Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyereke (i) tek nagyszülei...

A gyereke (i) tek nagyszülei szoktak halálról beszélni az unokájuknak?

Figyelt kérdés
Az enyém folyton elsorolja, éppen milyen régi ismerőse halt meg és hogyan. Abszolút nem zavarja, hogy hallja a gyerek, sőt megsértődik, ha rászólok ezért.
2016. jún. 4. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszülők nem, de mi igen.

Több ember is ment el a családból, mióta ők megvannak és sajnos fiatal barátot is veszítettünk el.

Ez az élet része, miért kellene a gyerekek elől titkolni?

Inkább azt kellene Nektek tisztázni, hogy hogyan gondolkodtok a halálról/túlvilágról, és a saját meggyőződéseteket átadni a gyereknek, hogy tudja hová tenni ezeket a dolgokat.

Nagyobb gyerekeimet (5 és 7) a temetésre is elvittük. A 2 évest nyilván nem, ő nem bírta volna...

2016. jún. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a gyerek? A nagyon kicsik még nem fogják fel a halál fogalmát, sajnos pont tapasztalom, hiába mondom el a 2,5 évesnek, hogy meghalt a nagyszülő(az ő nyelvén persze), mégis naponta emlegeti, várja :-( egyébként nem tudom mi a rossz benne, hogy beszél róla, ez us része az életnek, nem kéne tabunak lenni ennek sem.
2016. jún. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem sem tabu, de nem az ötéves gyerekre tartozik, hogy egy sosem látott idegen ember meghalt, ecsetelve a részleteit.
2016. jún. 4. 13:58
 4/6 anonim ***** válasza:
A részleteket tényleg nem kellene ecsetelni, ezzel én is egyet értek (első) főleg ha a gyerek nem kérdezi. De 5 évessel már bőven lehet a halálról beszélgetni.
2016. jún. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a másik oldalról közelíteném meg a dolgot.

Nekem is sokat beszéltek a halálról kiskoromban,és rettentő rossz volt hallgatni.Az illetőket nyilván nem ismertem,de mivel a halál fogalmával már tisztában voltam így elkezdtem betegesen félni attól,hogy meghalok.(lehettem kb 6-8 éves).

Sőt azóta fulladásfóbiám van,amióta mamám előadta a történetét,hogy ismert egy nőt,annak is félrenyelt a lánya,és mire átért vele a kórházba megfulladt(6 éves voltam,amikor mesélte).

Nyilván tabuként se kell kezelni az ilyen dolgokat de egy kisgyerek még nem képes ezt a "sok" halált érzelmileg kezelni.

Nekem is évekbe telt,mire felnőtt fejjel fel tudtam dolgozni, de pszichológus segítsége kellett hozzá.

Én a helyedben biztos,hogy nem hagynám,hogy ilyenekkel tömjék tele szegény fejét.Az addig rendben van,hogy nem kell titkolózni,de miért kell részletezni a halálnemet?Ennyi erővel esti mese helyett is nézhetné a TV 2 híreket,ott is van rengeteg "szép" történet.

2016. jún. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogyan beszél róla. Ahogy írtad, ecsetelni, ilyesmik nem kellenek. De az én nagymamám és nagypapám még "nyugodtabban" álltak hozzá az ilyen dolgokhoz, természetesnek vették. Előttem sosem titkolóztak, és én így utólag nagyon hálás vagyok, hogy így neveltek. Könnyebben fel tudom dolgozni a haláleseteket (ne úgy értsétek, hogy vállrándítással vagy ilyesmi).

Ez nagyon nehéz téma egy kisgyereknél, de titkolózás szerintem rosszabb.

2016. jún. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!