Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Prevenar védőoltatásról...

A Prevenar védőoltatásról szeretnék többet megtudni, mivel 2,5 éves kisfiamnak ajánlották, de én fenntartással kezelem. Érdemes beadatni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 22. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A Prevenar a Pneumococcus baktérium ellen nyújt védelmet. Ez a baktérium okozhat "egyszerű" légúti megbetegedéseket (torokgyulladás, mandulagyulladás), de okozhat tüdőgyulladást és akár agyhártyagyulladást is. 2 éven aluliaknak már ingyenes, mi sajnos épp kicsúsztunk belőle. Több országban szerepel az oltási programban, pár év múlva nálunk is kötelező lesz.

Én beadatnám, de pillanatnyilag nem fér bele a keretbe. Amint megtehetem, be fogom adatni a fiamnak.

2008. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én is beadattam a 2 éves 3 hónapos lányomnak. A doktor nénink ajánlotta, szerinte mindenképp hasznos, sok csúnya betegség és szövődmény megelőzhető vele és 2 éves kor felett csak 1x kell beadatni, utánna egy életre védelmet nyújt. Kislányomnál semmilyen mellékhatás nem jelentkezett, csak talán az oltás napján többet aludt, mint szokott. Sajnos egyetlen hátránya az ára, mivel nem támogatott 16.000 Ft-ba került augusztusban.
2008. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is beadattam fél éve kb. a 3,5 éves kisfiamnak!Semmi mellékhatás,kicsit drága sajnos,de ha belegondol az ember ha egy hónapban 2x beteg a gyerek,akkor hamar megtérül az ára,mert rengeteget költünk gyógyszerre is.Mióta beadattam neki most volt egyszer beteg,de sok gyerek beteg volt akkor az oviban.Szerintem megéri!
2008. szept. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!