Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ülőfürdőt láz esetén...

Az ülőfürdőt láz esetén hogyan alkalmazzátok? Hogy tartjátok bent a gyereketek? Hány fokosról hány fokosra hűtitek le? Vagy ha csak nedves lepedőbe csavarjátok, azt milyen hideg vízbe áztatjátok, milyen gyakran cserélitek? Melyik módszer vált be?

Figyelt kérdés

2012. aug. 1. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
csinálj rendes fürdővizet majd pakolj a gyereknek játékokat ha kicsi még, majd sokáig játszon és kihűl nem olyan drasztikusan egyből hidegbe... De engedhetsz hozzá fokozatosan hideget ha magas a láza.
2012. aug. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nedves lepedőbe nem tekerem, az kínzás :SSS gyerekkorom egyik legrosszabb emléke :(


rendes fürdővizet csinálok, kellemes meleget, sok habbal, játékkal és apa vagy én is beülünk hozzá :) télen nem hűtjük a vizet, 20 perc alatt lehűl anélkül is, nyáron pedg pár percenként megnyitom 2-3 másodpercre a hideget, addig míg nem kellemetlen hideg.

2012. aug. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hűtőfürdőt ugy kell csinálni,hogy fürdés előtt megméred a lázát és annyi fokos vizet csinálsz amennyi a láza,igy kellemesnek fogja érezni,majd szépen fokozatosan hűteni kell a fizet,akár úgy is hogy engedsz hozzá mindig kicsit,de úgy is jó ha engeded játszani benne és magától hűl a víz,attól függ mennyire bírja.ha pár fokot csökken a víz hőmérséklete már jó,ha el kezd panaszkodni,hogy fázik,akkor még tereld a figyelmét valamivel és locsolgasd még egy keveset.
2012. aug. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia, igy kell, ahogy az utolsó válaszadó írja. De azért még kiegészíteném pár dologgal ami fontos, és ezt a kórházban mondták nekünk, nagyon bevált,én nem is adok neki lázcsillapítót, hanem mindig előbb ülőfürdő.

-a fürdőnek a hónaljig kell érnie, akkor hatékony!!!

- a víz láz foka-1fok melegségű legyen, és 30-32 fokosra kell hűteni

-nagyon fokozatosan hűteni, hogy a gyerek ne sírjon!!! (ha sír, görcsölnek az izmok, és nem engedik a hőleadást, ráadásul baromi rossz nézni is ugye)

-a fürdő max. 20-25 perces legyen, utána ha nem ment le, akkor is ki kell venni a gyereket, szárazra törölgetni, 15 perc pihi, és mehet vissza.

-ha lázas, mindent vegyél le róla, elég egy kis pelus, vagy bugyi, már attól is azonnal lejjebb megy neki.


Általában a gyerekek nem érzik olyan rosszul magukat egy 38 fok körüli lázzal még, olyankor nekem simán beül, és játszok vele.

De volt már olyan is, hogy sírt(2 éves lesz), csimpizett rám, 40 fokos láza volt, és nem tudtam még levetkőztetni sem. :-(( Végül úgy ahogy voltunk, ruhástúl rámcsimpaszkodva beültem vele a kádba, és végig a mellkasomon feküdt, végül ott elaludt a fürdőben, és közben szépen lement a láza...


A nedves lepedőzés nekem is rémálmomban jön csak elő...

Én szoktam pl. ha alszik, és belázasodik, de nem akarom felkelteni, mert mondjuk "csak" 38 fokos, hogy egy nedves pelussal leterítem, és az is segít. Persze 39foknál már nem szórakozunk, akkor egyből kúp, ébresztés, és viszem a fürdőbe.

2012. aug. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hűtőfürdőt mi is így szoktuk, ahogy az utolsó előtti válaszoló írta, gyakran beült mellé valamelyikünk, hogy maradjon is a gyerek a vízben.

A kicsinél viszont csak a priznic használ, ha lázas. Olyankor nem hideg, hanem szobahőmérsékletű, állott vízbe teszem a lepedőt, jól kicsavarom, betekerem a gyereket nyaktól bokáig, karja is benne van, csak a feje és a bokája lóg ki. Alatta van egy száraz pléd és törölköző. Terítek rá egy vékony takarót, mellébújok, nyugtatgatom. 5 perc elteltével cseréljük a borogatást, 20-25 percen keresztül csináljuk. Tudom, nagyon kegyetlenül hangzik, és persze ordít is közben a gyerek, de nála tényleg csak ez működik, és inkább ő sírjon közben, mint én utólag, ha rosszabbodik az állapota.

2012. aug. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nahát, az én muterom nem carozott, teleengedte a kádat fullra a testhőmérsékletemnek megfelelő vízzel, beletett, kihúzta a dugót és megnyitott a hideg vízcsapot (a lábamnál jött a hideg) mire lefolyt a víz alólam, igaz majd meg fagytam, de a közérzetem is jobb lett és a lázam hamar lement. mindig bevált. tudom, drasztikus, de nagyon jó!
2012. aug. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!