Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy erem azt el, hogy fiam...

Hogy erem azt el, hogy fiam (5) ne akarjon egy bizonyos kislannyal (6) jatszani iskola utan?

Figyelt kérdés
Fiam teljesen odavan egy kislanyert. Egyszer el is jott hozzank jatszani. Fel percenkent odajott hozzam a kislany, hogy o ezt meg ezt meg ezt a jatekot elviszi, mert neki nincs ilyen otthon. :( (nem engedtem, elvitte volna a fel hazat) S mikor hazavittem a kislanyt, (mert nem jottek erte sem)lattam hogy milyen korulmenyek kozott lakik. Hat a gyomrom kavargott, olyan kosz es buz volt, (pisis pelenka szaradt a lepcsohazban) illetve a nagymamaja volt otthon. S amiket mondott mar attol is rosszul voltam. Eppen azt taglalta, hogy mennyire nem szereti az egyik kislanyt, aki ott jatszik, illetve a sajat unokajat kocsognek hivta. (Amugy tenyleg az, de ezek szerint otthon ezt beszelik a fejebe, az a tipus aki mindenkit szivat ver... o 8 eves, sajnos a masik fiammal jar egy osztalyba, sajnos ismerem ot is.) Kesobb tudtam meg egy anyukatol, hogy naluk talaltak fejtetut is, de rendszeresen, nem egy alkalommal... Szoval mit csinaljak, hogy a kisfiam (holnap 5 eves) ne akarjon ezzel a kislannyal iskola utan jatszani? Hala isten nem a kozelben laknak, de akkor is. A fiam ma is sirt, mert nem engedtem :(. Amugy kedves kislany, leszamitva, hogy nem tetszett hogy mindent haza akart vinni.
2016. ápr. 28. 16:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
ha rendes a kislány, akkor nem értem mi a probléma. de ha tényleg ilyenek a körülmények mint ahogy írod, én kihívnám a gyámügyet.
2016. ápr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretnek sajat fejtetut, illetve azt plane nem, hogy a fiam odamenjen jatszani. Feljelenteni? Haaaat nem akarok en senki eletebe beleavatkozni. Szeptembertol mar nem fognak egy osztalyba jarni. Szal a kerdesem, miket mondjam a fiamnak, hogy mast hivjon meg jatszani? Massal soha semmi gondom nem volt.
2016. ápr. 28. 16:50
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
Mond neki hogy a kislány lányokkal akar játszani és nem fiúkkal.
2016. ápr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
49%
Te jóég! Hogy te mennyire sekélyes és rosszindulatú vagy. Mi az, hogy rá akarod venni, hogy ne barátkozzon vele? Azt mondtad, nincs a kislánnyal semmi baj. Csak azért, mert rosszabb körülményekből jön, már nem ér fel a fiadhoz? Tiszta gyerektől is kaphat fejtetűt, elárulom. Nézz utána! A rendszeresen mosott hajban sokkal könnyebben mozog. Kíváncsi lennék, ha ti élnétek rossz körülmények közt, és a fiaddal valaki így viselkedne mit csinálnál! Szégyelld magad! Ilyen példát mutatsz a fiadnak!
2016. ápr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem tiltanám el. A kislány nem tehet róla, hogy hülye családja van. Nem kellene már ilyen korán a saját bőrén megtapasztalni a kirekesztést.


Fejtetű: anno én terjesztettem el az óvodában egyszer, pedig anyám olyan tisztaságmániás, hogy műteni lehetne a padlón nála. Én is nagyon tisztán voltam tartva. A gyerekorvos nyugtatta meg, hogy nem ezen múlik, bárhol felütheti a fejét a tetű. Amúgy aránylag könnyű kiírtani, nem pestis, csak tetű.

2016. ápr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

tehát a holnap 5 éves gyereked iskolába jár egy éppen 6 éves kislánnyal? és jövőre nem lesznek osztálytársak?

ezt csak én nem értem?

2016. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Azt irtam hogy kosz, mocsok van naluk, Illetve nem irtam, hogy nem baratkozhatnak, de nem akarom, hogy a fiam koszban es mocsokban jatszon naluk. Es azt irtam, hogy naluk rendszeres a fejtetu, tehat nem egyszeri vagy par alkalommal talalnak naluk, hanem rendszeresen. Nem is hiszem, hogy ki akarnak irtani.
2016. ápr. 28. 17:48
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, ossze vannak vonva a 4-6 evesek, nem Mo-on elunk de ez sztem mindegy. A kislany meg uzeni nekem, hogy vegyek neki ezt meg azt, tehat neveletlen. Ilyet egy jol nevelt kislany nem csinal. Fiamnak mondja, hogy hozzon neki ezt vagy azt, kulonben nem fog vele szobaallni, s a kisfiam nekem mondja otthon, hogy kell Ambernek vinni ajandekot, mert azt mondta es kesz.
2016. ápr. 28. 17:52
 9/15 A kérdező kommentje:
Najo, igazabol nem is kedves kislany, csak szep. A kislany ratapadt a fiamra. Amikor hazavittem jatszam=ni meg utkozben beleszort egy marek kavicsot a fiam nyakaba, s azt hazudta, hogy a fiam kerese volt, (a harom perces seta alatt. Felolem azt csinalnak az iskolaban amit akarnak, de en nem akarok iskola utan jatekdelutant kozosen ezzel a kislannyal ennyi. A kislany is akar jonni, mert inkabb van mashol mint otthon, a szulei/nagyszulei meg szivesen pateroljak mashova a gyereket, mert igy is sokan vannak (4en testverek).
2016. ápr. 28. 17:58
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

Madarat tolláról,embert barátjáról...én megértelek.Annak idején én is egy problémás kislánnyal neveltem,később sajnos miatta ítéltek meg,meg azt mondták rossz hatással volt rám,ami igaz is.

Átmenetileg találj ki minden napra valami elmenős programot.Ezzel tereld el a figyelmét a kislányról,2-3 hét múlva már talán nem fogja emlegetni.

2016. ápr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!