Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fülfájás: Lehetséges, hogy...

Fülfájás: Lehetséges, hogy hajmosáskor belemegy a víz a fülébe, nem jön ki és begyullad, ezért fáj?

Figyelt kérdés

Kislányom 5.5 éves. Mindig is sűrűn volt neki fülfájása, ilyenkor általában aludt egyet és kifolyt. Általában 1, maximum 2 napot vett igénybe. Soha nem figyeltem fel rá, hogy a fürdéssel lenne kapcsolatban egészen tegnap estig. Hetek óta megint problémánk van a vissza-vissza térő fülfájással. Elmentünk dokihoz, adott gyoszit, nagy nehezen elmúlt, de vissza is jött. Visszamentem volna dokihoz, de vasárnap hogy....Egész délelőtt aludt, majd szerencsére úgy ébredt, hogy kifolyt mind a két füléből és mondta, hogy már nem fáj. Este hajmosás következett.

Ahogy leöntöttem a fejét, mondta, hogy fáj a füle. Aztán mondtam, hogy biztos belement a víz, mutattam, hogy kell kicsurgatni de nem ment. Utána fájt továbbra is. Persze kapott fájdalomcsillapítót. De folyt is kicsit mind a két füléből a szinte csak víz. Aztán fektetéskor már csak egy fájt. Reggel még egy kicsit fáj, de folyik ki belőle. Ami érdekes még. Általában a kistestvérének ugyanakkor van fülfolyása, de érdekes mód ő neki nem fáj. A kistesójával mindig együtt fürdenek. Ő egy éves múlt, ugyanakkor intézünk hajmosást neki is.

Lehetséges, hogy a fülfájások okozói a hajmosáskor történnek, mikor belemegy a fülükbe a víz? Hogy lehet ezt kiküszöbölni? Lehet kapni kis füldugókat?

Tapasztalt valaki ilyet?


2016. márc. 21. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Használjatok füldugót hajmosáskor.

Nem is biztos, hogy fáj neki. Inkább csak kellemetlen, mikor tele van az ember füle vìzzel.

2016. márc. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a fülbe ment vizet törölköző csücskével nagyjából ki lehet törölni (finoman ide-oda mozgatva a fület arra az oldalra hajtott fejjel) és utána érdemes hajszárítóval kiszárítani még a hallójáratot.


amit megpróbálhatsz, hogy hajmosás (és fülszárítás után) fültisztító pálcikára nyomsz egy kis fenistilt és azzal bekened a hallójáratát a kislánynak.

2016. márc. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9%
Ha felszakadt a dobhártyája akkor nem mehet bele víz amíg meg nem gyógyul ez kb 2-3 hét. Sokkal valószínűbb hogy az orrmandulája okozza a fülgyulladást, én felkeresnék a helyedben egy jó fül orr gégészt, mert ez nagyon nem jó igy, a hallása is rámehet erre.
2016. márc. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem a fürdésre gondolnék, azért el sem tudom képzelni, hogy hogy megy állandó jelleggel víz a fülébe, ha úgy mossátok, hogy ne menjen bele. Márpedig gondolom úgy mossátok.

Inkább menjetek el fülészetre és vizsgálják ki.

Az is lehet, hogy sokat volt beteg, elsősorban náthára gondolok és az emiatt fennálló rendszeres orrnyálkahártya duzzanat, illetve besűrűsödött orrváladék miatt nem tud szellőzni az arcüreg és az bizony okoz savós középfülgyulladást. Ezt mindenképpen meg kéne nézetni!

2016. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és bocs, hogy nem válaszoltam, nem volt netem. Azóta elmentünk orvoshoz, megint felírtak neki valamit, de akkor már nem nagyon volt probléma. Most 5 napig szedi az antibiotikumot, ha az letelik és még mindig fennáll a probléma, akkor komolyabb kivizsgálásra elviszem. Addig nem mosom a haját. A dokinő külön kérte, hogy jobb, ha inkább nem próbálom kitakarítani addig a fülét. Kívűlről persze lehet.

Fájni biztos fáj neki, mert látom rajta, néha hirtelen tör rá. Persze azt észrevettem, hogy a fájdalomküszöbe nagyon alacsony, de biztos, hogy fáj neki és nem csak kellemetlen.

2016. márc. 25. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!