Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom odavan a "bolond...

A kislányom odavan a "bolond kalaposért" elég érdekesen reagál a dolgokra. Történt veletek hasonló?

Figyelt kérdés

4 éves a kislányom. A mostani mesék helyett, általában régi meséket nézünk. A klasszikusokat. Oroszlánkirály, Aladdin,Szépség és a szörnyeteg, Mulan

stb. De mivel imádja,ha olvasok neki ezért már rengeteg mesekönyvet kiolvastam.. tetszett neki, de nem igazán volt rá nagy hatással egyik sem.Mostanáig. Könyves üzletbe voltunk, és meglátta Lewis Carroll Alice csodaországban c. Könyvét és mondta, hogy olvassam el neki. Hát megvettük, 1 hét alatt kiolvastam neki a 80oldalas könyvet és el volt kápráztatva.

Az olvasás közben kicsit furcsálltam a könyvet, voltak benne érdekes gondolatok. Na és amióta elolvastam, azóta csak erről beszél. Minden nap tea délutánt akar a bolond kalapossal, meg szerette volna nézni a mesét, akkor megnéztük.. aztán a filmre is rábukkantunk, de csak az előzetest látta mert nem engedtem, hogy megnézze. A film nem gyerekeknek való szerintem. De most meg folyamatosan arról beszél. Hogy ő találkozni akar a bolond kalapossal. Aztán megkérdeztem tőle, hogy miért szereti ennyire? Aztmondta, hogy "mert nagyon szép,és a kalapos szereti őt" szóval elég fura dolgokat beszél a kisszivem :) volt veletek már ilyen?



2016. márc. 23. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Gyerekeknél ez teljesen normális! :) Én 4-5 évesen Keanu Reeves-be voltam szerelmes, olyat játszottam, hogy a párnám Keanu és azt ölelgettem, puszilgattam :D Lerajzoltam az esküvőnket, stb.

Aztán jöttek a menő sorozatok, pl a Bűbájos boszorkák, akkor Leo-ba voltam szerelmes, később a Csacska Angyalból Francoba.

Felnőttem, és nem lettem pszichopata, úgyhogy szerintem nincs ezzel gond. Hadd álmodozzon, amíg lehet, hamarosan úgy is rájön, hogy a férfiak nem olyan tökéletesek, mint a bolond kalapos :)

Az Alice csodaországban amúgy nekem is nagy kedvencem, hangjáték formájában a youtube-on is fenn van, ha esetleg érdekel :)

A film sem durva egyáltalán, a mai mesék néha sokkal betegebbek.

2016. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez aranyos :) nem mindenkinek kell Elzáért rajongani ;)
2016. márc. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 5,5 éves a kisfiam, ő is szereti az Alice-t, egy fél évvel, évvel ezelőtt még jobban.

Sokat szoktam olvasni neki (inkább a rövidített, sok képes verziót, abból is van a klasszikus és a Disney-s feldolgozott).


Szerintem azért fogja meg őket, mert egy képzeletvilágban játszódik és az ő korukban még nagyon fontos ez a mesevilág, nem a racionalitás mentén gondolkodnak, mint ami nekünk felnőtteknek már természetes és gyakran elfelejtjük, hogy mi sem így születtünk.


Nálunk nagy kedvenc a Tweeddledum&tweeddledee volt (a két iker- elnézést, angolul olvassuk) és a mindig siető nyúl. A mesés változatból a Disney-t szívesen ajánlom- nálunk még a nyuszis dalt énekelte is és ugrabugrált hozzá sokáig.


Teljesen rendben vannak ezek szerintem- a mesék a szórakoztatáson kívül arra is jók és fontosak, hogy a képzeletüket megmozgassa, a kis feszülségeiket kiéljék, kijátsszák a történetek segítségével (ha belegondolsz milyen rémisztő, hogy a szívkirálynő a fejét akarja venni a kislánynak vagy a klasszikus mesékben a boszorka megégetné Jancsit és Juliskát, az óriás fel akarja falni a vándort meg ilyenek)- Vekerdy írásait nagyon szeretem- van a mesékről szóló tanulmánya is, érdemes olvasni.

2016. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :) ha nem olyan durva akkor lehet megnézzük a filmet is.

A mesét nagyon szerette, énekelte a "boldog nem születésnapot" az egész családnak. Nagyon imádnivaló volt. Csak ez a fura rajongása lepett meg!

Még1x köszönöm a válaszokat! :)🎩

2016. márc. 24. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez rendben van, az enyem Elsa rajongó, mindig elmondom neki, hogy találkozni nem tudunk vele mert a mesebe nem tudunk bemenni.


De szinte minden megvan ami jegvarazs, majd kinövi es lesz mas 😊

2016. márc. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
De aranyos!😊Cuki benne h nem pl.Elzáért van oda meg az ilyen mai "modern"mesehősökért.Viszont nem tudom h a kalaposról látott-e már képet mert a filmbe nem ijesztő vagy csúnya csak lehet még fura lesz neki és megriad.De nem tudom mennyire ijedős.
2016. júl. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!