Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 hónapja kezdtem el a fiamat...

Beus84 kérdése:

1 hónapja kezdtem el a fiamat tanítani bilizni. Ez több kevesebb sikerrel sikerült is. De az utóbbi 5-6 napban nem hajlandó bilizni. Van valaki aki tapasztalt és tud adni tanácsot? 2,5 éves a fiam.

Figyelt kérdés
2016. máj. 13. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Amíg nem érett, addig felesleges "bilizni tanítani".

Én sosem erőltettem ilyet. AMikor érett lett, 34 hónaposan, szó szerint 1 hét alatt biztonsággal szobatiszta lett. Baleset nélkül. Csak éjszakára kell pelus.

Előtte napi 2-3 vagy több baleset is volt. Akkor már bugyipelus volt, hogy amikor szól könnyebb legyen, de nem mindig szólt.

Nálunk nem jött be a bili félt tőle, így egyből lépcsős WC szűkítőt használtunk, amit egyedül is biztonsággal tud használni.

Ilyet: [link]

2016. máj. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem erőltetek semmit. Már megérett a bilizésre. Eddig szó nélkül ment bilizni.
2016. máj. 13. 10:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy jegeld a témát nyárig. Ha minden nap 50-szer szóba hozod, azzal nem fogsz segíteni. Nyáron sokkal egyszerűbb lesz.
2016. máj. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyenlőre pihentetem a dolgot de a második válaszolónak csak anyit mondok hogy nem kène bunkó parasztnak lenni. Ki mondta beked hogy naponta 50 szer szóba hozom. Különben meg ha nem tudsz normális választ adni ne is ìrjál aemmit. Nem kötelező.
2016. máj. 13. 11:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Bunkó paraszt a ...

Na mindegy. Segítsen neked, akinek hat anyja van.

2016. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Snorri ***** válasza:
Most én is bunkó paraszt leszek, de szerintem se erőltesd. Ha egy hónap alatt több-kevesebb sikerrel ment, akkor nem érett, és kész. Mit jelent, hogy szó nélkül ment bilizni? Olvas el, mik a jelei annak, ha teljesen megérett a szobatisztaságra a gyerek. Akkor tényleg simán fog menni.
2016. máj. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amelyik gyerek megérett a szobatisztaságra, annak tudatosan megy minden, tehát nem történik az, hogy egyszer bilizek, egyszer nem.

Nálunk ahogy a kisfiam megérett a szobatisztaságra (3 hónappal volt idősebb, mint most a tiéd), ahogy lekerült a pelus, onnantól fogva az első 1-2 napban volt 1-2 baleset, utána nem és nem volt gond többé a bilitéma. Ment és kész. 1 hónappal később éjszakára is megvolt az ágytisztaság.

Szerintem sem érett még meg rá. Hagyd, majd eljön ennek is az ideje, már nem kell sok.

2016. máj. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!