Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális másfél évesnél?

Ez normális másfél évesnél?

Figyelt kérdés

Másfél éves kislányom nagyon aktív. Az a gondom, hogy sokáig nem játszik el otthon magában, hanem csinálja a disznóságokat. Pl ma eldugította a wc-t, mert beledobott valamit, beszökött a mosdóba, megnyitotta a csapot, megfürdette a plüssállatait, kipakolta a cipős szekrényt, felmászott az asztala tetejére, ahol nevetve táncolt stb.

Sokat foglalkozom vele, de nekem is kell főzni, takarítani. Úgy néz ki a főzésem, hogy rohangálok hozzá 5 percenként, mert mindig különös érzékkel találja meg a tiltott dolgokat.

Ez normális ebben a korban? Ha jó paszban van, akkor eljátszik fél órát is értelmesen, de gyakran unja magát és ilyenkor jönnek a csintalanságok.


2016. máj. 23. 22:07
 1/7 Bella169 ***** válasza:
100%

Teljesen normális. Próbálgatja a határokat.

Ez el fog még tartani egy pár évig.

Én 3 éves voltam kb, mikor költözés miatt átmenetileg pár hónapot a nagyszüleimnél laktunk. Anyukám letett aludni, majd 2 óra múlva jött be, mert már gyanús volt neki, hogy sokáig alszom. Hát nem aludtam. a mama összes számomra elérhető növényét kicibáltam a cserepekből és a földdel játszottam a szoba közepén. Mindezt síri csendben.

2016. máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Ugyan ez volt a lanyom pepitaban. A wc dugitast leszamitva. Ha nem haragszol, az megmosolyogtatott. Nalunk bolcsibe ment 20 hosan. Majd jol lepontoznak, de szerintem pont ezekbol latszik, hogy kellene neki a kozosseg. Azota egyre jobban eljatszik magaban is. Persze nem varhato el meg toluk, hiszen kicsik hozza. De azota nem is a csinytevest keresi itthon.
2016. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen normális, nyugodj meg, nem "rossz" a kislányod, akkor sem, ha nem minden egyes gyermek ilyen. Az én fiammal ugyanez volt. Be akartam vonni, amibe csak lehetett, de a mai napig nem egyszerű, mert ő nem úgy segít, hogy megmutatom, aztán csinálja, ahogy tudja, hanem mindenről határozott elképzelése van:) Pl. ha nokedlit készítünk, szívesen engedém, hogy ő keverje ki, nem érdekel, hogy maszatos lesz minden, de ő szaggatni akarja inkább a lobogó vízbe, na, azt persze nem engedem, így az egészből csak irdatlan hiszti lesz. Ahogy más anyukákkal beszélgettem, az ő tapasztalatuk is az, ami az eyém: van olyan kisgyerek, aki mellett nem lehet érdemben takarítani és főzni, hanem addig kell, amíg pl. apukájával játszik.
2016. máj. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a másfél éves kor nagyon nehéz. Az én kisfiam is ugyanezeket csinálja, és hát kimerülök a nap végére. :) Ő most heti kétszer jár bölcsibe reggelente, és nagyon sokat segített. A kezdeti nehézségek után most már úgy látom kicsit lecsendesedett és ahogy egy előző válaszoló írta, most már jobban eljátszik egyedül is, és inkább a játékaival, nem minden mással.
2016. máj. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyem meg, de édes..<3 :-D

Nyugi, ez tok normális, kb. Még ugysnennyi ideig kell kibírnod, és jobb lesz...kitartas

2016. máj. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló, nálatok tényleg jobb lett a helyzet 3 éves kor körül? Mert ami nálunk most van, ahhoz képest visszasírom a másfél éves kort:):):) Dackorszak a köbön, igaz, tényleg nem ugyanazokat csinálja, int másfél évesen, de nem érzem könnyebbnek ezt sem. (ez nem panaszkodás, nehogy azt írja valaki, hogy minek szültem:) Csak tény.)
2016. máj. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsóelőtti vagyok,


hát más problémák jöttek el...:-) de szrtem igen, könnyebb, mert már a játékokkal tudott játszani, picinek meg csak sírt, nem értettem mit akar, meg szanaszét pakolta az egész lakást...most meg csak hisztizik, de azt bírom...míg kicsi volt, akkor meg igaziból sírt, meg hiába mondtam vmit, szrtem tényleg nem is értette, hogy most mi van...tehát mindig odfa kellett menni, és elvenni tőle, vagy kihúzi a konnentorból, leszedni az üvegasztal tetejéről, és hasonló jópofaságok..:-D nekem az fárasztóbb volt...

mikor meg már 3 volt, akkor ha erélyesen ráészóltam, szót fogadott, max ordított, vagy nyervogott...ott meg az ovibaszokás miatt volt ellenségesség, de azt megértem, nem voltam rá mérges, mert hát egyszerre csak kikerült a védett kis megszokott közegéből, még sajnáltam is...

Nekem most mindjárt 6...hát gyerekek..ember legyen a talpán, akkora egója, akarata, és szája van..:-D

2016. júl. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!