Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik a kedveltebb nahymozgásos...

Mik a kedveltebb nahymozgásos játékai 2 év körüli gyermekednek és te gyermeked is nyugodtabb ebben a korban?

Figyelt kérdés

Nem tudom mire ruházzak be, játszoteren kb heti haromszor vagyunk csak mert vagy beteg vagy esik vagy eső utáni vizes minden és panelben élünk.

Ti vetettek már ilyen korban futobiciklit v biciklit?v szobacsuszda, ugrálocsacsi?vagy miket szeret nagyon?jártok rendszeresen ugrálovárba v tsmt vagy otthoni torna stb?


Másik ami aggaszt.

Egy cikkben volt hogy hagyni kell hogy legyen gyerekkora.

Én nem tudom, lehet a bölcsi miatt, de gyermekem egy mindenhova rohangalos tornádobol teljesen kifordult es tul jol viselkedik..pl orvosi vároban képes végigülni a kocsiban akár 3/4 orát, vagy ha mk.kom hogy boltba beérve leparkoljuk a motort es nem bujunk be az eladohoz a pult mögé akkor ügyesen leteszi a motort es jol viselkedik...

Bankban stb is helyben marad...nem nyűglődik, kacarászik , elvan...itthon max ha dühös miattam akkor eldob egy játékot es ennyi.nincs hiszti, semmi.nem mintha hiányozna csak normalis hogy pl 1,5 évesen még kiváncsi, szélvész, szabályokat be nem tartó, 2 évesen meg szinte katonai önfegyelme van?


2016. jún. 3. 07:31
 1/5 A kérdező kommentje:
*Nagymozgásos játékai
2016. jún. 3. 07:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk egyszerűbb a helyzet, mert magánházban lakunk. Futóbiciklizni kb. 19 hónaposan kezdett, most 2 évesen már képtelenség utolérni. Van otthon hinta, de csúszdát mi nem szeretnénk. Az udvaron rengeteget játszik, labdázik, dömperezik, szaladgál, mászik mindenre. A játszótéren persze imád csúszdázni is. Az enyém ugyan olyan szélvész most is, mint volt, de szükség szerint azért tud nyugodtan is viselkedni. Az ugrálóvárat gyakorlatilag most a májusi gyerekprogramok során ismerte csak meg, de nagyon tetszik neki. Csak minket ver ki a víz, amikor a 2,5 méteres csúszdára mászik fel az ugrálóvárban és ugyebár nem mehetünk be, hogy elkapjuk ha leesik...
2016. jún. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kertes házban lakunk, jövő héten tölti a 2 évet. Van pedálos biciklije, triciklije, futóbicikli, roller, ugráló csacsi, trambulin. Volt kismotor is, de már eladtuk. Azért van ennyi minden, mert próbálgattuk, hogy mi tetszene neki. A kismotor max 2-3 percre kötötte le naponta, és nem értettük hogy miért nem érdekli. Ügyes, nagy mozgásigényű kisfiú. A hinta a nagy kedvenc / szereti ha pörgetem a hintában/, utána a roller következik majd a futóbicikli. A pedálosokhoz még nem ért, a triciklit tologatja és lábbal hajtja. A csacsi 3 napos, eddig tetszik neki de nem sokat ül rajta. A trambulin jó ötlet volt de az ágyon szívesebben ugrál így azt elraktuk későbbre. Csúszdázni szeret de nem veszünk, mert akkor elveszik a " Elmenjünk a Balatonra a játszótérre csúszdázni?" varázsa. Legjobban focizni szeret. Bentre nektek ajánlanám a csacsit,mert lakásban is tud vele játszani és nem egy nagy összeg ha mégsem tetszik neki.
2016. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi.vettem csacsit. Annyit ugrál rajta hogy totál kipirul meg izzad.tuti lesz izomláz :)

A kismotort az én gyermekem csak bölcsi ota imádja(ahol rá vannak "kenyszeritve"mert rossz időben szinte csak a motorokat pakolják ki)

Majd bocikliben gondolkodom aminek egyre feljebb állithato potkereke van.


Meg a trambulinrol jut eszembe, lehet kapni mini(szobai) ugrálovárat is.majd annak is utánanézek.bölcsiben volt egyszer a folyoson es imádta.


Szerintetek annak a gimnasztikai labdának aminek füle van mikortol van értelme?

Es a roller nem balesetveszélyes? Csak itt sokat témáztak a rolleres balesetekről korábban.igy nem is gondoltam rá de most hogy látom hogy más gyermeknek viszont joformán kedvence...

2016. jún. 3. 15:21
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Van olyan füles labdánk amire gondolsz, de nem tudott vele egyedül mit kezdeni. Ráülni nem tud,mert túl nagy. Úgy játszottunk ,hogy én fogtam a fiam és rugóztattam rajta. Ez nagyon tetszett neki, a hátamnak annál kevésbé. Ezért kapta a csacsit. Szerintem ahhoz a labdához még kicsik. A rollerrel még sosem esett el, a futóbiciklivel többször is. A rollerünk olyan, hogy elől 2 kereke van és nem hagyományosan kormányozható, hanem dönteni kell a kormányt jobbra vagy balra. Remélem segítettem.
2016. jún. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!