Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kezelhetetlen amióta...

Miért kezelhetetlen amióta óvodás?

Figyelt kérdés

Háromévesem előtte sem volt könnyű eset, de mióta ovis, nem bírok vele. Folyamatosan szirénázik, hisztizik, nem hallja meg amit mondok, nem fogad szót, semmi nem passzol neki, ráadásul ha nem tetszik neki valami, akkor odacsap. Ilyet előtte soha nem csinált.

Ez miért van? Elmúlik? Mikor? Másnál is volt ilyen időszak?

Szeret az oviban, jól érzi magát, alig tudom hazacsalni.



2016. márc. 29. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Dackorszak. Türelem, idővel elmúlik.
2016. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt,alig tudtam hazahozni, mégis később kiderült igencsak feszeng az oviban, és az egész napos stressz otthon csapódott. Hirtelen dadogni kezdett, kérte, hogy ne menjünk többet...Ovit váltottunk, azóta minden ok! Remélem nálatok csak a dackorszak, vagy kell még idő mire megszokja, ez változó, függ a csoporttól, óvónőktől, volt e előtte bölcsis stb.
2016. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 6 éves ovisom még mindig nehezen kezelhetővé válik, ha az oviban valami gond van. Annyiból könnyebb, hogy ő már meg tudja fogalmazni, mi történt, pl. összeveszett a legjobb barátjával, ő kapott büntetést más miatt... stb.

Ha visszagondolok, az ovikezdés őt is megviselte, és hónapok múlva derült ki hogy rendszeresen bántják a nagycsoportos fiúk, mi is ovit váltottunk és azóta kiegyensúlyozottabb. pedig járt előtte bölcsibe és azt imádta, és ott is kiegyensúlyozott volt.

2016. márc. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát ez szuper. Februárban kezdte, még nem beszél az oviról semmit. Azt mondták az óvónők ez normális, ne aggódjak. Azt én is észrevettem rajta, hogy sokkal csúnyábban beszél. Előtte gyönyörű tisztán ejtette ki a szavakat, most még csak motyorog az orra alatt, alig érteni. Hétvégén ez megszűnik.

Az óvónők szerint minden rendben van vele, de igazából nem tudom, hogy hogyan fegyelmezik, mert elég akaratos alapból. Ovit váltani még azért nem szeretnék.

2016. márc. 29. 12:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, nem is kell, csak a legvégső esetben. De nálunk is mindig minden rendben volt, aztán egyszer csak alig bírt megszólalni. Ki tudja mi történt odabent, mert beszélni persze nem szeretne róla. Próbáltam bábozást, rajzolást mindent, de nem tudtam kiszedni. Pár hónap múlva azért már be kell illeszkedjen, ha nincs változás, vagy rosszabb lesz a stílusa, kedve, az azért elgondolkodtató szerintem.
2016. márc. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!