Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek meddig jó a...

Szerintetek meddig jó a gyereknek a szülökkel együtt aludni?

Figyelt kérdés
Egy hotelben dolgozok, ahol sok a gyerek. Gyakran írják a szülök, hogy a kicsinek nem kell külön ágy, mert velünk alszik, úgy szokta meg. Sokszor 5-8 éves gyerekröl van szó ilyenkor. Én ezt kicsit túlzásnak tartom. Mert oké, amíg pici, de késöbb? Engem nagyon zavarna, hogy még akkor sincs magánéletem, ha a gyerek alszik. És itt nem csak a szexre gondolok, hanem pl. hogy beszélgessek a férjemmel, olvassak vagy csak hogy egy fél órára ne csak szülö legyek. Tudom, hogy mindenki más, de nem értem ez miért jó. Pláne, ha több gyerek is van. Az egyiket épp csak beszoktatták a saját ágyába, a jön a másik újabb 5 évre. Nem kritizálni akarok senkit, csak megérteni, hogy miért csinálják egyes családok így.
2016. jún. 7. 11:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem semeddig. Nagyon sok nő nem veszi tudomásul, hogy a szüléssel a gyereke önálló lény lett. Magára kötözi házimunka során, bevásárlásnál, de még aerobicon is :( Ez se, és az együtt alvás se a gyerek óhaja, hanem mind-mind a szülő döntése.

Velünk egyetlen napot sem volt egy szobában sem a lányunk, mégis felnőtt :) Nagyon jó a kapcsolatunk vele, és nem is kellett azon aggódnom évekig, hogy elhagy a férjem, ha sürgősen nem teszem ki a gyereket az ágyunkból.


De aki másképp csinálja, nem érdekel. Nem én viselem a következményeit, hanem ő.

2016. jún. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 klopusz ***** válasza:
56%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Soha nem aludtam gyerekkel egy ágyban, még akkor sem, amikor újszülöttként hazahoztuk.

Mikor még olyan kicsik voltak, hogy éjszaka is kellett etetni, egy mózeskosárban voltak az ágyunk mellett. Utána mindegyik szépen a saját ágyában aludt.


Mindig is azt mondtam, vagyok olyan "önző", hogy magánéletem legyen, tehát tudjak párommal is időt tölteni, vagy egyszerűen csak távolodjunk már el egymástól a gyerekkel. És az sem utolsó, hogy kényelmesen szeretnék aludni :) Nálunk ez bevált. Sohase volt éjszakai átmászkálás se.

2016. jún. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem is semeddig. Ezt csak a kényelem miatt csinálják. Hogy ne kelljen éjjel felkelni az etetéshez, aztán amikor már nem szoptatnak, akkor meg a megszokás.


Fiam 3 éves, kezdetektől külön szoba, külön ágy. Van a szobájában egy kanapé, ha nagyon kell, ott alszok. És neki az is elég, hogy egy légtérben vagyunk, nem kell a testközelség (csak elalváshoz).

Ha szükséges, éjjel 4-5x is felkelek, átmegyek hozzá, majd vissza az ágyamba. Ha nagyon fáradt vagyok, akkor a 3. után a kanapéján alszok, és akkor reggelig nyugi van.


Az a gyerek, amelyik így szokja meg, annak ez a természetes. nem tudja, hogy lehet máshogy is. vagy nem érti, miért lett száműzve, és miért kell mostantól egyedül aludnia, amikor világ életében társasággal aludt. Jönnek a hisztik, könyörgések, és a szülő enged. Mert nem következetes.

És így marad a 8 éves is a szülő ágyában...

2016. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
65%

Én is úgy gondolom, hogy semeddig. Újszülöttként nem biztonságos, később meg már minek?

De egy-egy nyaralás alkalmával okés lehet. Lehet, hogy a vendégek sem alszanak mindig a gyerekkel egyébként.

2016. jún. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
67%
Semeddig,mindenkinek a külön ágy a legegészségesebb,sőt a külön szoba.
2016. jún. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
58%
látom az ősanyák már pontozgatnak :)
2016. jún. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
46%

Csecsemőként külön aludtam, óvodában baromira féltem (nem tudom mitől, nem aludtam napokig, bőgtem, stb), így átszoktam anyám ágyába, ahol 8. életévemig aludtam. Testvérem ugyanez.


Aztán mindketten felnőttünk, önállóan alszunk és létezünk, és anyámék házassága sem roppant bele. Igaz, hogy anyám és apám alapból külön aludtak, így sok vizet nem zavartunk. rokonságban nagyon sok helyen hasonlóan megy, gyerek egy szobában a szülőkkel, ágya a szülők ágya mellett. Mindent meg tudnak oldani így is.

2016. jún. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%

Furcsa, hogy ilyen sok ilyennel találkozol. Pszichológusnak tanulok, az elmúlt majdnem 1 évben sok családdal tudtam erről beszélgetni. Általában 1,5-3 éves korban szoknak külön ágyba a gyerekek.


Nem lehet, hogy csak a nyaralás alatt alszanak együtt?

2016. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom nyilván megítélni alapból hol alszanak a gyerekek. De nagyon sokszor már az elején hozzáírják, hogy nem kell külön ágy, mert velünk alszik mindig így szokta.

Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy sokan kérdezik azt is, hogy ugye lehet valahogy külön a gyerek. Csak az ugye nem olyan feltünö. Engem valahogy mindig sokkol, ha 5 év feletti gyerek a szülöi ágyban alszik.

Mivel az utobbi napokban minden napra jutott egy ilyen, most nagyon feltünö volt.Azt hittem én vagyok fordítva bekötve.

De mondom mindenkinek máshogy jó, csak érdekelt mások nézöpontja. Szerintem minden válasz hasznos, ez nem olyan kérdés, hogy A vagy B a jó válasz. Szóval aki a gyerekkel alszik írja meg miért jobb úgy, hogy én is megértsem. :)

2016. jún. 7. 12:36
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Két éves múlt a fiunk, este saját ágyában alszik el, éjjel közénk jön. Férjem alakította így, nem én (még mielőtt ősanyáznátok). Ez így minket nem zavar, de ovi alatt szeretnénk ezt minél jobban leredukálni. Annak én sem vagyok híve, hogy este együtt lefekszik a család egy ágyban és úgy alszanak. Hogy van úgy házasélet?

De nem lehet, hogy félnek tőle, hogy külön díja van a pótágynak és azért nem kérik?

2016. jún. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!