Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit válaszolnál gyermekednek,...

Mit válaszolnál gyermekednek, ha azt kérdezné tőled magára vonatkozóan "Anya! Én ki vagyok? "tudatában annak, hogy te alakítod az énképét, önbecsülését, amit te tükrözöl, azt hiszi el magáról, stb.

Figyelt kérdés
vagy nem filoznál rajta, elintéznéd sima birtokviszonnyal? pl anya gyermeke.
2016. jan. 21. 22:00
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
és ha azt kérdezné, anya te ki vagy?
2016. jan. 21. 22:01
 2/22 anonim ***** válasza:
"Te az Iván vagy"
2016. jan. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

most hirtelen az jutott eszembe:

"Te Annácska vagy, az én okos, csodálatos, szépséges kislányom" nem tudom mit kéne ennél mélyebben válaszolni egy 3-4 éves gyereknek :)

2016. jan. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
"akit szeretek" :)
2016. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Az én gyönyörű, okos, hibbant gyermekem, aki a legdrágább nekem a világon!
2016. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy mert önbecsülése, pozitív énképe nem ettől az egy választól lesz hanem a hatásoktól amik érik általad a nevelése során.


En szerintem visszakérdeznék hogy mit gondolsz ki vagy. Kíváncsi lennek rá mit gondol magáról.

2016. jan. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom a férjem mit válaszolna rá... igen kisfiam, én is kivagyok :D
2016. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

szóval akkor csak én gondoltam bele mélyebben.

nemrég olvastam egy cikket, hogy amiket mondunk, a gyerekben hogyan csapódik le és nagyon oda kell figyelni.

pl ha olyanokat mondunk, te vagy a legszebb, legügyesebb, a gyerek úgy értelmezi, mintha azt mondanánk, hogy az a dolgod, hogy boldoggá tegyél engem.


stb

[link]

2016. jan. 22. 00:44
 9/22 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kell vissza kerdezni, hogy te mit gondolsz arrol, hogy ki is vagy? Fontos hogy több információt tudj meg a gyerektől. Valószínűleg van már erről némi véleménye. Hallgasd végig, majd annak fényében válaszolj.
2016. jan. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

egy gyermek ugye a szüleinek akar megfelelni.

őt természetes hogy az érdekli, az anyja kinek látja őt, hogy beépíthesse az öntudatába.

egy visszakérdezés nem tudom lehet e ilyen esetben építő. vagy esetleg még nagyobb bizonytalanságot okozna, ha ESETLEG rájön, hogy nem tudja(aminek nagy az esélye, mert ugye eleve ezért is kérdezte..)

2016. jan. 22. 01:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!