...

2013. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elég határozottan addig ismétlem, amíg fel nem fogják, vagy kiveszem a kezéből, stb.
2013. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Atol függ mi az ,de mostmár kevés ember van aki igy akarna viselkedni.anyukám volt ilyen de már nem .
2013. nov. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Rettenetes erőszakosak, ha én sem engedek, megy a vita - persze a gyerekek fülét sem kímélve, pedig engem/minket kellene megkérdezni, de erről szó sem lehet, rögtön a kicsiket, ami nem tisztességes. Nem beszélve arról, hogy sokszor a hátunk mögött.


Ha meg úgy csinálok, mintha nem hallanám meg pl. a cukkolásokat, addig-addig mondják, míg meg nem unom.

2013. nov. 2. 19:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha ilyet csinálna valaki, oda nem mennék többet, vagy nem hívnám meg őket. Vagy ez együtt lakás miatt nem megoldott?

Pár hónap szünet után egy életre megtanulnák a leckét.

2013. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tartottunk már jópár hónap szünetet, utána egy darabig jobb volt, de ahogy telt az idő, egyre inkább kezdik elölről.


Nem értem meg, miért nem lehet szép szóval megbeszélni a dolgokat.

2013. nov. 2. 22:17
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Lenyelem a békát... Mivel suliba járok, heti 2 délutánt ott kell töltenie a gyereknek a szüleimnél... Ha szólni merek, sértődés lesz.. Párom szerint ŐKET nem szabad megsérteni... Ennek viszont az az ára, hogy az alig használt ruháját összekente ribizlivel, meggylével, stb... Tv-ben háborús filmet nézett apámmal ( pedig nagyon érzékeny lelkivilágú kislány), fent állt a második emeleti( szerencsére csukott) ablakban, stb....

Ha viszont szólok, akkor ott is és itthon is vita van...

2013. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha kisebb dolog, akkor szólnék, de megkímélném magam a vérre menő vitáktól. Ha komolyabb kérdés amiben nem sikerül egyet érteni, és többszöri kérésre sincs változás, akkor nem bíznám rájuk a gyereket-ha ez megoldható. Vagy a gyerekre próbálnék hatni. Nálunk például abból volt gond, hogy a nagyi a bidében mosta a lányom kezét, és hiába szóltam szépen, majd erősebben, csak sértődés lett, változás nem. Aztán elmagyaráztam a gyereknek, hogy mire való a bidé, és hogy én miért nem örülök ennek, és láss csodát, megértette. Most már ő nem akarja ott mosni.
2013. nov. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

McGalagony, az nem jó, ha a férjed sem áll melletted.


Meg jó-jó, hogy szívességet kérsz, de ez nem jogosítja fel a vigyázókat, hogy bármit megtegyenek.

Nekem az is fura, hogy miért kell a szülő, sőt ezzel az unoka ellen lenni?!

2013. nov. 6. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!