Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más középiskolában is van...

Akoos kérdése:

Más középiskolában is van olyan, hogy minden nap 2-2 diákot beosztanak "ügyelni"? Ők aznap nem mennek órákra, hanem végig a folyosón ülnek, és bizonyos feladataik vannak.

Figyelt kérdés
Ez jó lógási lehetőség, de nem azért járunk iskolába, hogy tanuljunk?

2016. jan. 12. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Takarító, portás mire való?
2016. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is van ügyeletes, alig várjuk,hogy ránk kerüljön a sor :D de ha te nem akarsz akkor kérd meg egy osztalytarsad hogy helyettesitsen
2016. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, ez egy jó nagy baromság. Nálunk ilyen nincs, és nem is volna értelme, mert csak kevés tanuló van, akire ezt rá lehetne bízni. Pont őket ne engedjük órára?
2016. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk általános iskola felsőben volt ilyen. 7 éve jártam oda, de szerintem még mindig van. Nincs akkora a suli, hogy megérje egy portást eltartani, viszont azért mégiscsak kéne valaki, aki az esetleg betérőket útbaigazítja, ezért felsőtől fogva x tanulmányi átlag felett lehetett rá jelentkezni. Senkit sem osztottak be kötelezően, de mindig volt elég jelentkező, és nem is csak 1-1 napot ügyeltek, hanem évente-félévente egy hetet egyben. Tanár odaadta nekik a tananyagot, megmondták, hogy mit fognak leadni órán és szépen tanult (vagy nem tanult) ügyeleti időben a gyerek.

Nyilván azzal, hogy átlaghoz, meg az osztályfőnök áldásához kötötték a dolgot, olyan gyerekek kerültek ki ügyeletesnek, akiknek nem okozott gondot az anyag önálló elsajátítása. Én is végig jó tanuló voltam, mehettem volna ügyeletesnek, de nem akartam, sose jelentkeztem, nem lettem. Szerintem nem olyan rossz ez a rendszer.

2016. jan. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: egy iskola reggel héttől délutánig nyitva van, egyes esetekben akár estig is. Nehezen hiszem el, hogy a portás mindig helyettesíthető volt diákokkal, amikor sok helyen két műszakban töltik be ezt a munkakört.
2016. jan. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem volt portás olyankor. Falusi iskoláról van szó, kb 200 diákkal.
2016. jan. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, de nálunk mindig csak 1 diák ült kint. Elvileg az volt a feladatunk ügyeletesként, hogy ha valami látogató jött az épületbe, őt kellett ide-oda kísérni, hogy ne a portásnak kelljen őrizetlenül hagynia a kaput. De nagyon ritkán történt ilyen, hogy látogató jött. Megbetegedett alsósokért jöttek néha szülők, de ők tudták, mi merre van, nem kellett kísérgetni őket. Mi arra használtuk, hogy ha valaki nem készült valamiből és nem akart felelni, az cserélt az ügyeletessel a mumus óra idejére :D De pl. dolgozatírás napján nem lehetett ügyeletesnek lenni, direkt úgy osztottak be minket, és számon is tartották. Cserélni is csak tanári engedéllyel lehetett, de olyan indokot is elfogadtak, hogy "ma egy fontos anyagrészt veszünk és mindenképp bent szeretnék lenni, úgyhogy hadd üljön ki helyettem xy".

Nem volt amúgy nagy kiesés, mert átlagosan 1-2 évente egyszer, egy napra került sor egy emberre. Annyi bosszúság volt benne, hogy aki ügyeletes volt, annak akkor is ott kellett maradnia a hetedik óra végéig, ha alapból csak 5-6 órája lett volna aznap.

2016. máj. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!