Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne orvoshoz fordulni a lányom magassága miatt? Nagyon picike.

Figyelt kérdés
3 és fél éves kislányom 89 cm, az oviban a csoportban a legkisebb. 3 éves vizsgálatnál nem mondott semmit rá a gyerekorvos és a védőnő, csak annyit mondtak hogy kisebb mint az átlag. Mostmár egyre többen mondják hogy milyen picike, sokan két évesnek nézik. Egy ismerősöm mondta hogy miért nem vizsgáltatom ki, mert az egyik barátnője kisfia azért nem nőtt úgy mert valami autoimmun betegsége volt a kisfiúnak. Nagyon megijedtem most. Egyébként én 162 cm vagyok apuka 176 cm. Nagyon aggódom...
2016. ápr. 26. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem mondom,hogy baj van,de elvinném dokihoz. Àrtani nem àrt.


De nézd meg születésétől a méreteit,ha az àtlaghoz viszonyìtva mindig az alsó 3%ban vagy alatta volt,akkor most sincs gond,csak pici. Amennyiben mondjuk 1,5 éves koràig àtlagos méretű volt és azóta "csúszott" le az alsó 3%ba akkor baj lehet és mindenképpen ki kell vizsgàltatni.


Pl kisfiam 4kgval született, 1 hósan 5 kg volt,1 évesen 14kg 80cm, 2 évesen 18kg 1m, most 8,5 150 cm 50 kg. Ő mindig az àtlag felett volt. A felső 3% ban vagy e felet.

[link] érték ez a %. Így nézd meg.

2016. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos,hogy jó ez a tàblàzat de legalàbb tudsz vmihez viszonyìtani,mondom szerintem az a fontos,hogy folyamatàban nézd a gyerek fejlődését. Ha mindig ilyen kis picurka volt akkor megnyugodhatsz.
2016. ápr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sosem volt túl nagy egyébként. 2520 grammal született és 48 cm-vel. Egy évesen és két évesen is picuri volt. Egy másik ismerős lánya 2750 grammal született és 48 cm-vel. Ő most 4 éves 17 kg és 104 cm magas. Mindig hozzá viszonyítok. :(
2016. ápr. 26. 12:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Igaz nekem fiam van, és már 9 éves, de az osztályban a legkisebb. Mikor iskola táskát mentünk nézni, elsősnek nézték, pedig a 3dikat kezdte :)

okos, értelmes, sportos gyerek. Én 163, apja 176 cm. Ja és 46 cm-rel született :)

Szóval nem a lányod az egyedüli példa arra, hogy kisebb az átlagnál. De ha megnyugtat vidd orvoshoz.


Egyébként nekünk sose mondták, hogy baj lenne a magasságával :)

2016. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Járj utána azért,de nem minden gyerek nagy. Lányom 3,5éves, ö 105 centi kb. Magas,vékony. Apja 178,én 171. De édesapám 192,tehát adott a magas gén az én oldalamon. Ismeröséknél anya 174,apa 176, a lányuk 3évesen mégis kb 94centi volt csak.
2016. ápr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor nyugi,ha végig kisebb volt,akkor neki ez a normàlis magassàga. Nem màsokhoz kell hasonlìtgatni,mindig csak a sajàt növekedési üteméhez,ha eddig is lassan nőtt és hìzott ezutàn sem fog 20cm-t és 5kg-t hìzni egy év alatt.

Nyugi.

A születési adatok itt annyira nem mérvadóak hiszen utàna mint làtod nagyon màs ütemben fejlődnek a babàk.

2016. ápr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg pici .én megnézetném azért szakemberel .
2016. ápr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha mindig ilyen pici volt, szerintem semmi baj nincs. De ha kétséged van, szólj az orvosnak.


Kislányom nyáron lesz 6 éves. 111-112 cm és 16,2-16,3 kg. Átlagos magasságú, őt a súlya miatt nézik állandóan fiatalabbnak.

2016. ápr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!