Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire veszélyes/veszélytele...

Mennyire veszélyes/veszélytelen eszköz ez?

Figyelt kérdés

Gondban vagyok, nem tudom mi a neve. Tortára szokták tenni, ujjnyi vastag és csillagszóróként funkcionál.

2 éves gyerek tortájára lehet ilyet tenni, vagy hőt is termel és megégetheti, ha esetleg belenyúl?


2016. máj. 5. 07:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A cukrászdákban tűzijátékként adják. Persze, hogy hőt termel, hisz ég.
2016. máj. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Már az 1 éves szülinapján is volt. Hát meg lehet magyarázni annak a 2 évesnek hogy ne nyuljon bele mert meleg! Igen, az egyébként egy pirotechnikai eszköz, hőt termel még te is vigyázz mikor elműködótt és leveszed mert a csőve is forró
2016. máj. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A kezemben még nem volt ilyen, csak láttam.


Karácsonyi csillagszóró "glóriájába" már tartottam a kezem, az hideg volt. Ezért gondoltam, hogy esetleg ennél is megoldják, hogy ne hevüljön fel. De nem vagyok pirotechnikus, nem értek hozzá, ezért is kérdeztem.


Köszönöm a válaszokat, akkor még meggondolom. Nehogy egy hirtelen mozdulattal belekapjon és megégesse magát. (Ha az én kezem ég meg, az kisebb probléma.)

2016. máj. 5. 07:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

De miért engedném , hogy bele nyuljon?

A torta nem enged höt, még sem engedem, hogy bele nyuljon. 2 évesen meg már értelmes annyira, hogy elég neki mondani.

2016. máj. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetèrtek az utolsóval. Második voltam.
2016. máj. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Miért nyúlna bele? Elevenem kell olyan közel tenni, hogy elérhesse. Ha pedig 2 évesen nem érti meg, hogy nem nyúlhat hozzá, akkor el kellene gondolkodni a gyereknevelési módszereiden.
2016. máj. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

eszébe sem jut majd belenyúlni. tátott szájjal lefagyva fogja végigbámulni az egészet.


amúgy nálunk 2évesen úgy volt, hogy apa kezében volt a tüzijátékos torta (hozta be a konyhába) én pedig a karomba tartottam a gyereket, hogy lássa.

maga a henger lesz amúgy forró, a szikrák kb annyira, mint a csillagszóró szikrái.

2016. máj. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Miért nyúlna bele? Elevenem kell olyan közel tenni, hogy elérhesse. Ha pedig 2 évesen nem érti meg, hogy nem nyúlhat hozzá, akkor el kellene gondolkodni a gyereknevelési módszereiden."


Hallod, elismerésem a rosszindulatodnak. Feltettem egy kérdést egy eszközről, amire többen válaszoltak is (nekik köszönöm!), te pedig addig csavartad a választ, amíg egy szép kioktatást is belenyomtál, anélkül, hogy bármilyen információval rendelkeznél. Bravo!

2016. máj. 5. 08:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Fiamnak és lányomnak is mindig van ilyen kis tűzijáték a tortáján. Igen, meleg. Sőt, ha elég, akkor is meleg még, úh óvatosan kell levenni a tortáról.

Ha az asztal közepére teszed a tortát, és a 2 évesed meg az asztalnál ül, akkor nem hiszem, h csak úgy bele tudna nyúlni, meg amikor ég szerintem meg sem próbálja.

2016. máj. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kislányunk 1 éves szülinapján is volt már neki a tortáján :) Lenyűgözte már akkor is és nem piszkálta:) De te valóban vigyázz mert meleg.


1 évesen amúgy simán volt olyan értelmi szinten a lányom, hogy ami meleg, forró ahhoz nem nyúlunk hozzá, így ebből kiindulva a te 2 évesed 1000%, hogy érteni fogja, hogy nem szabad belenyúlni, megfogdosni :) Nem kell tartanod ettől..

Tehát a kérdésedre a válaszom sztem veszélytelen.. Persze szülői felügyelettel:) De nyílván ott lesztek a szülinapján :D És nem a kicsi fogja magának megtartani :)

2016. máj. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!