Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kislányom szörnyen...

Másfél éves kislányom szörnyen anyás. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Az rendben van, hogy én vagyok vele egész nap, egyértelmű, hogy hozzám ragaszkodik. De már ott tartunk, hogy az apjával sem hajlandó megmaradni. Szinte születése óta az a megszokott rutin, hogy mikor az apja hazaér a munkából vacsorázunk, és utána ő vigyáz rá fürdetésig. Ugyanígy hétvégén is ő van vele, amíg én főzök. De az utóbbi hetekben egyszerűen nem marad vele, kiabál utánam, és sír. Próbáltam már, hogy hagyom, hátha megnyugszik, de nem, végigsírta a teljes időt, amit az apjával töltött. Ugyanígy nincs el a nagyszülőkkel sem, pedig korábban velük is szépen elmaradt.
2014. aug. 27. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Egyedül nevelem a lányom, így én vagyok vele 24 órában, mégis nagyon jól elvan a nagyszülőkkel is, imádja őket, bármikor otthagyhatom náluk a kezdetektől, most 21 hónapos.

A többi családtaggal és ismerősömmel is nagyon jól elvan, ő mindig ilyen nyitott, barátkozó típus volt, szerintem ez személyiségfüggő is, gondolom, a te lányod zárkózottabb, félősebb.

2014. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem is masfel eves, szinten anyas, pedig nalunk is ugy van kb. ahogy nalatok. Most ha csak a szemetet viszem ki, addig uvolt, amig vissza nem jovok. Ha elmegyunk a nagyiekhoz es en eljovok, akkor orditva rohan utanam, nekem meg majd megszakad a szivem.... Biztos ki fogjak noni, vagy legalabbis remelem.
2014. aug. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én kislányom is ilyen volt, másfél évesen, kb 3 éves koráig, bár volt amikor az apjával is elvolt, leginkább akkor amikor tudta hogy én elmegyek otthonról, akkor sosem volt ebből probléma, de ha otthon voltam mindig engem akart. Ez sajnos ilyen helyzet, ez természetesnek is mondható főleg ha az anya van vele szinte egész nap.

Bár most így 4 évesen nagyon ragaszkodik az apjához is.

Nálunk akkor úgy volt a módi hogy amikor az apja hazaért délután fél 3 ra akkor ő volt vele, ebéd után végig. Kivéve amikor ő főzött vagy látta el a háztartást, és akkor én játszottam a lányommal meg pihentünk :)

Amikor délutánosba dolgozott akkor ő volt vele reggel, délelőtt egészen ebédig bár amikor otthon voltam akkor ragaszkodott hozzám a kislányom, pedig tudta jól hogy főzök, meg más dolgom van, olyankor csináltam azt amit máskor nem tudtam délelőttönként.

2014. aug. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A szeparacio szorongas kb ilyen idosen visszaterhet, szerintem az lesz nalatok is. Tul lesz majd rajta:-)
2014. aug. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is hasonló a helyzet és éjszaka is többször van, hogy megébred és csak én tudom megnyugtatni a párom hiába megy át nála sír. Én is úgy tudom, hogy szeparációs szorongás második fázisa van ilyenkor. Majd elmúlik ez is csak kitartás :-)
2014. aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindkét gyermekem nagyon anyás volt kb ennyi idősen, fiam kb 20 hónaposan lányom 18 hónaposan. Teljesn normális. Ki fogja nőni ezt is, sőt észre sem fogja majd venni a hiányodat. Türelem:)
2014. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más. Az enyém 1 éves, és szintén ilyen anyás. Ez van, vagy elmulik, vagy nem.
2014. aug. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, hogy ezzel nem vagyok egyedül, attól féltem, hogy valamit én csinálok rosszul, de így talán nem. Köszöm a válaszokat!
2014. aug. 28. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!