Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha gyermeketeknek plusszos...

Djudit kérdése:

Ha gyermeketeknek plusszos (távollátó) szemüveget kellett hordania óvodás korában, hogyan alakult később a látása? Segített a szemüveg? Kinőtte, mennyivel csökkent a dioptria szám? Természetes gyógymódok?

Figyelt kérdés

2016. márc. 14. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Középső csoportos koromban kaptam +3-as szemüveget, sőt egy darabig az egyik szememet le kellett ragasztani tapasszal is hétvégén.

Egy idő után egyre javult a szemem, mindig kisebb dioptriáért kellett visszamennem. Ekkor megörültünk, hogy esetleg elhagyhatom majd egyszer. Az orvos lekezelő hangon közölte hogy "arról ne is álmodjak, hogy egyszer elhagyhatom a szemüveget." Eléggé rosszul esett ez kislányként, de anyukám se örült nyilván.

Középiskolás koromra (10. osztály kb.) kellett abbahagynom a hordását. Nem dacból, hanem mert nem láttam vele jól. Távolra volt hogy feltettem órán, hogy lássam a táblát, de amúgy nem hordtam.

Azóta egyszer mentem vissza, mert egyetemen nagyobb előadó termek vannak és nem láttam jól a táblára írt dolgokat. Ugyanaz a doktornő kijelentette, hogy teljesen jó a látásom mit akarok ott egyáltalán és én csak megijedtem az egyetemtől és ezért fogom arra, hogy nem látom a táblát. Ő nem hiszi el, amit mondok. Természetesen 19 évesen már meg tudtam védeni az igazam, hogy ne higgye már azt, hogy kivárnék órákat a kórházban, hogy azt hazudhassam hogy rosszul látok, miközben jól megy a suli és jók a jegyeim is...

Persze szemüveget nem írt fel, mert állítólag sas szemem van és csak ártana, ha felvennék.

Optikushoz elmentem, aki ingyen megvizsgált és ő látta mire gondolok. Írt is nekem egy szemüveget, amit szintén csak távolra teszek fel suliban, vagy ha szükséges. Mai napig nehezen látom a buszok számát, ledes kijelzőket, táblákat stb.

2016. márc. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és az lemaradt, hogy most +0.5 és +1 azt hiszem a dioptria, ahova a +3-tól eljutottunk.
2016. márc. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Barátnőm lánya 4-est hordott oviban, most éves. Az egyis szeme most1-es, a másik még nem javult, de ez is valami.
2016. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 éves koromban kaptam +3.5 dioptriás szemüveget. Nekem is leragasztották az egyik szememet. Nem javult, nem romlott az évek alatt. Ma is 3.5 dioptriás a szemüvegem. A bátyámnak szintén rossz a szeme, neki műtötték is, de ő sem nőtte ki, ma is szemüveges.
2016. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!