Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tartjátok ajándékozásná...

Hogyan tartjátok ajándékozásnál az aranyközéputat?

Figyelt kérdés

Mármint hogy legyen sok játéka, amivel tududnk játszani (relatíve sok), mégse legyen követelőző. Majdnem szívinfarktust kaptam, mikor jóval karácsony után megkérdezte, hogy X mamától mit kapott, és utána "csak ennyit"? Nem szoktam neki mindent megvenni, sőt, de azért tényleg frissíteni kell a játékkészletet, h tudjunk mivel játszani. Húsvétra sem veszek semmit, ne legyen elvárás belőle. A családban általában nincs ötlete a többieknek, könyvet is én veszek.

Érdekelne, másoknál hogyan zajlik ez, pl ünnepeken kívül is kapnak-e vmit a gyerekek, vagy ünnepekre mennyit kapnak.

Egyedül nevelem a fiam, aki 4 éves.


2016. márc. 15. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Kapnak ünnepeken kívül is.


3 gyerek van, lányok és egy fiú. Így sok játék, könyv, társasjáték, puzzle stb. gyűlt össze 16 év alatt.


Mégis veszünk havonta egy-két újdonságot. Legutóbb kártyákat.


Havonta kb. 5-6 ezer forintot költünk, hol egy könyv, hol egy legó stb.


Ünnepeken meg a vágyott dolgokat kapják.

2016. márc. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És nem várják el?
2016. márc. 15. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, főleg, ha nagy a család. Mi szülinapra, névnapra csak egy dolgot veszünk, karácsonyra kettőt, egy játékot és egy könyvet, de kiterjedt a rokonság, így mindig több kiló játékkal leszünk "gazdagabbak" egy-egy ünnep végére. A férjem nagyon ajándékozná őket csak úgy is, ebben én vagyok a szigorúbb, de azért egy kisautót vagy hasonlót kaphatnak ünnepeken kívül is, a gyerekmagazinok, színezők stb. pedig bármikor jöhetnek, ezek hasznosak.

A követelőzés érdekes. Sokáig nem volt jellemző, idén karácsonykor fordult elő először, hogy december 27-én teljesen kiakadt az 5 éves fiam, hogy aznap már nem kap semmit. Utána egy pár hétig jellemző volt bevásárlás közben a nyafogás, hogy ez is kell, az is kell, de szerencsére elég hamar abbamaradt (Soha nem kapott semmit.)

Mi ősszel bevezettük a zsebpénzt, így spórolhat össze magának egy-egy játékra valót, már vett kétszer legót belőle, ő is fizette ki, nagyon büszke volt magára.

2016. márc. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem várnak el irreális dolgokat. A kicsi 7 éves legómániás, ő mondjuk hetente közli, most épp melyik Star Wars legó a szíve vágya, de tudja, hogy mértékkel.

1. voltam.

2016. márc. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!