Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Föld napja alkalmából...

A Föld napja alkalmából milyen kreatív dolgot csinálnátok 2-3 éves gyerekekkel?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 22. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Virágültetés? Kisfamék virágot ültetnek, kis veteményest is az oviban :)
2016. ápr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olyat dolgot gondoltam, ami itthon is megtalálható. Ültetni való virág sajna még nincs.
2016. ápr. 22. 11:14
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

pedig a kertészkedés jó ötlet. akár szobában is, tündérkertet készíneti.

mi olyan nagyvolumenű dolgokat ültettünk bele, mint mondjuk játszótéren szedett gyökeres vadvirág ("nézd, milyen erős vagyok"), vagy vad árvácska... illetve fokhagymát is tettünk bele, gyereknek érdekes, ahogy nő.


most láttam a neten, hogy madárfészeknek alapanyagot raknak ki műanyag hálóban, fém kosárkában. csíkokra felszabdalt rongyokat, fonaldarabokat. szerintem tök cuki :) azt gondolom, ezt a hétvégén pl megcsináljuk, és kiteszem a ház elé az egyik fára.


de amúgy tessék, csemegézz:

[link]

2016. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Földgömböt rajzolj le neki vagy nyomtassatok ki színezhető verziót. Fesse ki az ujjacskájával vagy színezzétek ki. Szedjétek elő az üres flakonos dobozokat, papírokat és tapossátok össze (elmesélheted neki a szelektív hulladékgyűjtés mire jó). Menjetek ki az udvarra és mutasd meg neki a bogarakat, a méhecskét, a virágokat, a faleveleket stb., közben elmesélheted neki, hogy a fák lélegeznek, beszívja, a növénynek víz kell a növekedéshez, a virágokon a méhecske nektárt gyűjt be. Ennyi idős gyermeknek ezek a dolgok még csodák! Remélem segítettem.
2016. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Készítsetek madáritatót!

Lassan itt a száraz, meleg nyár, és kevés helyen gondolnak arra, hogy nem csak etetni kell őket (azt is inkább csak télen), de ilyenkor szomjasak is.

2016. ápr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi most tervezzük a nyaralásunkat. Megmutattuk neki a földgömböt és elmondtuk, mi ez a dolog. Majd nézegettünk országokat, hogy merre szeretnénk eljutni, és aztán majd választunk is egyet. De mi kezdettől sokat beszélünk neki a bolygókról, hogy süt a Nap, hogy ott a Hold, hogy a Földet megmutatjuk majd neki, amennyire csak lesz rá lehetőségünk.:) Egyelőre még csak Európán belül mozgott.
2016. ápr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!