Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem beszél még 23...

Miért nem beszél még 23 hónapos lányom? Szavakat már mond, mindent megért, utánoz, nagyon okos! De nem akar beszélni. A barátnőm azt mondta vigyem orvoshoz.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem 2 fiam is igy volt.ők már elmultak 2-és fél évesek mikor elkezdtek beszélni.3 éves korig nincs gond.én elvittem az egyiket orvoshoz azt mondta mig megérteti magát nem is fog beszélni.ne aggodj.nekem is azt mondta a doki beszélhet még eleget.meg is unjuk.
2010. ápr. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éves koromig nem szólaltam meg lány létemre. Értettem mindent, kommunikáltam, de meg nem szólaltam. Nagypapám már debilnek hitt. :) Aztán annyit dumáltam, hogy anyum mindig csak azt kérte, hogy csak 5 percre hagyjam már abba. Nem lettem beszédhibás, semmi.

Csak anyakén jobban örülünk, hogy ha a gyerekünk elsőként csinál mindent és nem kell magyarázni, hogy nincs baja.

Kitartást! :)

2010. ápr. 11. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk. Az én kisfiam is 23hós és a szókincsét két kezemen nagyjából össze is tudom számolni. Sokat rágódtam már rajta, miért nem beszél. Egyébként ő is mindent megért és meg is érteti magát! Nagyon okos, huncut kisfiú. Már nem aggódom, mert az úgyis feltűnne, ha valami mentális problémája lenne. Szerencsére makkegészséges, eleven kisgyerek. Ebben az életkorban még előfordulnak ekkora eltérések. Jobban aggódnék, ha már 4-5éves lenne. Van egy 4éves kislányom is, ő sokkal hamarabb kezdett beszélni, azóta be sem áll a szája.:-))) Rengeteget mondókázik, versel, azt hittem, így a kisfiam hamar meg fog tanulni beszélni. Tévedtem. Egyébként mindenben leutánozza. Kivéve ezt. Eljön még az az idő, amikor kérni fogjuk, hogy legyen már egy kicsit csendben! Egyszóval az elmondásod alapján van egy gyönyörű, okos kislányod, aki kicsit lusta beszélni. Ne aggódj, minden rendben van vele, orvoshoz meg szükségtelen vinni! (Mégis mit csinálna?)
2010. ápr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 23 hónapos és 6 szót mond, de a szeme mindent elmond.Én sem aggódom,mert nagyon értelmes.
2010. ápr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam két éves elmúlt, amikor elkezdett rendesen beszélni. Előtte csak pár rövid szót mondott (hamm, bumm, anya, mama) pedig ő is megértett mindent, de nem akart megmukkanni. Aztán olyan 26-27 hónapos lehetett amikor végre elkezdett új szavakat mondani, de naponta tanult 3-4 szót simán. Olyanokat, hogy ágy, ház, szóval ilyen egy szótagos szavakat, ezeket tanítgathatod neki te is. Meg hangutánzó szavakat is.

Én beszéltem logopédussal, ő azt mondta, hogy 3 éves kor előtt nem tud vele csinálni semmit, addig nem is gond, vagyis ez még nem megkésett beszédfejlődés. Azt tanácsolta, hogy hintáztassam sokat, mert ez jót tesz az idegrendszernek. Meg mondjak neki sok éneket, mondókát és rövid szavakat.

2010. ápr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is pont így volt, vagy még így se. Majd kb 2 hónapja napról napra többet mondd, vagyis kezdte heti új szvakkal, most pedig utánoz, ami tetszik neki, már mondja is és szépen érthetően. Ami még kicsit nehezebb azzal is próbálkozik, majd megrázza a fejét és annyit mond mosolyogva: nem. Vagyis nem megy. Rengeteg szót mond és ha látja is ezeket a dolgokat, vagy hallja pl az autót, már mondja is, hogy mi az. Ügyes okos értelmes. Most 27 hónapos. 2 éves kora körül én is berezeltem, de lebeszéltek róla, hogy vigyem. Elvittem a gyerekorvoshoz és a védőnőhöz is, hogy mit gondolnak erről, miért nem beszél. Kérdezgettek ezt azt, majd mindekettő azt mondta, csak lusta, mert mindent elmutogat, kifejezi magát és ezért nem akar beszélni, így kényelmesebb neki. Azt mondták majd ha 2 és fél évesen sem mondd pár szót és nem mondd újakat, akkor el lehet vinni vizsgálatra.
2010. ápr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ. megnyugodtam:)remélem hamarosan írhatom, hogy le sem lehet lőni, annyit beszél a lánykám:):)

Szép estét Mindenkinek!!

2010. ápr. 11. 20:36
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A kislányom 2 hete folyamatosan dumál:) szépen, tisztán ejti a szavakat és 2 szavas " mondatokat"használ:)pl: nem ad, nem megyek, almás pite, anya szeeet( szeretlek), ÉN Bogi, Vikike eszik, inni kéek, stb:):) köszönöm mindenkinek a válaszát!

Szép napot Mindenkinek:)

2010. máj. 17. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!