Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 4 éves lányom és az...

Lassan 4 éves lányom és az apja közötti viszony aggasztó. Elolvasnátok?

Figyelt kérdés

A férjem heti 4-5 napot nem itthon tölt , messze dolgozik. Amikor nincs itthon akkor a 4éves(szeptemberben lesz) lányomnak hiányzik nagyon, van hogy pityereg is hogy mikor jön haza az Apa, és hogy mennyire hiányzik neki. A férjem is minden nap mondja a telefonban, hogy mennyire hiányzunk neki. Van egy 4és fél hónapos kisfiúnk is. DE ha itthon van az Apa, akkor a lányom szinte oda sem megy hozzá. Ma pl a boltba mentek, de a férjem tajtékzott és hozta haza a bőgő hísztiző gyereket, merthogy elcsavarog a boltba, nem hallatja meg őt stb. Egész nap egymásra duzzognak. Este férjem meg akarta volna beszélni vele a mai napot, de a lányom befogta a fülét , erre a férejm duzzogva hogy : jaj elmegyek itthonról a picsbe, ilyen gyökér lányom van...

Bementem a lányomhoz, és mondtam neki hogy apa most szomorú mert meg sem hallgatod, pedig szereted az apát. Holnap meg megint megy dolgozni erre a lányom válasza...: az jó ha megy dolgozni.Majd hozunk egy másik bácsit -gondolom aki majd az új apja lesz....

ezen köpni nyelni nem tudtam, az apjának el sem mondtam hogy miket mondott a lány.

próbálam mondani a férjemnek hogy ő az apa és ugyanúgy duzzog mint a 4éves...


Kérlek adjatok valami tanácsot( a megoldás az lenni ha az apa minden nap itthon lenne...)

Köszi hogy elolvastátok!!



2013. jún. 30. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lányod nagyon dühös, amiért keveset van otthon az apja. Hiányzik neki, és mikor ott van, próbálja érzékeltetni vele, hogy ez így nem jó.
2013. jún. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is bosszúból csinálja.
2013. jún. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Én azon csodálkozom, hogy egyáltalán hiányolja az apját. A viselkedése, hogy hisztizik és nem fogad szót, teljesen normális, hiszen te neveled, nem ő.

Jól mondod, a megoldás az, ha egyesül a család. Másképp a helyzet csak romlani fog.

2013. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudtok a munkahely közelébe költözni?
2013. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha pici a baba akkor gyeden vagy, vagy gyesen, tökmindegy... szóval tudtok költözni oda ahol ő dolgozik. Még ha macerás is tegyétek meg.
2013. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet már az elejétől fogva, mármint, hogy a férjem 7 napból 5 nap külföldön dolgozik. Mi amíg gyesen voltunk el szoktunk menni utána akár éjszakára is. Mondjuk az én férjem megértőbb és türelmesebb volt a gyerekekkel, a gyerekek sem hisztiztek neki így, ahogy te írod, hanem körülugrálták, mikor itthon volt. Ő próbált a kedvükre tenni, sok közös programmal, játékkal. Amikor meg láttam, hogy fáradtabb, akkor nem eröltettem rá a gyerekeket, hanem békén hagytuk, kimentünk játszani... stb. Nálunk nem volt olyan szabály sohasem, hogy most akkor itthon vagy, foglalkozz csak te a gyerekekkel...próbáltam mindig úgy alakítani, hogy nekik jó legyen, tehát nálunk én is sokszor nem kis áldozatot hoztam a béke érdekében.
2013. jún. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért a férjedről is lenne 1-2 szavam, ha egy 4 évesre azt mondja, hogy gyökér, főleg, ha a saját húsa-vére az. Neki sincs helyén az esze, se a szíve. Több türelemmel kellene lennie, gyengédebben közeledni a gyerekhez. Ő a felnőtt, neki kellene gondolkodni, nem a gyereknek.
2013. jún. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek meg van sértődve az apjára, és így mutatja ki. Apának több türelemre lenne szüksége, hogy áttörje azt a falat, amit a kislány maga köré épített. Nyilván ehhez kevés lehet az együtt töltött idő, de ha nem akarja, hogy a lánya teljesen elhidegüljön tőle, akkor jobb, ha mindent megtesz, hogy közelebb kerülhessen hozzá. Félek, hogy nálatok nem a gyerekkel van a probléma...
2013. jún. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy irtatok!!!

Kedves utolsó igen én is attól tartok, hogy a férjem hozzáállása a legfőbb baj. Jobban duzzog mint a gyerek. Semmi tekintélye a lánykánál....

2013. júl. 1. 08:47
 10/13 anonim ***** válasza:

...és még a pici miatti testvérféltékenység_!!!

_Nem tehet erről szegény!!!

Olvassatok erről, Park kiadó Ha jön a pici vagy vmi ilyesmi a címe...

2020. dec. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!