Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más (dolgozo) anyának is...

Más (dolgozo) anyának is arrol szól a hétvége, hogy mosni, főzni, takarítani, gyerekkel foglalkozni?

Figyelt kérdés

Nemrég tettem át pl a mosást hétvégékre hogy ne legyen annyi vízszámlám hogy szinte 2naponta mosok. Habár akkor hétvégente megy egyfolytában a gép.

Takarotani minden nap kell de hétvégére tettem az ablak tükör pucolásokat.

Hetkozben nincs erőm a gyerekkel netto foglalkozni(csak játszoter van) igy csak hétvégente gyakorlunk(amikor csak vele játszom szinekkel szamokkal gyuema nyomda szinte mindenhez felugyelet kell ami hasznos fejlesztő.

Vagy max gyerekprogramra megyünk hogy ne maradjon ki mindenből más gyerekhez viszonyitva( mashol van kert vagy nagy család kerti partyk stb, nalunk semmi)


Szoval azt veszem észre hogy utálom a pénteket. Pláne hogy nagy terveim lennének karriert ill magánéletet tekintve, aminek a kivitelezése abszolut nem egy nap lenne.folyamatosan azon kellene kattognom, szervezést, info gyűjtést, tanácsadásojat igényel, folyamatosan járni a dolgok után.kezdem ugy erezni anyaként és háztartási meg dolgozo robotként semmi nagy dolgot nem lehet véghezvinni. Nem ugorhatok ki csak ugy külföldre, nem ugorhatok bele csak ugy egy másik munkába mert még a munkaidő sem mindegy, de még csak nem is netezhetek csak ugy hogy nyugodtan kereskedhessek végre.

Barátokra nemhogy időm sincs már, de kedvem se.valahogy nem is erdekel hogy már a hatodik gyerek jön az egyiknél(az 5 még meghatott..) vagy mások milyen házat vettek, vagy az elhagyottnak uj párja van, stb.csupa jo dolgok, örülök neki, de ugy epiteném inkább a sajátunkat, de rögtön megállit a mosogato is...


2016. jún. 10. 13:15
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Sarkítva, kb ott tart az életem, hogy pl de jo hogy nincs itthon a gyerek, mert nyugodtan tudok főzni neki, mire hazahozom.

Ez aztán az élet nagy értelme...

2016. jún. 10. 13:21
 2/27 anonim ***** válasza:
76%
Apa? Nagyszülők? Barátok???
2016. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

1. Minek ablakot pucolni hetente?

2. Mennyi idős a gyerek és milyen fogyatékossága van, hogy ilyen sok fejlesztésre van szüksége a szabad játék helyett?

3. A gyerek apjával mi a helyzet?

2016. jún. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos ez egy ilyen bicikli.Az önmegvalósítást nem segíti egy gyerek ,ha attól teljesen eltérőek a tervek.Nem tudok érdemben segíteni ,de az anyák kis kivétellel így élik mindennapjaidat.Talán ha nagyobb lesz a gyereked ,több időd lesz magadra ,többet meg ne szülj.Milyen segítséget vársz a fórumon?Menjenek hozzád mosogatni? :)
2016. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
68%
Kevesebb takarítás, több segítség igénybevétele, a gyereket békén kell hagyni, és lazítani kell. Nálunk a szombat a nagyszülőké, én ebédelni megyek, moziba, vásárolni, amit akarok. Tanulok és terveim is vannak. Heti 2x mosok, ablakot meg évente 1x, a vasaló meg nem tudom hol van, szépen teregetek inkább. Naés? :) Letojom.
2016. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%

Mennyi idős a gyerek?

Vond be a munkába, főzzetek együtt, segítsen takarítani.

Eleinte lehet hogy több idő lesz, de a 8 évesen már profin hámoz és darabol zöldséget.

Nálatok hétvégente olcsóbb a víz?

Nem értem mi a különbség hogy hét közben mosol ki 3-at vagy hétvégén egy nap a hármat...


Boldogtalannak tűnsz, de ennek nem a gyereked az oka, nekem úgy tűnik. A munkádat sem szereted, és valahogy az egész életed egy púp a hátadon.


Próbálj meg kilépni.

Kezd kicsiben. Gondold át, hogy mi okoz örömöt NEKED. Pl. egy kávé + 10 perc semmittevés?

Ha igen, akkor minden nap engedd ezt meg magadnak, és utána foglalkozz a többivel.


A gyermekedet meg próbáld meg szemlélni egy kicsit. Nézd meg, miket csinál, milyen ügyes, mennyi mindent tud már.

Ha csak úgy tekintesz rá, mint akire főzni meg mosni kell, mint egy "feladatra", akkor nem lesz örömöd benne.


Nézegesd, amikor alszik, csodáld a mosolyát, és hogy milyen hamar át tud lépni a problémákon. Nekem ezek sokszor segítenek, amikor épp nehéz.

2016. jún. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Azert kell mindig pucolni mert üveg meg tükör minden és összefogdossa majszolja a gyerek.volt, hogy jatekbol neki állt takaritani de kuvesz a hűtőből valamit es szétkeni rajta es barmikor betoppanhat vki, nem hagyhatom ugy.

Nagyszulőkre nem bízom felugyelet nélkül.2 mult a gyermek.fejlesztes azert kell mert se testvére se rokona se beengedhető szomszedai se kert es nalunk az elet sem zajlik.mondhatni hátrányos helyzetű.magyarán olyan mintha ingerszegeny környezete lenne es egy barátkozos nyitott ertelmes felnőtté válashoz probalok mindent megtenni hogy ne rajta csapodjon le az én elcseszett életem ami csak abből áll amiket leirtam.


Apja hol hazajön(enni es megy tovább), hol nem, akár egy hetig, válás elott állunk.nincs kommunikacio.nem is akarok.

2016. jún. 10. 13:37
 8/27 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem ördögtől való egy bejárónő :) Csak heti egyszer, komolyan. És hidd el máris több időd lesz.
2016. jún. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Igen, hadonlo tanácsokat várok mint két eddigitől is.


Nem is egyszer dogogtam már ilyeneken, hogy ja másoknál evente ha pucolnak, vagy hetente ha porszivoznak nalunk meg napi azibt kulonben putri van.

2016. jún. 10. 13:39
 10/27 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Igyekszem, amit csak lehet, esténként összedobni, hogy a hét vége ne a házimunkáról szóljon. Majd csaszatolom azt a nyomorult ablakot, ha felnőtt a lényom és nem lesz rám kíváncsi. Carok az ablakra. Na jó aztért évente 2x-3x megpucolom. Nem arról eszünk.


Amíg a munkahelyemen vagyok, a munkámmal foglalkozom. Otthon meg úgy intézem, hogy minél több időt tudjunk együtt (nemcsak egymás mellett) tölteni. Majd ha nagy lesz a lányom, talán jobban fog érdekelni a karrierépítés, de most nem. Mások háza meg minidg is hidegen hagyott. A barátaimra úgy szakítok időt, hogy megbeszélem a férjemmel: ma te mész a gyerekért, későn jövök, XY-nal találkozom. És akkor a barátnőmé az az este, senki se lábatlankodik körülöttünk.

2016. jún. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!