Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Közvetlenül előtte valo...

Közvetlenül előtte valo hetekben mielőtt beszélni kezdett gyermeketek, főleg miket játszott? Mi motiválta megszólalásra?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éves lesz gyermekem, mondott már pár szót, de nem akarja használni azokat ill a kommunikácio ezen formáját, sokszor "babáskodik" ,ugy produkálja magát "ooooo, öööőőő".

Azon kìvül hogy gyakran kérdezgetem mit szeretnél, higy mondja a cica,kutya, nem tudom higyan fejlesszem


2016. márc. 14. 07:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Adj neki időt! Minden gyerek a maga egyedi ütemében fejlődik, felesleges otthon fejlesztgetned! Ne erőltesd. Egyébként meg nem hiszem hogy bárki emlékszik arra hogy mivel játszott a gyereke mielőtt beszélni kezdett. A lányom 1,5évesen "beszélt" a maga nyelvén, megértette magát, aztán 2-2,5évesen rövid tőmondatokban beszélt, ovira teljesen kialakult a beszéde. A fiam korábban kezdte, de ez a második vagy többedik babánál sokszor van így, mert muszáj valahogy megértetnie magát, és a tesó is ott van vele akitől sokat tanul. Nincs lemaradva a lányod. Hagyd a saját ütemében fejlődni.
2016. márc. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 évese kezdett beszélni. Az volt a feltűnő, hogy egyik napról a másikra hirtelen elkezdte ismételni a mi beszédünkből kiértett szavakat. Tehát ültünk az asztalnál, beszélgettünk a férjemmel, és valami egyáltalán nem babaszót pl. tranzisztor, megismételt a kisfiunk, persze, olyan babásan, picit selypítve, picit nehezen érthetően. Aztán minden nappal egyre több szót ismételt, mondott, aztán már magától is elkezdte megnevezni a tárgyakat. Elég hamar összerakott két szavas mondatokat pl. Apa jön. Most lesz 3 éves, folyékonyan beszél, annyi mondókát, dalt tud, hogy csak kapkodom a fejem. Én rengeteget énekelek, mondókázom Vele, és egyébként folyamatosan beszéltem Hozzá babakorától kezdve. Emlékszem, 2 éves és 1-2 hónapos korában már a vécébe végezte a dolgát. Mindig kérte a vécében található újságokat, és kérdezgette, hogy 'Ki ő?' Annyira jól esik visszaemlékezni. A 'mivel játszott' kérdésedre pedig annyit, hogy napi több órát olvastunk már akkoriban is, az olvasás volt a kedvenc benti tevékenysége. Egyébként pedig meg sem áll.
2016. márc. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!