Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiperaktív gyermek túlmozgásos...

Hiperaktív gyermek túlmozgásosságára helyes nevelési eszköz óvónéniként a sarokba állítás és lefogás és szidás, ebből megtanulja a gyerek, hogy maradjon nyugton és képes lesz betartani ezt követően?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Te vagy az óvónéni??
2011. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem! ezzel csak fokozzák a kicsiben az amúgy is tomboló feszültséget! A hiperaktív gyerekekhez külön módszereket kell bevezetni az óvónőknek.. Sokkal jobban járnak, ha pl. feladatot adnak neki, olyat, amit szívesen csinál. Így fontosnak érzi majd magát és könnyebb lesz kezelni a későbbiekben. egy óvónő anyuka
2011. jún. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Te vagy az óvónéni??"


:-) A válasz attól függ,hogy a szülő vagyok e avagy az óvónéni ?

2011. jún. 12. 20:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

2. vagyok Persze, bizonyos szabályokat a hiperaktív gyerekekkel is be kell tartatni és azokat számon kell rajtuk érni. A tevékenységüket pedig mindig értékelni kell! Így tanulja meg azt, hogy mik a pozitív és negatív cselekedeteik...

2011. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Olvastam az általad betett cikket,nagyon hasznosnak találtam.


TE mint óvónéni miként boldogulsz az ilyen gyerekekkel és szüleikkel?

2011. jún. 12. 20:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos néhány éve nem dolgozom, de voltak "problémás" gyerekeim. Igyekeztem hozzájuk nagy -nagy szeretettel viszonyulni, de ugyanakkor szigorúan betartattam bizonyos szabályokat, azokból nem engedtem. Hülyeségnek tartom azt, hogy őket egy kalap alá vegyük a simán rossz, neveletlen, elkapatott gyerekekkel. Ha érzik az ilyen gyerekek, hogy szeretjük őket, ők is bízni fognak bennünk. Azt vettem észre, hogy ha feladatot kapnak, akkor azt igyekszenek maximálisan végrehajtani.. az ilyenért kapott dicsérettől meg kenyérre lehet őket kenni :) Persze, ha unatkoznak, ha nincs mit csinálni, akkor jön a "rosszaság"... Tehát le kell őket foglalni. A szülőkről meg annyit: egy ilyen kicsi szülei is kicsit "sérültek". Annyi bántás éri őket, hogy sokkal érzékenyebben reagálnak minden rosszul megválasztott mondatra, mint egy másik szülő. De: velük is meg kell értetni, hogy következetességgel, a határok kijelölésével és betartatásával lehet csak eredményt elérni.
2011. jún. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ebből az érzékenységből amit a szülők részéről tapasztaltál kialakult néha párbeszéd hiány,hogy már nem is kérdeztek a gyerekről,mert úgyis tudták,hogy jót úgysem hallhatnak?

Mi az oka,hogy nagyon gyakran idáig fajul a helyzet ezen szülők és a gyermekeiket nevelő óvónők között?

2011. jún. 12. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!