Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 év körüli egyke gyerekeddel...

6 év körüli egyke gyerekeddel mennyit játszol egy nap?

Figyelt kérdés
6 éves lányom van, es egyszerűen nem bír/nem akar egyedül eljátszani. Reggeltől estig játszanom kellene vele, de így nem haladok semmi munkával. Most beteg is volt a heten, mar majd megörültem vele otthon, minden reggel első szava hogy játszunk. Játszunk, miután befejezzük játszunk ujra mást, es ez így megy este 8-ig. Ha felpattanok, hogy most dolgom van, akkor 2 percenként anyaaa gyere mar! Sokszor kitalalok neki valami kreatív elfoglaltságot, amit nagyon szeret, de nem lehet ezt sem non stop csinálni, annyi ötletem nincs. Be szoktam vonni a főzésbe sutesbe, de ez sem tart egész nap. Meg ha ott hagyom egy rajz vagy gyurmázás mellett, akkor nyafog, hogy o nem tudja mit rajzoljon, nem tud gyurmazni, csak ha en is csinálom vele. Pedig nagyon ügyes amúgy. Ma pl egész nap nyekergett, hogy o nem tud semmit jól csinálni, csapkodott, duzzogott, amikor nem vele foglalkoztam. Mint egy 2 éves. Mérges voltam, rá is kiabáltam, hogy ennyi idősen egyedül is kene játszania. Tudom ez nem volt szép, mert rossz lehet bezárva most a lakásba, mert nincs barátnő sem amíg teljesen meg nem gyógyul, de akkor is ennyi idősen szerintem játszhatna egyedül is, vagy nem? A mese sem köti le sokáig. Ti mennyit játszotok a gyerekkel ha egész nap otthon vagytok vele?
2016. ápr. 9. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

most kb 2 hete nem játszottam vele, 6,5 éves a fiam.

olyanokban amiket írsz, gyurma, rajz, stb ezeket eleve nem együtt csináljuk hanem leül az étkezőasztalhoz, én mondjuk főzök, dumcsizunk és ő közben gyurmázik, majd mutatja, megdicsérem...

bent társas, kártya, apa legozik vele, én geomagozni szeretek :D kint foci, tollas, kosár, ilyesmiket játszunk együtt, de pl. homokozni is egyedül szokott.


tegnap este lefekvés után kitalálta, hogy ma épít egy várost legoból. zzel volt elfoglalva, hangját se hallottuk, mi kitakarítottunk, megfőztünk, gépeztünk, filmeztünk... ő meg épített házakat, autókat, versenypályát, utakat.

de ez megy 2 hete, csak logopédiázni ültünk mostanában le, mert nem igényli, én meg hagyom, jó a fantáziája :)

2016. ápr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom még csak öt éves, de azt gondolom, hogy egyedül is tudnia kell már játszani. Azt figyeltem meg, hogy ha nem ugrok rögtön a nyafizás miatt (unatkozom, nem tudom egyedül), mert más dolgom van, és hagyom egy kicsit téblábolni, fél órán belül feltalálja magát, egész jól. Szóval egy kis nyüglődést lehetne hagyni, hátha jönnek az ötletek :)

De az is lehet, hogy hiányoznak a barátnők, és azon rágódik, vajom mit csinálnak nélküle az oviban, kivel játszik a kedvenc barátnője, és ezen elkenődik... esetleg lehetne vele beszélgetni, hogy mi lehet a többiekkel az oviban, vajon kint vannak-e vagy bent, stb, és hamarosan mibe lehet majd újra bekapcsolódni, addig viszont pihenés, de jó, nem kell korán kelni, stb. Nem ismerem őt, lehet, hogy ettől lazulna egy kicsit. Ha amúgy ügyes, nem hiszem, hogy rád van szorulva a tevékenységeihez, lehet inkább feszült, és lelki masszázst akar.

2016. ápr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan fiam van és tesója is van, de azért válaszolok :)

Télen sokat voltunk itthon betegségek miatt és pont azt vettem észre, hogy szinte nem is kellek, annyira jól elvan :( Autózik, Lego-zik, építkezik, rajzol stb.

Nekem kell bekéredzkednem hozzá a játékba :)

Amúgy állandóan a tesójával játszanak, tehát lehet, hogy örült egy kis szabad játéknak.


Szerintem 6 évesen azért el kell tudnia foglalni magát a gyereknek, legalább fél-1 órára.

2016. ápr. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

En is így gondolom.

Sajnos nemcsak a betegség miatt, hanem máskor is mindig engem igényel, ha éppen nincs barátnő a láthatáron. Tegnap direkt nem mentem oda hozza játszani azért is nyuglodott, hogy o egyedül semmire nem képes. Szóval nem tudom, jövőre iskolába megy, felek hogy a tanulással is így lesz, akkor is ha egyedül menne neki. Arra emlékszem hogy en elsősen mindent egyedül csináltam, senki nem volt ott mellettem.

Lehet hogy el van kényeztetve ezen a teren, mert régebben ha pl beteg volt vagy unatkozott, akkor ugrattuk a dedit, mamát, hogy jöjjön át, vagy egyből mentünk vele mi játszani. De mostmár en is ugy gondolom hogy elég nagy hozza.

2016. ápr. 10. 08:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyke kisfiam, aki most 6 éves, már 3 éves korában elmolyolt 20-30 percet. Építőkockával, legóval, kisautókkal, homokozóban, kertben.

Bár az anyja nagyon elkényeztette, és mindig ugrott, ha valami miatt nyafogni kezdett, de leszoktattam róla mindkettőjüket.

Én meg sem hallom, ha nyafog vagy hisztizik. Ha huzamosabb ideig csinálja, akkor rászólok, hogy majd ha nyafogás nélkül elő tudja adni, akkor jöjjön ide hozzám, álljon meg előttem, nézzen a szemembe és mondja el, mit szeretne. Ne a nappalin keresztül, háttal nekem kiabáljon, hogy ő unatkozik...

2016. ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyáron lesz 6 éves a kislányunk. Elég jól lefoglalja magát. Sűrűn játszik ovisat, ahol ő az óvónő, babáit hozza-vissza, eteti, puzzle-zik és kb. 2 hónapja nagy kedvenc a vasalható gyöngy. Kártyázni szoktam vele, az Apja meg malmozik 😊.
2016. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!