Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valóban kevesebb lesz a tejem...

Valóban kevesebb lesz a tejem attól, ha túl sokat iszok? Tapasztalt valaki ilyet?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:

ki mondta ezt?

a korházban is megállá snélkül innunk kellett, hogy legyen redesen tejünk.

2012. febr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Könyvek, szoptatási tájékoztató füzetek, internet, védőnő.

Több helyről olvastam és hallottam.


Az az információm, hogy minimum 3 de maximum 4 liter folyadékot szabad inni, mert ha többet iszok még kevesebb lesz a tej...

2012. febr. 27. 10:43
 3/9 TemiM válasza:
En is ugy tudom hohu sokat kell inni, de a tapasztalat az, hogy van a tul sok ivasban valami. Ettem a levesek,ittam a team, vizem.... es 1.5 honapig tartott a tejem..
2012. febr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan az anyagcsere folyamatok részleteit, de állítólag a túl sok ivás is ronthat a tejserkentésen. Persze kinél mi a túl sok, és nem tudom a magyarázatot. Annyi biztos, hogy én is ittam mint az őrült, hogy sok tejem legyen,de nem lett csak pár napra, azután ismét visszaállt, de vizesedtem tőle. Ma már normálisan iszom, odafigyelek azért hogy egy megfelelő mennyiség meglegyen, de annyit már nem iszom, mint amikor azt éreztem nagyon nem kívánok többet.
2012. febr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen erről én is hallottam, azt hiszem napi három liter bevitt folyadék után, már csökken a tej mennyisége. Nem tudom a pontos okát, de szerintem azért, mert akkor már a vesék több folyadékot hajtanak ki a szervezetből.
2012. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha keveset iszol, nem lesz tejed, viszont ha 3 liternél többet viszel be, az is apaszthatja. Gyorsul az anyagcsere és kipisiled, mielőtt bármit kezdene vele a szervezeted.

Én volt, hogy nem ittam egész nap, mert nem kívántam. Estére alig volt valami tejecske. Megittam gyorsan majd 1 liter vizet, 1 óra múlva már tudtam szoptatni.

2012. febr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mindenkinél más a túl sok! ha nem iszom meg a napi min. 5! litert, nekem apad... ki kell tapasztalni.
2012. febr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na én ezt még nem hallottam és nem is tapasztaltam magamon. Én tartom a napi 3-4 litert és abból nincs gond. Viszont az javasolt, hogy közvetlen a szoptatás előtt egy nap pohár vizet kell inni. De szerintem utána is ajánlott.
2012. febr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:

Újabb kérdés a listámra. :)


Szerintem ez teljesen egyéni, de valószínűleg mindenkinél lehet egy fordulópont, amikortól már ellentétes hatása van az ivásnak. Ez szerintem függ attól, hogy alapból ki mennyit iszik, mennyi tejet kell megtermelnie és hogyan működik az anyagcseréje. (És az utóbbit általában nem tudjuk "előre".)

Egy szaktanácsadó ismerősöm mesélte, hogy ő napi 7! l folyadékot vitt be, mert egész egyszerűen egész nap szomjas volt. Pont annyi teje volt mindig, amennyi kellett, de muszáj volt ennyit inni, mert a teste jelezte, hogy kell (mégha nem is a tejmennyiség változásával, csökkenésével). Ő is mondta, hogy ez extrémnek számít, de az ő esete bizonyítja, hogy akár ez is beleférhet a normálisba - leginkább magunkhoz érdemes viszonyítani.

2012. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!