Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korban jelenik...

Mennyi idős korban jelenik meg ruhapreferencia?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy mennyi idős korban kezdenek el válogatni a gyerekek, hogy mit szeretnének felvenni? Inkább a kék pólót, míg másnap a pirosat vagy a macimintásat, stb.
2016. márc. 21. 09:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
20 hónapos a lányom, egyértelműen jelzi, h mit szeretne felvenni.
2016. márc. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Lányaim óvodás korban kezdték. Fiam 7 éves, néhány ruha van csak, amit nem szívesen vesz fel.
2016. márc. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Lányom 1,5 éves, kb 1-2 hónapja csinálja azt, hogy kivesz 1 nadrágot vagy fölsőt a szekrényéből és mutatja, hogy az kell neki. Ha nem azt akarom ráadni, akkor fogja és visít. Szóval elég egyértelműen jelzi, h mit akar.

Fiam 3 éves, nála nincs (még) ilyen, h mit akar felvenni.

2016. márc. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Változó. Van lányom is, fiam is, kisiskolások mindketten, de legtöbbször elvárnák, hogy én rakjam ki a ruhájukat, szóval nálunk ez fordítva működik :))

(nem, nem szoktam nekik kirakni, vegyék elő maguknak, azt hiszem, képesek rá :) )

2016. márc. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2 éves kor után kezdődött, azóta szinte csak szoknyát hajlandó felvenni vagy ruhát, ritkán rá tudom beszélni a nadrágra.
2016. márc. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
1,5 év körül jött mindkét gyereknél. Nálunk nemfüggetlen, a fiam is válogatott már picinek is. Azóta meg főleg :)
2016. márc. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%

Ez nem korfüggő, hanem gyerek habitus függő.

3 éves fiam nem válogat, 1 kezemen meg tudom számolni, hányszor mondta, hogy most nem a Villámos, hanem a Matukás pólót szeretné felvenni.

De ő nem is hisztis, nem akaratos gyerek alapjáraton.

2016. márc. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%
Nálunk másfél éves korban jelentkezett, és azóta is tart, 2,5 éves. Először nem szerette a kockás ruhákat, és őszintén szólva, ma sem a kedvence. Aztán most ősszel jelezte, hogy nem szereti a gombos és pöttyös ruhákat, így most alapvetően kerüljük azokat, amelyeken feltűnő a gomb, vagy pöttyös. Mostanra egyébként együtt vesszük a ruháit, válogathat, nem kényszerítem rá azt, ami nem tetszik. Ellenben, amit kiválasztott, és azt mondta rá, hogy tetszik és jó lesz, azt hordania kell. Nála egyébként tuti siker, ami cicás és/vagy elefántos, szereti a csíkos mintát, így ha éppen úgy látok ruhát, hogy ő nincs ott, azért az ilyet el merem hozni. Egyébként nagy kedvence a Verdák, így itthonra még Verdás fiús ruhákat is ráadok, mert imádja. :)
2016. márc. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

5,5 éves, nagycsoportos a kisfiam, nincs nagy felhajtás a ruhák körül.


Ha vásárolunk, akkor természetesen mindig kérdezem a véleményét és választhat (pl. ugyanolyan nadrágból pirosat vagy kéket szeretne vagy robotos vagy krokodilos legyen az a póló)- de egyébként nem nagyon érdeklődik az öltözködés iránt. Ha árban nincs nagy differencia, nekem tk. mindegy, akkor legyen az, amit ő szeretne, ez így fair.


Együtt készítjük ki a ruháit- ha rá bírom, akkor a kivasalt sorból a következőt veszi le a polcról- finoman szoktam terelgetni, hogy milyen színek illenek inkább egymáshoz (pl. ha a nadrágoknál a piros jön, a pólóknál meg a narancssárga, akkor nyugodtan választhat valamelyik helyett más, összeillőbb darabokat is- elfogadja a tanácsomat, nem volt mág rá példa, hogy ebből konfliktus, hiszti stb. keveredett volna).


Hasonló korú kis barátnőknél úgy látom, hogy sokkal inkább központi kérdés már ilyen korban :)

2016. márc. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%

A kisfiamnál ovis korban kezdődött. Ekkor jött be a Pókember, Mignon, és sok minden más a képbe.

De szerencsém van, mert egyébként szereti a cápákat, tűzoltókat, dínókat, más mesefigurákat...stb, szóval a legtöbb ruhát valamilyen szempont alapján "el lehet adni" nála.

2016. márc. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!