Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyereknek rossz, ha rosszban...

A gyereknek rossz, ha rosszban vagyunk a nagyszüleivel és csak ő találkozik velük? Vagy ez inkább semleges viszony lesz?

Figyelt kérdés

Anyukám és anyósom elviselhetetlenül viselkednek, mióta megszületett a gyerekünk. Eskü keresem magunkban a hibát, de nem találom.:/ Próbáltuk szépen, csúnyán, tudományosan, nem tudományosan, mindenhogy megbeszélni velük, miért káros, amit tesznek velünk.


Érthetetlen módon teljesen megváltoztak (első unoka), kifordultak magukból (60+osak). Az eddig kenyérre kenhető, normális anyám magából kikelve üvölt velem, mert nem táplálom hozzá a tápszeres gyereket, és megmondom normálisan, hogy miért nem. (3 hónapos amúgy) Anyósom felkapja a vizet azon és gúnyosan kiröhögte a férjem, hogy mondta neki, a terpeszpelenka kell a gyereknek, ne vegye le róla csak úgy.:/ De ez csak két kiragadott példa, egész napos szemétkedés megy már a kórház óta.


Sajnos a heti egy találkozás is tarthatatlanná vált velük, így azt csináltuk legutóbb, hogy elmentünk a férjemmel moziba (az utca végén van), amíg a nagyszülők (négyen) "vigyáztak" a kicsire, aki végig aludt. Kb. bruttó 2 óra volt a dolog, egy órás filmet néztünk meg. Aztán hazamentek. Így a gyerekkel is voltak, és nekem se szakadt fel idegességemben a császáros sebem.:)


De szerintetek ez tartható lesz örökre? A gyereknek ez nem lesz feltűnő vagy kínos?


(Nyilván az is nehezen feldolgozható, hogy 28 évesen már nincs többé közeli kapcsolatom az anyámmal, de én felnőtt vagyok, el tudom fogadni idővel. Sajnos apám is próbált már anyuval beszélni, de nem vált be, apósom ilyen szempontból nem segít nekünk.)



2016. máj. 11. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak arról van szó, hogy a személyiség fejlődésnek abban a szakaszában rekedtek meg, amikor a szülő még a családfő és képtelenek voltak átlendülni arra a szintre, amikor az ember magával egyenrangúként fogadja el a saját gyerekét és nem szól bele abba, amit csinál.
2016. máj. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van, de sajnos van egy rossz hírem! Ha nemveszik ezt eszre magukon akkor nem fog változni semmi. Rengeteg meccset le kellett játszanom anyósékkal mire most így 12 év után kezdik felfogni hogy mi vagyunk a gyerekek szülei, nem ők! De én sokszor össze is vesztem velük, majd talán az rakta helxre öket hogy nem viszem a gyerekeket csak havi egyszer hozzájuk, és bizony akkor csak a gyerekek vannak ott. A párom nem is tud meglenni egy légtérben a szüleivel mert az apja még mindig folyton kioktatja mindenért... anyja meg pátyolgatni akarja. Szerencsére anyós kezdi kapisgálni hogy ha bunkó velünk akkor bizony nem látja az unokáit. Volt hogy 8 hétig nem találkoztak. Mett nem vittem hozzájuk, ök meg nem jöttek. Időben tisztázzatok velük hogy ti vagytok a gyerek szülei, ti úgyteszitek a dolgaitokat ahogy ti szeretnétek! Te majd eldöntöd mikor táplálsz hozzá és nem ő fogja. Az első gyereknél én is kaptam csupa "jó'' tanacsot, hogy tejet adjak a gyereknek 2 hónaposan ne tápszert és rakjak bele grízt hogy jól lakjonakkor majd aludni fog éjjel. Meg a fiát is így etette nem lett semmi baja felnőtt ember lett... szóval állítsd meg öket még időben!
2016. máj. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hosszabb távon nem, nem lesz tartható. Előbb-utóbb a feszültség valamilyen formában elő fog jönni és elbillenti valamerre a helyzetet. Vagy a (viszonylag) békés együttélés vagy a "szakítás" felé. Hamarabb, mint hogy a gyerek felfogná a helyzet furcsaságát. Ami három hónap alatt elromlott, még simán kijavulhat.


A kérdésre válaszolva: ha mégis így maradna a helyzet, nyilván rossz lenne a gyereknek, hisz egy feszültségekkel, ellenségeskedéssel, sértődöttségel teli család képét kapja mint viselkedésmintát.


Hozzáteszem: bár nem azt kérted, hogy tegyünk köztetek igazságot, szívesen meghallgatnám a többiek véleményét is.

2016. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem azzal nincs bajom, ha velünk nem találkoznak, már beleálltunk ebbe a konfliktusba, és nem sikerült megoldani. Ez is egy megoldás. A gyereket nem akarjuk tőlük elszakítani, legyenek csak vele.:) Csak nem akarom, hogy a gyerek szégyellje vagy haragudjon esetleg később, hogy rossz köztünk a viszony, mintha a mi hibánk lenne ez. Ki tudja, a gyerekek hogy látják a dolgokat.


A másik fél meghallgatására most sajnos nincs lehetőség, de nyilván másként látják, biztos nem úgy, hogy "vöröslő fejjel ordítottam a lányommal, mert szerintem a gyerekre veszélyes módon nem táplálja hozzá":))

2016. máj. 11. 11:33
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyereknek az jó lesz, ha legalább ő jó viszonyt ápol a nagyszülőkkel, és neki engeditek hogy találkozzon velük. (de csak akkor ha a nagyszülők közben nem ócsárolnak titeket a gyerekek előtt).

Nyilván az is jobb lenne, ha ti is jó viszonyban lennétek a nagyszülőkkel, de inkább tartsátok távol magatokat egymástól ha csak veszekedni tudnátok. A gyerek attól még ápolhat jó viszonyt velük ha ők jól kijönnek, ti meg max hozzátok/viszitek majd. De ha nagyobb lesz a gyerek, ovis korú, még rengeteg minden fog változni, talán kevesebb lesz már a "jó" tanács a részükről, mint egy pici babánál.

2016. máj. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyósomékkal van a probléma... Ha ott vagyunk a gyerekkel megszűnik a világ! Az se baj, hogy mi is és a férjem testvéréék is messze laknak, olyankor csak a gyerek létezik! Ezzel fura, de még szokható, viszont az én szüleim a szomszéd faluban laknak, így ilyenkor osztozkodni kell, Ők meg elvárják, hogy ha hazamegyünk, akkor minden nap ott is jelenjünk meg, hiába mondjuk, hogy ez nagyon fárasztó, mi úgy gondoltuk, hogy egyik nap nálunk egyik nap náluk, de nem jó :). Most várandós vagyok a másodikkal, szeptember 30-ra vagyok kiírva, ki fognak borulni, de megbeszéltük, hogy nem megyünk mi haza karácsonyozni, mert az eddigi 2 Karácsonyunk arról szólt, hogy Ők megsértődtek...Lesz majd balhé, de legalább rohangálnunk nem kell....Én már bevettem a leszarom tablettát :D
2016. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!