Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyereketek milyen...

2 év körüli gyereketek milyen gyakran eszik nasit?

Figyelt kérdés

gondolok itt olyanra hogy háztartási keksz, köles golyó, házi készítésű sütemény vagy tejberizs szerűség, ropi, fagyi?


azért kérdem mert így belegondolva, ma házi készítésű sütit evett a lányom, tegnap tejberizst túróval, tegnap előtt fagyit, azelőtti nap a nagyi sütijéből egy szeletet - mindemellett persze változatosan étkezünk, és szerintem egészségesen is: sok házi zöldség, minimális zsíradék, sok hal és általában fehér hús. Baj ha mindezek mellett napi szinten eszik valamit a fentiekből? Uzsonnára, tehát nem egész nap azt nassolja, csak kap uzsira pl 3 kekszet, vagy egy szelet sütit vagy 5-6 kölesgolyót stb

cukorbeteg nem volt a családban


2016. ápr. 2. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. Általában uzsira kap valamit. Ez vagy eleve tejbegríz és akkor nem kell más mellé, illetve van, hogy háztartási kekszet, vagy épp egy szelet sütit kap. Sütit és csokit egyébként nagyon ritkán szokott kapni, sokkal inkább a keksz, köles golyó és a tejbegríz szokott menni.
2016. ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
csokit az en lanyom se eszik, mivel azt mi sem eszunk, mondjuk szerintem egy kocka jo minosegi etcsoki nem is lenne annyira karos mint mondjuk egy szelet turos keksztekercs (epp az volt ma azert azt irom peldanak) de sutik alatt altalaban tesztas kremes dolgokat ertek
2016. ápr. 2. 12:37
 3/8 anonim ***** válasza:

A finomított cukor a lényeg. Napi két túrórudinak megfelelő mennyiség (grammban most nem jut eszembe, de csomagoláson meg lehet nézni) a max. Afölött az agyfejlődésnek nem igazán tesz jót ennyi idősen.


Egészséges nassolnivaló, ami felnőttnek is jó, két recept is:


1. Almákat és pár banánt felkockázni, megpárolni. Arra ráborítani 200 g zabpelyhet és fél liter vizes tejet (a víz-tej arány ízlés kérdése). Egy kevés méz mehet bele, de nem muszáj. Ízesítésnek fahéj.


2. Két kocka túró, két banán, méz, 4 ek zabpehely, egy nagy pohár natúr joghurt. Ezt össze kell dolgozni, be a hűtőbe. Egy-két óra érés után fogyasztható, akár magában is, édességnek.

2016. ápr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk csak akkor van nasi ha rendesen evett "normális" ételt, tehát arra nagyon figyelek hogy ne nasit reggelizzen-ebédeljen-vacsorázzon. Tízóraira joghurtot vagy pudingot eszik a fiam, uzsira kekszet-pufit-sütit ilyesmiket, ahogy te is írtad.

Nálunk nincs is több nasi, cukrot-csokit nagyon minimálisat kap, kb heti 1x.

2016. ápr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3: a lanyom 10 oraija eleve zabkasa joghrtal gyumivel szoval amit irtal abbol marad neki uzsira is de olynakor keri utana a fent emlitett nasik egyikét....meg igazabol ez a parolgatas fozocskezes..pont azert kap uzsira ilyen harapni valokat, mert amellett hogy megfozom.neki az ebedet reggelit vacsorat es a zabkasat 10 oraira, uzsira mar baromi jol esik neki csak a "kezebe nyomni valamit....banant is gyakran eszik.vagy narancsot, ezek utan nem szokott mar igenyelni kulon nassot, de ha csak almaval kortevel vagy a reggelrol maradt zabkasaval kinalom, akkor nyuszog az edessegert. persze tudom ne adjak neki...csak gondoltam mielott jon a recesszio rakerdezek hogy egyaltalan mi az ami sok..

a ket trurorudi mennyiseg igy nem mond semmit, hiszen a kenyertol kezdve a tejen at a paradicsomos kaposztaig mindenben van cukor, az biztos hogy annal tobbet eszik minden baba..

2016. ápr. 2. 13:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Szénhidrátra gondolsz. Finomított cukrot mondtam. Ha van otthon Túró Ruditok, nézd meg a csomagolását, hogy hány g cukrot tartalmaz egy db.


A zabkását 2-3 napig is lehet hűtőben tárolni.

A túrós édesség, amit írtam, pedig tényleg csak annyi, hogy egy tálba beleborítasz mindent, aztán krumplinyomóval összedolgozod. De nyugodtan lehet bele más gyümölcsöket is tenni, szerintem mással is finom, főleg bogyós gyümölcsökkel.


De csak tippet akartam adni, mert kérdezted, hogy baj-e ha ennyi nasit (=cukrot) eszik. Erre reagáltam.

2016. ápr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fejből 40-45 g maximumra emlékszem napi szinten, de lehet, hogy rosszul emlékszem, ezért egyszerűbb a csomagoláson elolvasni. Ilyen nasiknál úgy tüntetik fel, hogy "szénhidrát, ebből cukor". Ezt a sort keresd a táblázatban.
2016. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

zabkását minden nap frissen csinálom, nem az a gond, az már tényleg a napi rutin része...de azt nem eszi meg így nap közben csak 10 óraira..

igen, azt tudom hogy inkább a cukor a gond. ő kimondottan az ilyen tészta féléket igényeli, ezért nem jó a túrós dolog amit írsz (nem bántásból írtam, köszönöm a választ).

sajnos ilyenek vagyunk én is a nagyanyja is: kenyér és tészta függők, valószínű tőlünk örökölte, hogy a "jóllakottság" nála sem jöhet el, ha nem eszik tésztafélét.

2016. ápr. 2. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!