Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ebben a helyzetben Te mit...

Ebben a helyzetben Te mit tennél a gyerekeddel?

Figyelt kérdés
Beviszed a 4 éves gyereked, egy RTG vizsgálatra, erre ő megmacsakolja magát, és elkezdi ordítani, hogy "nem akarom, nem akarom, anya nem akarom" és közben ingatja a fejét, rángatja magát. 10 percig megy ez, a szép szó nem használ. Mit lépsz?
2014. okt. 27. 10:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
Orvoshoz úgy megyünk, hogy előre mondogatom, hogy megyünk ez lesz az lesz. Még ilyen hiszti szerencsére nem volt. De kérek a dokitól pár perc türelmet, kiviszem, mert kint talán hamarabb megnyugszik és megbeszéljük, hogy muszáj, és miért muszáj, ez nem választás kérdése. Aztán persze csúnya mód ilyenkor jöhet a kis zsarolás, ha ügyes leszel ezt vagy azt kapsz.
2014. okt. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Kérek pár percet a dokitól, vagy megkérem, hogy hívja e a következő beteget, minket pedig utána ismét. Addigis megpróbálom lenyugtatni a gyereket, szépen beszélek vele, kedvesen, türelmesen. Elmondom neki hogy nem fog fájni a vizsgálat, de nagyon fontos, és muszáj ügyesen végigcsinálnia. Ha nagyon fél vagy nem akarja akkor eígérek neki valamit, pl nyalóka, vagy kinder tojás, esetleg egy kisebb 1000ft-os játékot. Az én 4 évesemnél ezek beválnak.
2014. okt. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ezeket is lefutotta anyuka, ez sem használt. Szó szerint semmilyen szép szó, ígéret, zsarolás, kisautó, semmi. Egyéb ötlet?
2014. okt. 27. 10:42
 4/25 anonim ***** válasza:
67%
Lefogom, hogy meg tudjak csinalni a vizsgalatot. Nem kell 10 percig konyorogni, max ketszer almondom es annyi. Nyilvan nem szorakozabol kell a vizsgalat. Nem erti, hat nem erti.
2014. okt. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
12%
Igen, azt várja a kérdező is, hogy igazolja már vissza valaki, hogy nem baj, ha agresszióval, lekötözéssel érte el a gyereknél a vizsgálatot. De tudod mit? Baj. Csak nem most fog kijönni, hanem később, amikor a bizalomról lesz szó, nagyobb korában.
2014. okt. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%
Ha van rálehetőség esetleg megbeszélni a dokival és egy másik anyukával, hogy megnézhessen a gyerek egy vizsgálatot, hogy mi is történik, lehet az ismeretlentől nem félne annyira.
2014. okt. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%
Jaj utolso. Igazad van. Nehogy seruljon a gyerek attol, hogy az anyja ot percre lefogja egy rontgenhez - inkabb legyen pl jarashibaja a rosszul rogzult torott csont miatt. Ha ennyitol tonkre megy a bizalom a szulovel szemben, akkor ott sosem volt
2014. okt. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
:) Én a vizsgáló vagyok, nem az anyuka. Nem hiszek a liberalizmusban. Anyuka csitítgatta, nyugtatgatta, alkudozott, de a gyerek rá se hederített. Mi adtunk neki játékot, mondtuk, hogy választhat még, ha ügyes lesz, csokit is felajánlottunk. Semmi!! Erre anyuka kijelentette, hogy hát akkor jó, nem lesz vizsgálat, nem tud mit csinálni. Ez szerintem szomorú. Ez egy 1,5 perces, teljesen fájdalommentes, igen fontos vizsgálat lett volna. Mi lesz, ha teszem fel, fájdalommal járó vizsgálatra kell mennie majd? Ha már most sem hagyja anyuka, hogy ismerkedjen az egészségüggyel, és az ott dolgozókkal, akik nekik akarnak jót, mi lesz később? Szerintem egy 4 évessel is meg kell értetni, hogy nem mindig az van amit ő akar, ha tetszik neki, ha nem. Ez egy szimpla hisztéria volt, amit a kedves anyuka abszolút nem tartott kordában. Nem kell lekötözni, megütni, de erőteljesen rálehet szólni, hogy arra a másfél percre kizökkenjen kicsit az ordításból. Szerintem ettől nem fog megállni a fejlődésben, a vizsgálat elmulasztása miatt, viszont ezt sajnos nem tudom megígérni...
2014. okt. 27. 10:51
 9/25 anonim ***** válasza:
3%
Beléd se sok empátia szorult, ha csak ezt a két lehetőséget látod, hogy vagy lefogod erőszakkal vagy meg sem vizsgáltatod. Szomorú életed lehet, hogy ennyi benned a feszültség. Keress levezetési módokat! Az egész családod profitálna belőle!
2014. okt. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
42%
Jo hulye anyuka....
2014. okt. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!